Манчкін (124 фото): характеристика породи, факти, ціна кошеня, догляд, цікаві факти та особливості породи

Манчкін (125 фото породи) — плюси та мінуси характеру, середня тривалість життя та можливі хвороби кішки.

Заводячи кошеня, можна вибрати представника породи кішок манчкін. Це невеликі коти та кішки з дуже короткими лапами, смішні, милі, з абсолютно різним забарвленням.

Є чорно-білі особини, зі смужками, плямисті, з однобарвною шерсткою. У них міцне здоров’я, бешкетний характер. У породі дві гілки – короткошерсті манчкини і довгошерсті. Всі інші ознаки крім вовни та забарвлення, форма очей, вух, мордочки у них збігаються.

Історія породи Манчкін

Порода з’явилася порівняно недавно, але перші згадки про кішок з незвично вкороченими лапами датуються XVIII-XIX століттям. Їх назвали кішками-кінгуру через незвичайно короткі передні лапи.

Пізніше було встановлено, що порода зародилася спонтанно внаслідок природної мутації. Розведенням довгий час ніхто не займався через незвичайність ознаки, її незрозумілу природу.

Замість класичного лазіння по деревах, ці кішки надавали перевагу спілкуванню з людьми та своєрідному полюванню. Сидячи на задніх лапах, витягнувши хвіст, ніби спираючись на нього, щоб утримати рівновагу або стоячи на задніх лапах зовсім як людина, вони спостерігали за гризунами в траві, бабками, комарами.

Є згадки про появу таких незвичайних коротколапих кішок на початку ХІХ століття у Європі. Народжувалися такі кошенята у Росії, Америці.

  Якось такого кота взяла собі мешканка американського штату Луїзіана, міста Рейвілл. Своєрідні звички, зовнішність, екстер’єр їй так сподобалися, що вона вирішила спробувати завести таку породу.
 • До того ж виявилося, що знайдений нею кіт це дівчинка, і вона вже чекала на кошенят. Всі малюки, що з’явилися на світ, мали короткі як у мами лапи. Кішку назвали Єжевикою, а свою нову породу господиня Сандра Хоченедел назвала на честь героїв «Чарівник країни Оз».
 • Це була її улюблена казка. На честь народу манчкін, захоплюючого рукопису Френка Баума, разом зі своїм другом, якому подарувала одного з дитинчат Єжевики, кошеня на прізвисько Тулуз, вона вирішила представити міжнародній громадськості, познайомити весь світ з новими представниками сімейства котячих.

Сандра працювала на той момент викладачем музики. Своїх малюків вона змогла лише через 8 років після того, як завела Єжевику представити на виставці. Народилися кошенята у 1983 році. Але тільки в 1991 році вони були продемонстровані спільноті фелінологів.

Публіці та журі вони дуже сподобалися. Крім того, Сандра з товаришем уже змогла довести, що коротколапість успадковується, ознака стабільна.

У 1994 відомості про кошенят манчкін були передані в TICA і вже через рік породу зареєстрували, внесли в офіційну фелінологічну базу даних.

Загальні відомості

Манчкін це невеликі тварини. Самці більше за самок. Вага дорослого кота сягає 3,5 кг. Вага самки в середньому у дорослому віці досягає 2,5 кг.

 • Найбільш поширені забарвлення довгошерстих манчкінів це біколор, димчастий і сріблястий.
 • Серед короткошерстих переважають особини з сіамським забарвленням, мінки, селію, колорпоінт.
Особливості зовнішнього вигляду

Короткі лапи є основною особливістю, але однієї ознаки мало для реєстрації породи. Експерти виявили й інші риси, що дозволяють їх відокремити, відносити до окремого підвиду.

Ці особливості були систематизовані та викладені в офіційному стандарті до породи у 1995 році.

 • Лапи у них відповідно до затвердженого стандарту повинні бути в 2-3 рази коротшими, ніж у звичайної кішки. Можуть народжуватися невисокі, маленькі кошенята та в інших порід, внаслідок виникнення особливого набору рецесивних та домінантних генів, швидкої еволюції поколінь. Але у манчків лапки зовсім невеликі, до того ж у всіх кошенят у кожному виводку.
 • Тулуб витягнутий, вигнутий вгору від передніх лап до хвоста – ті трохи коротші, ніж задні. Добре розвинена мускулатура. Хвіст середньої довжини може співпадати з довжиною тулуба. Має закруглений кінець. Коти тримають його у вертикальному положенні практично завжди.

 • Шия коротка. Голова клиноподібна, за величиною проста. Мордочка широка, з чітко окресленими вилицями.Коти цієї породи мають ще одну особливість, ознакою з відносною стабільністю, оригінальної форми носом. Він невеликий, але у деяких манчкінів завдяки увігнутості перенісся особливо помітний. Це коти, протилежність перської породи котів.

Підборіддя у манчкінів закруглене, помітне. Вушні раковини розміщені високо, на значній відстані. Можуть бути великими та середніми.


У них широка основа, закруглений кінчик. У манчкінів з довгою вовною є пензлики на вухах, а у короткошерстих немає, що, однак, не суперечить стандарту.

Лоб плоский. Форма голови, носа, чола робить цих кішок особливо фотогенічним. Заводчик зможе зробити багато оригінальних фото кішки манчкін, свого улюбленця, зняти цікаве відео.

Характер та звички

Тварини це розумні, дружелюбні. Їм подобається бути у центрі уваги. Їх легко вдається привчити до лотка, прогулянок на повідку.

 • Як і будь-який представник сімейства котячих, кіт манчкін буде радий, якщо господар купить, або змайструє йому будиночок, лежанку для сну.
 • Але розміщувати такий будинок або лежанку не потрібно високо, ставити на шафу або високу тумбу.

 • Коханий не зможе виявляти спритність, яку зміг би продемонструвати будь-який інший кіт.
 • Незабаром він втратить інтерес до незручно розташованого будиночка, знайде інше, зручніше місце для сну.

Манчкін в чомусь незручний, але вміло приховують це, демонструючи величність. Вони грайливі, але не схильні до пустощів. Швидше цікаві. Відгуки про поведінку манчкін від власників можна почути позитивні. Вони легко ладнають з дітьми, іншими домашніми улюбленцями.

Типові хвороби та середня тривалість життя

Міцне здоров’я властиве манчкінам. Незвичайна в будові їхнього організму лише форма лап, але це ніяк не впливає на здоров’я.

 • Єдине «але» — манчкини можуть хворіти на лордоз.
 • Однак це захворювання зустрічається і у кішок інших порід із тією самою частотою.

Тривалість життя становить у середньому 16-20 років.

Цікаві факти про кішок манчкін

Невеликі лапи є результатом наявності в генетичному коді породи домінантного гена ахондроплазії. Примітно, що один із представників манчкінів став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса — кіт на прізвисько Ліліпут.

 • У 2014 році він був визнаний найменшим у світі котом.
 • Висота його тулуба в загривку склала 13,34 см.
 • Можливо тому, не тільки через ефектну зовнішність і красиві звички ціна на кішку манчкін може бути досить великою.Але і попри це порода популярна. Де купити кошеня манчкін довго шукати навряд чи доведеться. У країнах СНД вони популярні. Примітно також те, що манчкіни стали родоначальниками ще кількох порід котів з короткими лапами – мінскін, двельф, кінкалоу, скукум та інших.Фото котів породи Манчкін