Корат: 120 фото кішки, опис породи та характеру, забарвлення, факти про зміст

Корат (120 фото породи кішок): здоров’я та поширені хвороби, ціна, догляд, цікаві факти про рідкісну породу кішок з Таїланду

Цих дивовижних представників котячого світу характеризує багатовіковий родовід і таємничий шлейф легенд, що тягнеться за ними з давніх-давен. Вони мають однойменну назву тайської провінції, де мешкали колись у природному середовищі.

У Таїланді тварини вважаються щасливим талісманом, за повір’ям їх не можна продати або купити, а лише подарувати. Сучасне населення все ж таки займається продажем за мінімальну ціну, в Європі вартість рідкісних створінь значно вища.

Історія котів Корат

Стародавня держава Сіам – батьківщина багатьох уславлених котів, і порода котів корат не є винятком. Їхнє друге ім’я Si-Savat, що перекладається, як послання щастя, тому східних красунь традиційно дарували молодятам, бажаючи благополучного сімейного життя.

Також це символ багатства та родючості, адже сріблясте забарвлення схоже з дощовою хмарою, а зелень вічко асоціюється з пишною рослинністю.

Початкова згадка про екзоти зустрічається у старовинних рукописах XIV століття. Англія дізналася їх у ХІХ столітті, як нестандартних сіамців.В Америку вони потрапили в 1959 як подарунок американській підданій Джині Джонсон та її дружину, що служив на дипломатичній ниві, там же і з’явився перший клуб.Сьогодні стандарт цих чарівних кішок визнали всі світові асоціації. Жителі Канади, Австралії, Нової Зеландії, Франції також утримують цих азіатських істот, полюбивши їх за оригінальний вигляд і поступливий характер.

Зовнішні дані Корату

Фото кішки корат демонструють, що це володарка величезних гіпнотизуючих широко поставлених зелених очей і правильно складеного м’язового тіла. Відмінні риси:

 1. Унікальне сріблясто-блакитне забарвлення шерсті, яке не може змінюватись, і відсутність підшерстка. Блискуча, плюшева, шовковиста «шубка» привертає до себе увагу. Від сонячних променів вона відливає сріблом, приглушене світло сприяє блакитному відливу, а вночі шерстка набуває темно-сисого відтінку.
 2. Характерна риса – серцеподібна голова.Виразна мордочка відрізняється «стривоженим» виразом.
 3. Силует округлий. Велика та плоска лобова частина з сильно розвиненою нижньою щелепою та підборіддям.
 4. У вух висока посадка та закруглені кінчики.
 5. У малюків при народженні блакитні очі, що змінюють згодом колір на смарагд.
 6. Ніс із низхідною кривою лінією, що нагадує горбинку лева.
 7. Грудина широка, передні кінцівки коротші, ніж задні, з овальними лапами.
 8. Потужний біля основи хвостик звужений до кінця і має середню довжину.
 9. Губи, шкіряний покрив на носику та подушечках лапок темний, сіро-блакитний або лавандовий за забарвленням.

Опис кішки корат зазначає, що візуальна компактність оманлива, взявши її на руки, відчувається достатня маса. Прошарок жиру у кицьок фактично немає, це місце зайняте пружними і сильними м’язами.

Вага коливається в межах 3-4 кг при зростанні в загривку 30 см. Самці масивніші за сук.

Характер Корату

Тварини енергійні та розумні, мають внутрішню гідність, їм потрібне не тільки господарське кохання, а й повага, чого вони домагаються в ненав’язливій шляхетній манері.

Інтелектуали володіють загостреним слухом, зором і нюхом, видають багато звуків, що включають не тільки мелодійне муркотіння, а й гучний рев, який можна почути не часто. Якимось телепатичним почуттям вони відчувають людський настрій, допомагаючи знімати стресовий стан та втому.

Це ідеальні чуйні компаньйони, які безшумно і плавно пересуваються, які будуть порятунком для самотніх людей та пенсіонерів. Вони легко навчаються і навіть виконують прості команди, деякі особи користуються унітазом, а не лотком.

Завдяки своєрідній душевній організації, не переносять шум, різкі рухи та крики, виявляючи при цьому занепокоєння та нервозність.

 • Азіати здатні потоваришувати з іншими вихованцями лише невибагливої ​​м’якої вдачі, оскільки звикли до привілейованого стану, можуть ображатися і ревнувати.
 • Ласкаве і добре звірятко, що зустрічає вас біля дверей, обожнює спільне з людьми проведення часу, будь то ігри або лежання на колінах.
 • Це безстрашний альпініст, що залазить на висотні точки. Якщо прийдуть гості, він з шафи веде спостереження, оцінюючи ситуацію, а вже потім наблизиться до знайомства.

Порода не агресивна до дітей, хоча тягання за хвіст не схвалить, але рухливі дитячі забави сприймає позитивно. До виховання слід приступати з дитинства, інакше з кошеня кората виросте справжній хуліган.

Вроджена цікавість обіцяє небезпеку крихким предметам і рослинам горщиків, трапляються і казуси у вигляді блокування між меблями або випадкового падіння в акваріум. Доросли завершуються до чотирьох років.

Розлука з власниками переноситься важко, підопічний не прийматиме їжу і може захворіти.

Доглядові заходи

Догляд за короткошерстою охайною кисою не доставить проблем, вичісування щіткою здійснюють один раз на тиждень, купають при необхідності двічі на місяць.

 • Потрібна стрижка пазурів, чищення вух, зубів, очей.
 • Це прихильники чистоти, до брудної миски або погано вимитого лотка вони не підійдуть.
 • Господарська спальня – найкращий район розташування будиночка, улюбленець буде спокійний, почуваючи себе в повній безпеці поряд із господарями.

Супутні захворювання

Природний відбір став гарантією відмінного здоров’я. Кішки-довгожителі доживають до 20 років при відповідній турботі та грамотно організованому харчуванні.

 • Зустрічаються генетичні недуги типу ателостеогенезу, коли порушується кісткове формування, виявити його можна діагностуванням ДНК та проходженням УЗД.
 • Можливе ураження гангліозидозом з невралгічними симптомами. Котики родом із жаркого клімату реагують на протяги та холод застудними хворобами.

Годування

Годують котів високоякісними сухими преміальними кормами, якщо вибрано натуральну їжу, то раціон поповнюється:

 • Нежирним м’ясом;
 • Свіжими кашами без посолу;
 • Субпродукти;
 • Зеленою.

Заборонено давати ковбасу, борошняні вироби, жирну свинину, квасолю. Необхідні вітамінні добавки, що змінюються з віком. Крихітки та дорослі екземпляри потребують різних поживних компонентів.

Ціна на кората стартує з 400 доларів, на суму в першу чергу впливає родовід, стать, ступінь сріблястості вовни та інші характеристики.


Фото кішки породи Корат