Наполеон кішка: особливості характеру та догляду, фото, харчування, хвороби та здоровя, догляд, зовнішній вигляд, забарвлення, розміри, звички, характер

Наполеон кішка (менует): докладна характеристика породи кішок від А до Я! ТОП-150 фото + цікаві факти про породу

Порода кішки «Наполеон» з’явилася зовсім недавно — лише 1995 року. А історія створення дуже незвичайна. Один американський джентльмен Джозеф Сміт — заводчик, вирішив вивести кішок, які зовні схожі на породу манчкін, яка дуже йому симпатизувала, але з деякими змінами для себе.

Кошенята мали мати акуратну мордочку і дуже маленькі обсяги. Джозеф любив тварин з короткими лапами, що також вплинуло на майбутнє на зовнішній вигляд тварини. Звідси й пішла така назва породи — «наполеон», адже відомо, що тезка цих «малюків» був досить низьким і повненьким, хоча сам кішок не любив і боявся.

Для виведення породи на перших етапах використовували перських кішок та манчкінів. Але процеси схрещування тривали дуже довго і необхідного результату Сміт так і не отримав. Розчарувавшись у своїй витівці, Джо кастрував всіх раніше виведених кішок і роздав їх. Порода набула статусу експериментальної, і інші заводчики продовжили розведення.

Остаточна версія з’явилася на світ у 2011 році та отримала звання попередньо нової. Пізніше назву “Наполеон” змінили на “Менует”, але було пізно. Маленьких кішечок із милими мордочками та короткими лапками усі полюбили як «Наполеонів».

Зовнішній вигляд та характер породи Наполеон

Опис породи наполеон. Кішки породи наполеон поділяються на два типи. Звичайний – має великі та довгі лапи. Карликовий — відрізняється маленькими та короткими лапами.

Сильне тіло – спадщина перської породи, невеликий зріст, маленька вага (не більше 2 кг у самок, не більше 3 кг у самців), тулуб і голова округлі, маленькі гострокінцеві вушка, прямий носик. Шерсть поділяється на три типи: довгошерста, напівдовгошерста та короткошерста.

 • Характер у цих кішок дуже поступливий і товариський, вони не виносять самотності, їм завжди потрібно бути в колі людей або поруч із господарем.
 • Ніжні та невибагливі створіння, яких дуже люблять діти, адже вони дозволяють себе гладити та пестити.
 • Найкраще для них — це сидіти і муркотіти на колінах у господаря. Чудово навчаються: Дуже швидко запам’ятовують команди.

Інші тварини в будинку не стануть на заваді для того, щоб завести кошеня «наполеона», адже він чудово уживається і з гризунами, і з кішками, і навіть із собаками, бо не претендує на верховенство в будинку.

З великими тваринами мінет ладить не дуже добре, бо побоюється, але згодом це минеться. Оцінити всю красу кішок наполеон можна за фото.

Зміст та догляд кішки

У цьому плані все досить просто. Як і іншим кішкам, наполеонам потрібні всі стандартні процедури.

 • Стрижка кігтів раз на 10 днів, для цього вам знадобиться лише кігтеточка або один похід до ветеринарної клініки.
 • Вичісування для довгошерстих – щодня, щоб уникнути ковтунів і сплутування; для напівшерстих – кілька разів на тиждень; короткошерсті вимагають ще менше уваги, щоб підтримувати їх зовнішній вигляд у чудовому стані вичісування потрібно лише кілька разів на місяць.

Не варто забувати про спостереження за чистотою очей (у даної породи підвищене сльозовиділення, як у їхніх прабатьків-перських кішок).

 • Вушки необхідно акуратно чистити кілька разів на тиждень, лягти вологим ватним диском або вушною паличкою, слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляла глибоко у вуха. Купати кішку слід у міру забруднення, адже кішки чудово здатні вмивати себе самі, а часті купання принесуть лише стрес.
 • Через будову черепа великому ризику наражаються зуби, щоб уникнути зубного каменю, ретельно слідкуйте за гігієною порожнини рота.
 • Якщо кішка довгошерста і часто вилизується, їй варто давати препарати (пасти), що розчиняють шерсть у шлунку.

Корм рекомендують промислового супер-преміум класу.

Не давайте вашому кошеняті переїдати, апетит цих тварин не знає меж, вони схильні до ризику ожиріння. Після покупки корму, прочитайте рекомендації щодо норм годування вашим кормом залежно від ваги та віку.

Особливості здоров’я кішки

При схрещуванні та виведенні породи особлива увага приділялася тому, щоби «наполеони» не мали більшість генетичних мутацій, але уникнути зовсім їх не вдалося. Через численне змішування крові не виключені вроджені потворності та хвороби, які можуть передаватися у спадок.

Купаючи кошеня, слід звертати увагу на його родовід.

 • Не можна забувати і про дегельмінтизацію, ретельно дотримуйтесь графіку профілактики від паразитів.
 • Робіть щеплення відповідно до віку вашого кошеня.
 • Особливу увагу звертайте на обстеження нирок та сітківки очей, це найімовірніші органи, які можуть дати збій в організмі наполеону.
 • Короткі лапи заважають виношуванню та народженню кошенят у даної породи.
 • При належному догляді ваш домашній улюбленець проживе 10-12 років, що є середньою тривалістю життя котів та котів.

Ціна кошеня Наполеон

Як купити такий скарб і в яку ціну вам це обійдеться? Менует – дорога порода. Пов’язано це зі складністю розведення. Чим кращий родовід, тим краще потомство і відповідно дорожче. Ціна на кішку наполеон районі 30-90 тисяч рублів. Один із факторів встановлення ціни — розмір кошеня.

Краще відмовитися від покупки кошенят із рук в руки та звернутися до кваліфікованих заводчиків. Також можна знайти хороші розплідники, де ви зможете знайти вашого улюбленця.

Навіть кращі заводчики можуть помилятися, тому вам необхідно взяти ініціативу в свої руки і перевірити якість тварини, що продається.

 • Зверніть увагу на те, щоб хвіст був у цілості та безпеці, жодних обломів та нерівностей.
 • Очі повинні бути широко посаджені і мати чисту слизову. Вуха не мають бути брудними.
 • Дивіться на шерсть — вона може сказати багато, вона не повинна бути тьмяною, а навпаки — блискучою та гладкою.
 • Кошеня повинно мати хороший апетит, бути бадьорим і енергійним, якщо ж кошеня мляве, це може бути ознакою захворювання.
 • Зверніть увагу на родовід, щоб уникнути різноманітних патологій.

Фото породи кішки Наполеон