Орієнтальна кішка: ТОП-200 фото, ціна кошеня, особливості породи, плюси та мінуси утримання, цікаві факти про походження

Орієнтальна кішка (200 фото): стандарти з точним описом породи кішок (скільки живе, який характер та забарвлення шерсті)

Ця порода кішок родом з Таїланду, виведена шляхом схрещування сіамської породи з російської блакитної та абіссинської.

Так само використовувалися безпородні кішки для одержання селекціонерами потрібного забарвлення. Офіційна реєстрація – 1977р.

Опис породи Орієнтальна кішка

Тварина середніх розмірів. Спостерігаються суттєві відмінності між самкою і самцем, які полягають у розмірах – самець більший за самку.Відмінні риси

Існують певні параметри, які відрізняють цю породу кішок від інших:

 1. Підтягнутий, подовжений, вузький тулуб, грудна частина випирає вперед.Іноді має форму кіля, добре виражений м’язовий рельєф;
 2. Голова середніх розмірів, трохи плеската, мордочка має трикутну форму, загострена, підборіддя вузьке;
 3. Широкий, прямий ніс, перехід між носом і чолом відсутній;
 4. Великого розміру ока мигдалеподібної форми, розташовані навскіс;
 5. Для цієї породи кішок характерний смарагдовий колір очей, у кішок зустрічається блідо-блакитний;
 6. Довгі, тонкокісні ноги. Задні кінцівки довші за передні;
 7. Низко поставлені, великі, широко розставлені вуха клиноподібної форми;
 8. Достатньо довгий хвіст, що досягає в довжину 90 см;
 9. Коротка, густа, щільно прилегла шерсть. Підшерстя майже немає.
 10. Саме різноманітне забарвлення – до 30 видів.

Види забарвлення орієнтальної породи кішок

 1. Кремовий;
 2. Білосніжний;
 3. Ліловий або лавандовий;
 4. Коричнева;
 5. Чорний;
 6. Блакитний;
 7. Червоний;Нижче представлена ​​фотографія орієнтальної породи кішки:

Захворювання орієнтальної породи кішок

Дана порода сама по собі досить витривала, але все ж таки існують певні захворювання, характерні для даної породи:

 1. Атрофія сітківки очей – двостороння дегенерація сітківки, і, як наслідок, втрата зору;
 2. Гінгівіт – запалення ясен, що не зачіпає цілісність зубодесневого з’єднання;
 3. Кардіоміопатія – порушення функції міокарда різної етіології;
 4. Спадковий амілоїдоз печінки – порушення білкового обміну в печінці;

Характер орієнтальних кішок

За своїм темпераментом ця порода досить енергійна та товариська. Вони вимагають багато уваги, починають нявкати з приводу, швидко прив’язується до свого господаря і не залишає його ні на секунду. Тяжко переживають самотність, тому варто добре обдумати, чи зможете ви приділити достатньо уваги своєму вихованцю.

Їхня активність не зменшується з віком. Орієнтали завжди будуть раді пограти з вами або будь-яким іншим предметом, який з’явиться у них на шляху. Також вони дуже цікаві. Будь-яка ємність з його вмістом буде обнюхана та ретельно вивчена.

Для них характерно досить унікальне по своїй природі нявкання, ви можете почути величезну кількість відтінків голосу вашого домашнього улюбленця. Ігнорувати не вдасться – ці тварини дуже вперті та вимогливі.

«Гаворливість» можна усунувши, своєчасно зайнятися вихованням кішки, орієнтовно у віці 3-6 місяців. Необхідно виявити твердість та терпіння. Голос підвищувати на них не варто, тому що вони досить уразливі.

Орієнтали – яскраві індивідуальні особи. Наприклад, одні особини з особливою ласкою та любов’ю ставляться до дітей, інші, навпаки, недолюблюють їх. З собі подібними вони добре ладнають і спокійно уживаються.
Особливості догляду та утримання

Завдяки короткій вовні, дана порода кішок не потребує частого догляду. Для більшої привабливості можна 1-2 рази на тиждень розчісувати вологою тканиною.

Особливу увагу слід приділити чищенню вух. Цю процедуру слід проводити 1 раз на тиждень. Ватними паличками краще не користуватися, щоб не пошкодити внутрішню частину вуха. Досить використовувати ватяні диски і хлоргексидин або інший антисептичний розчин.

Кігті необхідно зістригати 1-2 рази на місяць, не частіше.Бажана наявність когтерезу. Якщо ви не досвідчені в даній процедурі, наведіть кіготь світ. Чутлива частина буде пофарбована в блідо-рожевий відтінок і добре видно. Достатньо відступити кілька міліметрів від даної області та відрізати.

Ця порода кішок не нехтує поїданням зелених частин рослин, так що, якщо у вас в будинку є якісь отруйні або здатні завдати шкоди домашньому вихованцю рослини, рекомендується їх прибрати з поля зору.

Годування орієнтальної породи кішок

Не рекомендується годувати цю кішку продуктами зі столу, оскільки її травна система не справляється з такою їжею.

Якщо ж ви хочете годувати тварину натуральними продуктами, то до раціону обов’язково повинні входити:

 1. Пісне м’ясо;
 2. Вівсяна каша на молоці;
 3. Рибне філе;

Однак, найкраще вдатися до котячого корму гарної якості, який міститиме собі потрібні макро- та мікроелементи, вітаміни і за своєю поживністю задовольнить вашу тварину. Можна чергувати сухий корм із вологим, що буде найбільш оптимальним рішенням.

Важливо класти певну кількість корму і з ранніх років привчати кошеня до норми. Важливим є грамотно складений раціон, щоб згодом тварина не страждала на ожиріння і захворювання, що випливають звідти.

Вартість кішок орієнтальної породи

Вартість кошеня орієнтальної породи може змінюватись в залежності від забарвлення, класу.

 • Ціна від 25 до 100 тисяч рублів. Існують свої нюанси, від яких ціна може зростати.
 • Якщо ви берете кошеня, яке надалі продовжуватиме рід чистокровних орієнталів, то його ціна буде вищою.
 • Середня ціна 30-40 тисяч рублів, якщо ви берете кошеня для себе. Також за наявності будь-яких відхилень у стандарті породи ціна може бути знижена.

Придбати кішку даної породи ви можете у розпліднику. Важливим фактором є вивчення родоводу, кошенята мають бути з певним набором документів, що підтверджують його приналежність до породи.
Так само варто відзначити, що кошенят не віддають у віці раніше 1-2 місяців. У разі виникнення будь-яких сумнівів ви завжди можете отримати додаткову інформацію про клуб або розплідник, в якому розводять цю породу.

Фото породи Орієнтальної кішки