Абіссинська кішка: 120 фото породи, опис, забарвлення, ціна кошеня, утримання будинку, особливості породи

Абіссінська кішка – ТОП-15 фактів про породу кішок. Історія виведення, скільки живе, чим харчується, як уживається з іншими тваринами (120 фото)

Дослідження ДНК особин цієї породи підтверджує давнину її походження. Аналіз генетичного матеріалу каже, що абіссинці вже 4000 років живуть поруч із людиною. Одна стародавня легенда (2000 років до н.е.) розповідає про те, що фараонові до Єгипту була привезена в подарунок кішка з Абіссінії.

З того часу ця красуня стала улюбленицею всіх фараонів. В наш час вважається, що ця стародавня порода з’явилася в Європі, в Англії наприкінці 19 століття. А ось звідки вона була привезена? Припущення:

 1. Кішку привезли з Африки, з Абіссінії (нинішньої Ефіопії) під час воєнних дій. Звідси й назва «абіссінська».
 2. Була привезена з Індії, яка тоді була колонією Англії.
 3. Є версія про єгипетське походження цієї породи. кішка схожа на ту, що зображувалась на давньоєгипетських статуетках.

Друга світова війна забрала багато людських життів. І населення кішок цієї породи була на межі зникнення. Особи, що збереглися в Америці, допомогли у відновленні популяції.

Зовнішній вигляд абіссинської кішки

Ідеальний зовнішній вигляд абіссинської кішки — оригінальне забарвлення, стать та гідність лорда, допитливість та енергійність, витонченість та легкість.

Вони відчувають інтерес до них і намагаються сподобатися ще більше, змушують милуватися і розчулюватися, дивлячись на них. Порода короткошерста.
Абіссінська порода кішок

Абіссінська порода кішок відрізняється від інших представників котячих такими особливостями:

 • Весить 4-6 кг;
 • Тіло сильне, гнучке, витончене, мускулисте;
 • Статна тварина, яка має гарну поставу;
 • Її рухи плавні, м’які, виразні;
 • Показники зростання (висоти в загривку) 28-32 см;
 • Коротка шерсть;
 • Вушка великі, трохи звужуються вгорі, з маленькими пензликами;
 • Очі у абіссінців обрамлені світлою вовною, яскраво-жовті (бурштинові) або зелені;
 • Голова має форму клина;
 • Звичайні кінцівки;
 • Хвіст поступово витончується, з пензликом на кінчику;
 • Тривалість життя в середньому 13-16 років, при хорошому догляді до 20 років.Забарвлення абіссинської кішки

Забарвлення абіссинської кішки ошатні, яскраві, насичені. Унікальність цього виду, що вигідно відрізняє абіссінську породу від будь-якої іншої, в наявності малюнка на шерсті особини, що називається тікінгом.

Кожен волос на всьому протязі пофарбований контрастними, чергуються смужками одночасно (чорними і світлими).

Основні забарвлення, властиві цьому виду:

 1. Дикий класичний, найбільш поширений, виділяється насиченим оранжево-коричневим відтінком тулуба, чорною смужкою по хребту, темними лапками та кінчиком хвоста, золотистими або зеленими очима.
 2. Сорель або червоне забарвлення, точніше мідний відтінок вовни з темно-шоколадним тикінгом, з темно-червоною смугою вздовж хребта та на хвості. Неприпустимі чорні волоски вовни.
 3. Блакитне забарвлення характеризується блакитно-сірим відтінком шубки тварини, тикінг схожий на грозове небо, вздовж хребта більш насичений блакитний колір. Очі мідні, золотисті чи зелені.
 4. Фавн досить рідкісне забарвлення, колір кавово-молочний, смужка по хребту ніжного рожевого відтінку, тикінг бежево-ліловий та кремовий. Особи схожі на маленьких левенят, очі золотаві, мідні чи зелені.

Дозволені сріблясті відтінки цих забарвлень, шоколадний, фіолетовий, кремовий і черепаховий.


Характер абіссинської кішки

Характер абіссинської кішки спокійний, добрий. Ці милі кішки та коти дуже ласкаві. Вони добродушні та сповнені енергії, вимагають постійної уваги. За своєю відданістю господареві схожі на собак.

Але, якщо господар образив кішку, вона може занудити. Тварина миролюбна, не виявляє агресії. Ладить із дітьми. Зважаючи на свою енергійність, стрибає по поличках, по підвіконнях, шафах. Щоб нічого не розбилося, потрібно купувати вихованцю іграшки.
Поведінка абісінських кішок

Поведінка абіссінських кішок активна, темпераментна. Абіссінці чуйно реагують на настрій господаря. Тихенько ляжуть поруч, ніби хочуть підтримати. Але якщо він бадьорий і веселий, змусять його грати.

 • Домашні кішки дуже добре вживаються з людиною.
 • Для спілкування з людьми вони використовують великий діапазон звуків, різні рухи тілом.
 • Чистощі, линяють мало, до купання зазвичай ставляться позитивно і без страху.

Дресирування

Абіссінці легко навчаються. Швидко запам’ятовують знаходження лотка. Знають, де миска для їжі та поїльник. Навчаються гострити пазурі на спеціальному пристосуванні, і меблі залишаються в безпеці.

Виразно знають, що можна, а що ні. Люблять грати та залучають людину до своїх ігор. Наприклад, з радістю приноситимуть м’ячик.

Догляд за абісінськими кішками

Догляд за абісінськими кішками не складає труднощів. Коли вдома така тварина, то спостерігати за її поведінкою, її іграми одне задоволення. Періодично потрібно розчісувати шубку вихованця жорсткою щіткою.

 • Чаще купайте улюбленця, коли у нього линя.
 • Потрібно регулярно стригти кігті кішки, чистити зуби та вуха.
 • При необхідності не відмовляйтеся від спеціалістів.

Важливо пам’ятати про вакцинацію, періодично обробляти тварину від паразитів.

Харчування абіссинської кішки

Абіссінські кішки не вимогливі до харчування. Але вихованцю потрібен збалансований раціон. Якщо давати тварині сухий корм, то якісний, а це досить дорого.

При сухому харчуванні у кішки потрібно обов’язково дотримуватися питного режиму! Відсутність води призводить до сечокам’яної хвороби або до виразкової хвороби ШКТ.

 • Необхідно давати м’ясо: курку, індичку, яловичину, телятину, кролика, ягня.
 • Готувати до напівготовності та давати у сирому вигляді маленькими шматочками.
 • Добре додавати в раціон каші та овочі, тоді вихованець отримуватиме повний баланс вітамінів, мінералів та мікроелементів.
 • Шкода можуть завдати: смажена їжа, копчена, жирна, а також всілякі солодощі.

Хвороби та лікування

Хвороби у абіссинської породи кішок найчастіше виникають внаслідок неправильного догляду за ними або внаслідок неякісного режиму харчування.

Найчастіше абіссинці страждають від ниркової патології.

 • Живлення виключно сухим кормом може спровокувати захворювання.
 • У абіссинців нерідко бувають: атрофія сітківки ока, дисплазія кульшового суглоба та вивих колінної чашки.

Важлива профілактика можливих захворювань! Головне, турбота та любов до вихованця. Слідкуйте, щоб кішка завжди була рухливою, – це найкраща запорука здоров’я! Але, за потреби, звертайтеся до фахівців.

Ціна на абісінську кішку

Ціна на абісінську кішку досить висока. У російських заводчиків ціна кошеня абіссинської породи 10-100 тис. рублів.

Конкретна ціна на конкретне кошеня залежить від багатьох факторів:

 1. Регіон, де набувають маленького абіссинця. У столиці та інших великих регіонах ціни на порядок вищі, ніж на периферії.
 2. Правильне оформлення документів. Якщо документи оформлені неправильно, це значно знижує ціну кошеня. Але тоді така тварина не має права брати участь у виставках і можуть виникнути проблеми при вивезенні її за кордон.
 3. Забарвлення. Рідкісні забарвлення абіссінців цінуються більш високо.
 4. Самки популярніші у покупців, хоча й дорожчі за ціною.
 5. Чистокровне кошеня завжди коштує дорожче.
 6. Активність кошенят. Вища ціна на здорових, грайливих, рухливих кошенят.

Всі ці фактори у сукупності формують ціну на кошеня. Ціна на дорослих тварин є набагато нижчою.

Цікаві факти про абісинські кішки

Є чимало цікавих фактів, які чудово доповнюють опис цього дивовижного представника сімейства котячих.

Ось деякі з них:

 • У кошенят, що тільки що народилися, завжди непривабливе забарвлення темного відтінку. Свого насиченого забарвлення вони набувають до 4-5 місяців. Очі у малюків блакитні (не завжди);
 • Абіссінці добре ладнають з усіма членами сім’ї;
 • Люблять увагу з боку людини. Вони страждатимуть і навіть можуть захворіти, якщо їх надовго залишити на самоті. Вирішити це питання досить просто: потрібно завести ще одного вихованця – собаку чи кішку. Абіссінці з усіма добре ладнають;
 • Самочки дозрівають рано. Для отримання першого потомства формують пару: самка десяти місяців та самець – восьми місяців;
 • Якість потомства залежить від самця-кота. Тобто важливо підібрати партнера для самки-кішечки;
 • Самцов народжуються більше, ніж самок утричі.Тому самки коштують дорожче;

Усі кошенята в посліді матимуть такий відтінок забарвлення, як у кота чи кішки. Якщо вони мають інші генні особливості, то через півроку тон забарвлення кошенят може трохи помінятися.

Абіссінські кішки своєю грацією та красою виділяється з усього сімейства котячих. Ті, хто вирішує мати вдома такого красеня чи красуню, зауважують, що це створення приносить у будинок, у сім’ю справжню радість.

Фото породи Абіссінська кішка