Асцит у кішок (водянка): симптоми та причини виникнення + ефективні методи лікування та профілактики захворювання

Асцит у кішок – опис кращих способів лікування водянки для дорослих кішок та кошенят
Асцит є не окремою хворобою, а патологічним синдромом, що супроводжується скупченням рідини в черевній порожнині. При цьому причини цього стану дуже великі, і можуть ставитися до патології різних органів і систем.

При асциті різко збільшується внутрішньочеревний тиск, що сприяє розвитку дихальної недостатності, завдає фізичного дискомфорту вихованцю. Тому симптоми патології важливо своєчасно виявити та виявити основну причину захворювання.

Чим небезпечний асцит

Крім фізичного дискомфорту скупчення рідини в черевній порожнині має кілька негативних наслідків:

  • Обмеження рухливості діафрагми призводить до появи рефлекторних скорочень м’язів стравоходу. Зовні цей симптом проявляється блювотою або станом, що нагадує гикавку.
  • Порушення кровотоку через печінкові вени призводить до збільшення тиску крові у стінках стравоходу та нижніх відділів кишечника. У стадії, коли організм вихованця не справляється із хворобою, можуть спостерігатися кровотечі (кров у блювотних масах або у стільці).
  • Здавлення лімфатичних вузлів черевної порожнини великим об’ємом рідини призводить до ще більшого застою, і може викликати у кішки серйозні болючі напади.


При постійно підвищеному тиску в порожнині живота порушується харчування стінок кишечника, що проявляється ентеритами, постійною діареєю, що прогресує схуднення вихованця.