Невська маскарадна: опис породи, скільки живе, хвороби, догляд та утримання кішки

Невська маскарадна – фото допустимих забарвлень, цікаві факти про історію виникнення породи

Невська маскарадна кішка стане чудовою твариною для будь-яких господарів. Її незвичайне забарвлення нагадує про старовинні бали, дами в кринолінах та чарівні маски.

Історія походження породи Невська маскарадна

Невська маскарадна кішка вважається однією з наймолодших порід. Вивели її у 80-х роках минулого століття російські селекціонери. Порода невська маскарадна заснована на генах сибірських котів, а ось оригінальний малюнок вовни подарували, за однією версією, перські кішки, за іншою – сіамські родичі.

Як не дивно, селекцією тварин займалися зовсім не сибірські фелінологи, а фахівці з Пітера. А назвою кішка зобов’язана річці, на якій стоїть старовинне, якщо не сказати старе місто.

Другу назву порода отримала завдяки незвичайному забарвленню мордочки, що нагадує карнавальну маску. Іноді кішку називають карнавальною, невською чи неваком.

 • У 1988 році порода вперше брала участь у виставці, де її і замістили фахівці з Москви.
 • Далі подальші роботи зі створення породи проходили, переважно, у столиці, у великій таємниці від пітерських колег.
 • Саме така подвійна робота і породила безліч забарвлень шкірки.

Наприкінці ХХ століття породу визнали кілька міжнародних фелінологічних організацій, але до сьогодні частина асоціацій продовжують вважати її підвидом сибірської красуні. Однак це не впливає на популярність витонченого створення.

Опис породи

Карнавальна кішка відноситься до середніх пород:

 • Вага дорослого кота може досягати 10 кілограмів, кішечки насилу дотягують до 6 кілограмів;
 • Висота в загривку 25-40 сантиметрів.

Улюбленець сім’ї матиме досить представницький вигляд завдяки своїй довгій вовні та потужному кістяку.

Опис невської маскарадної кішки включає:

 • Міцне тіло з сильними м’язами;
 • Голову трохи клиноподібної форми;
 • Оста, що дісталися від сибіряків, з блакитною або яскраво-синьою райдужкою;
 • Злегка закруглені вушка;
 • Сильні лапи;
 • Пухнастий хвіст.

Але найважливішим пунктом у непрофесіоналів вважається розкішна шубка красунь з берегів Неви. У спадок до них перейшла чудова напівдовга вовна, що має водовідштовхувальні властивості.

Шия карнавальної кішки прикрашена коміром, а тил обрамляють пухнасті штанці. На спині шерсть жорсткіша і щільніша, зате на боках і животі м’яка і шовковиста. Густий підшерсток створює додатковий об’єм, тому влітку кішка трохи «худне», позбавляючись зайвого вовняного покриву.

Як показують фото невської маскарадної кішки, безліч допустимих забарвлень не обмежують творчість селекціонерів. На сьогоднішній день не визнані лише шоколадні та фіолетові відтінки шкірки.

Одним із найважливіших пунктів залишається наявність пойнтового забарвлення: виділення темним кольором кінчиків вух, лап, хвоста, маски на мордочці.

Характер кішки

Невська кішка – благородна аристократка. Вона ніколи не нав’язуватиметься господареві, але із задоволенням побуде разом із людиною. Не дуже любить невак фамільярництва та надто вільного відношення.
Характер невської маскарадної кішки робить її чудовим вихованцем:

 • Вона однаково дружелюбно ставиться до всіх членів сім’ї, чудово ладнає з дітьми, особливо якщо ті активно гратимуть із кішкою.
 • Невський кіт чудово відчуває настрій господаря, вміє підтримати розмову приємним голосом, співчутливо помовчати поруч або зайнятися своїми справами, заспівати розслаблюючу пісеньку.
 • Активність та готовність взяти участь у будь-якій грі (особливо полюванні чи переслідуванні) роблять її улюбленицею спортивних товаришів, яким нудно просто лежати на дивані.
 • Допитливість вихованця часом переходить у справжню цікавість: господарі можуть бути впевнені в тому, що кожен новий предмет буде ретельно вивчений на предмет корисності, а жодна справа не обійдеться без натхненної допомоги невського кота. Всі ці якості тварина зберегти до похилого віку.

Представники цієї породи не проти вийти на прогулянку, але при цьому будуть дуже відповідально ставитися до недоторканності кордонів: першими бійку не почнуть, а спуску порушникам кордонів або кривдникам не дадуть.

Вони непогано уживаються з іншими вихованцями, крім гризунів. Мисливські гени можуть проявитися будь-якої миті, так що двір буде вільний від мишей, кротів та дрібних птахів, які необережно порушили цілісність кордонів.До незнайомців кішки налаштовані з величезною недовірою, тому краще не намагатись нав’язати їй своє суспільство. Як тільки нова людина буде визнана «своєю», кішка сама дозволить себе погладити, почухати, пограти.

Розумний та кмітливий кіт зможе вивчити кілька найпростіших команд, але, якщо кішка не в настрої, вона нізащо не буде не тільки вивчати нові накази, а й відмовиться виконувати вже вивчені.

Зміст

Щодо невелика тварина чудово уживеться у міській квартирі, хоча просторий приватний будинок сподобається їй набагато більше. Просто в ньому знайдеться набагато більше таємних місць, які доведеться обстежити, і простору, щоб досхочу побігати.

Прогулянки не є обов’язковими умовами комфортного життя, але й не перебувають під забороною. У міській квартирі кішку можна випускати на балкон, убезпечивши тварину від незапланованих польотів, на власній ділянці можна вигулювати на огородженій території.

Догляд

Кошенята невської маскарадної досить швидко переймаються правилами знаходження в будинку та намагаються не порушувати заведеного порядку. Хоча кішка може відрізнятися деякою норовливістю, у цьому випадку господарям доведеться запастися терпінням і «перевперти» вихованця.

Харчування кішки не складе великих проблем: достатньо надати домашній королеві кілька варіантів їжі, і вона сама вибере те, що буде із задоволенням їсти. Відсутністю апетиту карнавальна кішка не страждає, але і є будь-що.

Якщо вибрано варіант натуральної їжі, то доведеться подбати про закупівлю яловичини, кролятини, курки, нежирного сиру, овочів.

 • Найбільшою проблемою стане догляд за вовною, але й він не вимагатиме надто великих зусиль.
 • Вовна має чудові брудо- і водовідштовхувальні властивості, не утворює ковтунів.
 • Так що сама процедура більше розрахована на видалення відмерлих волосків, при цьому хвіст практично не чісають: волоски в цій частині випадають дуже легко, але погано ростуть.

Мити кота рекомендується раз на тиждень, використовуючи спеціальні шампуні для довгої вовни, процедуру намилювання та полоскання повторюють кілька разів.

Вартість

Ціна на невську маскарадну кішку залежить від її подальшої долі та батьків.

 • Виставкові зразки коштуватимуть господарям 35-40 тисяч рублів, кошенят для душі можна придбати за 12-15 тисяч.
 • Але купувати кошенят краще все-таки у спеціалізованих розплідниках. Їх у Росії досить багато.

Фото кішки породи Невська Маскарадна