Як визначити стать кошеня: найкращі способи, як зрозуміти стать новонародженого кошеня

Як визначити підлогу кошеня: перевірені методи, як відрізнити кішку від кота

Дослідні кошатники легко визначають підлогу новонароджених кошенят, для господарів, які тільки вирішили придбати вихованця це складніше. Часто буває, що Мурзік, що підріс, раптом виявляється Муркою або навпаки.

У віці старше 3 місяців пів кошеня вже можна визначити точно, але, як правило, маленьких вихованців продають до досягнення ними 10 тижневого віку.

Як правильно поводитися з кошеням визначаючи його підлогу

Котят при огляді тримають дуже дбайливо, тому що скелет у них дуже крихкий. Перед оглядом варто оцінити поведінку кішки, переконається, що вона дозволяє брати малюка.

Довго тримати кошеня в руках, поки воно харчується материнським молоком, небажано. Особливо якщо у кішки це перші пологи. Молода матуся може відмовитися годувати малюка «забрудненого» запахом людських рук.

Якщо все ж таки господаря цікавить, як визначити стать новонародженого кошеня, то потрібно акуратно покласти кошеня на підстилку животом вниз і підняти хвіст.

Не можна грубо поводитися з кошеням, надовго забирати його від кішки, не можна брати вихованця під час годування. Кішка в цей момент буде сильно нервувати, тому що думає, що кошеня наражається на небезпеку.

Визначення статі у новонародженого кошеня

Відразу після народження слід відзначити відмінності, що дозволяють визначити самець або самочка новонароджене кошеня. Насамперед, це відстань між анусом та геніталіями. На такій відстані визначити стать малюка. У котиків більша дистанція між анусом та геніталіями, ніж у кішечок.

Можна акуратно обмацати статеві органи вихованця. У хлопчика кота добре промацуються гороподібні «припухлості» 3-5 мм у діаметрі.

 • Як не дивно, але підказати належність кошеня до жіночої статі допоможе визначити забарвлення.
 • Черепахове або триколірне забарвлення спостерігається тільки у кішок.
 • У котів присутність одночасно рудого, білого та чорного кольорів у забарвленні вовни не зустрічається ніколи. Рудий колір найчастіше притаманний котам, ніж кішкам.


У міру зростання відмінності по підлозі у кошенят стають все більш яскраво вираженими.

Кошеня місячного віку, як визначити стать.

Вважається, що віддавати кошенят у новий будинок слід не раніше ніж у 1,5-2 місяці. Тоді кошеня вже перестає харчуватися материнським молоком і менш прив’язане до кішки.

Але заводчики повинні знати, скільки котів і котів у посліді, щоб грамотно розмістити пропозиції про продаж.

 • Визначити пів кошеня на місяць простіше, ніж у новонародженого.
 • Для кошенят старше 3 тижнів вже характерним є початок формування статевих органів.
 • Під хвостом у котів розташування ануса та геніталій схоже на «двокрапку».
 • Якщо розташування статевих органів більше нагадує латинську букву «i», то це кішечка.
 • У маленьких котів форма статевих органів нагадує точку, а у самочок – вертикальну лінію.

Багато хто вважає, що котики і кішечки відрізняються формою мордочки. У кішок мордочка більш акуратна, очі займають велику площу на мордочці. Але все ж таки, перевірка підлоги, заглядаючи під хвіст, точніший метод.

Визначення статі кошеня у двомісячному віці.

До 7-8 тижня у котиків починають формуватися яєчка. Вони добре визначаються візуально та при тактильному обмацуванні. Коти 2 місячного віку більші, своїх сестер, і менш гармонійно складені.

Деякі фахівці вважають, що розпізнати підлогу кошеня можна на погляд. У кішечок він більш насторожений, у котів самовпевненіший. Але цей спосіб не зовсім об’єктивний, кішка теж може бути самовпевненою. Як визначити підлогу кошеня у 2 місяці знали ще наші бабусі. Потрібно було поставити перед кошенятами ємність із молоком. Коти при лаканні тримають хвіст піднятим вертикально вгору. Кішки п’ють молоко з опущеним хвостиком.

У котів більш різкий запах сечі.

Визначення статі у породистих кошенят.

Породисті самці коштують дорожче за самок. До того ж, майбутньому господареві потрібно знати яку операцію стерилізацію чи кастрацію потрібно буде проводити вихованцю.

Визначаємо підлогу шотландського кошеня. Відразу варто зазначити, що з мордочки це зробити практично неможливо. Плоска мордочка, що у котів, що у кішок шотландської породи дуже схожа. Бувають певні труднощі, якщо кіт крипторх, тобто має патологію яєчок. У крипторхів вони помішані у очеревину і практично не видно.

Можна провести по животу кошеня вказівним пальцем. У котів намацується невелика опуклість.

 • Британська порода кішок набула широкого поширення на території Росії.
 • Це досить великі кішки з добре розвиненим скелетом та розкішною шерстю.
 • Якщо в посліді британської кішки кілька кошенят, можна визначити підлогу за розміром та статурою.
 • Коти більші, ніж кішки. У них голова більше. Кішки складені більш гармонійно та крихко.
 • Як визначити підлогу кошеня-британця? Так само, як і у кошенят інших порід чи безпородних – зазирнути під хвіст.


Для більш точного визначення статі краще все ж таки дочекатися 1,5-2 місячного віку кошеня.

Статеві ознаки у кошенят старше трьох місяців.

До 12 тижня у котів уже формуються і пеніс, який видно візуально. Визначити стать кошеня тримісячного віку вже не важко. І коти, і коти статеві органи стають все більш вираженими.

Самки набагато гармонійніше складені, ніж самці і менше за розміром.

Проявляються і особливості поведінки.

Самочки більш ласкаві та спокійні. Коти можуть почати виявляти агресію по відношенню до інших кошенят і більш незалежні. Кішки великі чистюлі. Вони частіше миються, можуть мити інших домашніх тварин та господарів.

 • Визначення підлоги кошеня не тільки важливо для господаря, що віддає перевагу тому чи підлозі.
 • Коти після однорічного віку починають мітити територію, що не подобається багатьом господарям, а кішки можуть принести приплід, що теж створює певні проблеми.

Ім’я кошеня дається в залежності від підлоги. Якщо раптом виявилося, що коханий господарем Пушок виявився дівчинкою, виникнуть труднощі. Доросла тварина вже звикла до свого імені, і навряд чи відгукнеться на іншу кличку.


Щоб більш точно визначити підлогу кошеня доцільно подивитися навчальне відео, або запросити когось із знайомих, у компетентності якого Ви впевнені.

Фото-інструкція, як визначити підлогу кошеня