Скоттіш страйт (шотландська прямоуха): опис породи, ціна кошеня, хвороби, темперамент

Скоттіш страйт (47 фото): історія походження шотландської прямоухої кішки, факти про характер, розведення

Скоттіш-страйт або шотландська прямоуха – одна з тих кішок, яка по праву входить до рейтингу найкрасивіших котячих у світі. Він виглядає як дуже елегантна леді, а очі здатні підкорити будь-кого.

Порода належить до сімейства котячих, які походять від шотландського та британського батька та відрізняється від шотландських висловухих своїми прямими вухами. Цей котик належить до найласкавіших і із задоволенням витрачає свою увагу на людину.

Походження породи Скоттіш страйт

Кішка з незвичайною вовною і чарівними очима з’явилася в 1961 році, коли група шотландських ентузіастів помітила породу і схрестила її з британською короткошерстою.

 • Від цього союзу 1966 року народився перший прабатько породи скоттиш-страйт.
 • Було виявлено ряд генетичних захворювань, пов’язаних з цією породою, що негайно викликало серію схрещувань з метою посилення виду та оздоровлення генокоду.
 • У 1987 році заводчики порадували виведенням довгошерстого різновиду, що зветься Хайленд Фолд.

Дивлячись на фото скоттиш-страйту розумієш, що це ідеальний член сім’ї та прикраса будь-якого будинку.

Зовнішність скоттиш-страйту

Естетичний аспект робить цю породу неймовірно цікавою. Шотландська прямоуха кішка середнього розміру з кремезним масивним тілом; спадок, який тварина отримала від шотландської вислоухої породи.

 • Прямі загострені вуха — відмінна риса цієї тварини, про що свідчить сама назва.
 • Шерсть — ще один вирішальний елемент краси скоттиш-страйту: Вона короткошерста і м’яка на дотик, ніколи не прилягає до тіла тварини і робить її чудово пухнастим, начебто це була іграшка.

Голова округла, ноги мускулисті, з масивним кістяком. Самець може досягати 6 кг, а самка трохи більше 4 кг. Допускаються всі кольори.
Темперамент

Характер скоттиш-страйту відомий своєю комунікабельністю. Він добре підходить для великих сімей та вітає присутність як інших людей, так і інших кішок. Він любить, коли йому лестять і балують, йому завжди бракує уваги.

Живий і цікавий характер робить цього кота придатним для тих, хто має дітей. Він завжди буде веселим і грайливим і найбільше у світі любитиме спілкування.Він надзвичайно лагідний, спокійний та з сильним розумом.

 • Як більшість кішок, шотландська прямоуха добре пристосована для квартирного життя.
 • Ця жива і цікава тварина з сімейства котячих любить спілкування з іншими і, насамперед, має сильний дослідницький інстинкт.

Нестримна цікавість підштовхне його досліджувати кожен куточок будинку без гальм, тому необхідно з перших днів придбати іграшки та встановити кігтеточку, щоб уникнути обдертих шпалер і карнизів, що злетіли. Це не вимагає особливих зусиль, зате кішка матиме все, що потрібно – можливість проявити себе і розважитися.

Розведення шотландською прямоухою

Розведення скоттиш-страйту слід починати з вибору відповідної пари кішці або коту. Шотландські породи завжди були схильні до генетичних захворювань, тому не слід недооцінювати вибір особин для розмноження.

 • Наявність двох шотландських котів із генетичними відхиленнями може призвести до вродженої остеохондродисплазії.
 • Тому бажано об’єднати шотландського фолду з шотландським страйтом, щоб уникнути цієї проблеми.

У особливих випадках, якщо батьки мають високу вартість, варто провести ДНК-тест і за негативного результату наявності збоїв у геномі, можна приступати до спарювання та виношування. Ну і годувати майбутню маму варто преміум-кормами, щоб кошенята скоттиш-страйту вийшли міцними та здоровими.

Живлення скоттиш-страйту

Кожній кішці потрібен збалансований раціон, тому рекомендується покладатися на високоякісні продукти, що сприяють правильному зростанню та уповільнюванню старіння. Переважання тваринного білка та його різноманітність позитивно позначиться на здоров’ї вихованця та його елегантному зовнішньому вигляді.

 • Коли йдеться про витрати на утримання кішки, завжди необхідно зважувати тривалість життя і розуміти, що це витрати не лише на їжу, а й на ветеринара, профілактичні ліки, догляд.
 • Такий вид, як скоттиш-страйт, не вимагає в цьому сенсі особливо високих витрат, але має деякі дисбаланси.
 • Догляд за цією твариною в основному зосереджений на чищенні вовни, яка є делікатною і про яку потрібно дбати, вовна сама по собі становить добру половину краси цієї конкретної породи.
 • В іншому ми знаходимося на ідеальному середньому рівні як по живленню, так і здоров’ю.

Схильність до повноти у скоттиш-страйту досить виражена. Хоча більшість котів цієї породи люблять інтенсивну повсякденну діяльність, їхня схильність до спокою та розслаблення може відіграти важливу роль. Планування дієти та розваги необхідні кішці, яку потрібно трохи дресирувати, щоб вона залишалася у формі.

Гігієна та догляд

У скоттиш-страйту густа і коротка шерсть підтримується в хорошому стані з мінімальними зусиллями: за необхідності просто розчешіть її гребінцем і повторюйте операцію один раз на день у період линьки.

Вушка, особливо у кошеня, теж вимагають догляду. Їх необхідно періодично чистити, щоб уникнути появи інфекцій.Шотландці, будь вони короткошерстими або довгошерстими варіантами, можуть бути досить претензійними з цієї точки зору, тому необхідний особливий і уважний погляд.

Принаймні пару разів на тиждень рекомендується видаляти найслабші волоски за допомогою ретельного розчісування і, щоб сприяти кращому утриманню волосся протягом багатьох років, завжди корисно обробляти шкіру спеціальним маслом, щоб не акцентувати увагу на них. випадання волосся та зробити шкіру максимально стійкою.

Серед профілактики захворювань, якщо немає спадкових, особлива увага приділяється хвосту, щоб запобігти розвитку жорсткості або проблем, пов’язаних із травмами різного ступеня. У скоттиш-страйтів в окремих випадках можуть розвиватися патології міокарда.Фото кішки породи Скоттіш Страйт