Бурманська кішка: характеристика породи, догляд, цікаві факти та особливості породи

 • Кішки мають природжену цікавість, уживаються з іншими тваринами, не бояться гучних шумів.
 • Бурманська порода кішок вважається однією з найвідданіших і найенергійніших представників цього виду.
 • Їхня енергійність зберігається до глибокої старості. Цих котів не рекомендується надовго залишати одних, їм потрібен постійний контакт із господарем.
 • За це вони відплатять йому безмежною теплотою та любов’ю. Ці кішки вміють відчувати душевний стан господаря.
 • Унікальність їх характерів залежить від статі тварини. Коти однаково ставляться до всіх членів сім’ї, а кішки вибирають улюбленця і пестуються тільки з ним.
 • Така різниця буде помітна, якщо вдома 2 бурманські кішки різної статі.Окрім цього, є ще одна відмінна особливість: коти завзято і наполегливо слідуватимуть за господарем у будь-якій ситуації, у той час як кішки пристосовуються до стану господаря, і не набридають йому своїм спілкуванням, якщо тому потрібно усамітнитися.

>

Бурманські кішки можуть добре співіснувати з іншими тваринами, навіть із собаками.Вони чудово ладнають з дітьми, і ніколи не дряпатимуть дитину. Вони люблять бути в центрі уваги і люблять, коли вони захоплюються.

Якщо господаря часто не буває вдома, то найкраще завести ще одну особину цієї породи. Тоді тварини не сумуватимуть за його відсутності.

Зміст породи

По фото бурманської кішки видно, що її шерсть дуже коротка. Отже, ці тварини не потребують спеціального догляду. Достатньо вичісувати їх раз на тиждень.

Тварини ретельно доглядають свою вовну, мити їх не обов’язково, за винятком тих випадків, коли тварина забруднилася або готується до виставки.

 • Ці кішки вимагають педантичного ставлення до свого здоров’я. Годувати їх бажано кормами преміум-класу, в яких є всі необхідні елементи.
 • З натуральних продуктів потрібно вибирати високоякісні продукти: нежирну курку, кролика або яловичину.
 • Бажано порадитись з ветеринаром з приводу введення потрібних вітамінів. Необхідно додавати в меню овочі та крупи.

Категорично не можна годувати тварину солоними, жирними, копченими продуктами, інакше вона може отримати серйозне харчове отруєння.
У харчуванні кішки має бути різноманітність. Ці тварини досить розбірливі і з часом можуть перестати їсти корм. Важливо додавати у вологий корм тверду їжу – вона очищатиме зуби.

Молоді кішки не варто обмежувати в їжі, дорослу ж особину потрібно годувати дозовано, щоб контролювати її вагу.

Дресирування

Більшість кішок мають високий інтелект, але кішки бурманської породи – лідери за рівнем розвитку.

Їх навіть можна навчити нескладним командам «сидіти», «лежати» та приносити речі.

 • За належне виконання команд кішку потрібно підбадьорювати смачними ласощами.
 • При дресируванні важливо мати терпіння і не кричати на тварину, інакше це загрожує власнику повною відмовою від виконання команд.
 • Представників цієї породи можна легко привчити до лотка, вони не завдадуть неприємностей.

Здоров’я та захворювання

Представники цієї породи мають гарне здоров’я, але можуть страждати від спадкових захворювань.

Крім цього вони можуть спостерігатися:

 1. Труднощі з диханням.
 2. Резне виділення слізної рідини.
 3. Викривлення черепа.
 4. Деформація хвоста.

Потрібно пам’ятати про постійне відвідування ветеринара та вакцинацію тварини, навіть якщо тварина постійно знаходиться вдома. Вдома має бути антигельмінтний засіб.
Вартість

Ціна на бурманську кішку коливається в межах від 15 до 40 тис. грн. Це залежить від того, де саме було куплено тварину: в межах країни або за її межами, в розпліднику або в зоомагазині.

Якщо тварина має дефекти і не зможе брати участь у виставках, то її продають вже кастрованою, щоб запобігти можливому розведенню.

Фото породи кішок Бурманська кішка