Американська короткошерста кішка: фото, опис породи, характер, зміст, ціна кошеня, характер, особливості породи

Американська короткошерста: темперамент кішки, особливості догляду за здоров’ям та вовною, 40 фото, цікаві факти

Американська короткошерста кішка – одна з найпопулярніших порід кішок.

Вони, як правило, милі та приємні, з цікавою історією.

Історія породи Американська короткошерста

Американські короткошерсті кішки відомі як працьовиті ловці гризунів, тому їх возили на борту кораблів, які прямували з Європи до Америки.

Після того, як вони з’явилися в Західній півкулі, вони стали корисними фермерськими кішками, допомагаючи захищати сараї та продовольчі склади від щурів та мишей.

Спочатку ця порода була відома як домашня короткошерста, але нову назву вона отримала в 1966 році, коли стала американською короткошерстою. Зміна в назві була прийнята, щоб відрізняти цих кішок від інших короткошерстих кішок.


Фізичні характеристики

Хоча вони не вважаються особливо спритними, ці кішки відомі своєю силою, витривалістю та балансом. Часто у них міцна і м’язова статура. Можливо, всі ці тренування в колоніальні часи дали їм таку міцну статуру.

 • Американська короткошерста кішка – це кішка від середнього до великого розміру з відкритим милим обличчям та великими очима.
 • Їх обличчя трохи незграбні, оскільки вони раніше були мисливцями. За назвою можна здогадатися, що вони мають коротку шерсть.
 • На фото американської короткошерстної можна помітити, що хутро густе і щільне, особливо взимку, коли воно допомагає захистити їх від холоду.
 • Незважаючи на те, що вони мають теплий вовняний покрив, взимку рекомендується кішкам залишатися вдома з міркувань безпеки.
 • Наприклад, вміст кішок усередині може захистити їх від інфекційних захворювань, зараження паразитами та заподіяння шкоди іншим тваринам.

Американські короткошерсті кішки найбільш відомі своєю коричневою або сірою смугастою шерстю, але вони можуть бути різних кольорів та малюнків.

У них можуть бути смуги та плями білого, чорного, коричневого, кремового, срібного та сизого кольору на хутрі. Вони також можуть бути переважно однотонними, двоколірними, триколірними, смугастими або з відтінками.

Загальні риси особистості

На особистість кішки можуть впливати багато факторів, у тому числі навколишнє середовище, досвід та вік – у цьому мало чим відрізняється від нас, людей!

Але є кумедні свідчення того, що представники з породи американські короткошерсті – розумні істоти, яким подобається спостерігати за навколишнім світом, наприклад, стежити, як стрибають маленькі пташки, чи білки носяться вулицею з сідала на підвіконні.

Також кажуть, що вони лагідні і люблять проводити час, муркотучи на колінах своїх батьків-кішок. Крім того, вони відомі своєю незалежністю і люблять грати та спілкуватися зі своїми людьми на їхніх власних умовах.

Відгуки про американську короткошерсту кішку свідчать про те, що вони мають спокійний, дружелюбний і дуже врівноважений характер. Вони ідеально підходять для тих, хто ніколи не мав кішок.

Вони не особливо активні, але й не особливо ліниві. Кішки не чіпкі, але й не замкнені та не байдужі. Вони трохи говорять (нявкають), але не надто багато. Розумні та люблять грати з іграшками, але їм не потрібні постійно нові завдання, як іншим кішкам. Це свого роду «ідеальний мікс».

Американська короткошерста кішка – не соромлива кішка, яка ховатиметься від сторонніх. Зазвичай вони добре ладнають із людьми. І навіть собаками. Але є одна річ, яку ця кішка не любить: коли її піднімають. Вони вважають за краще сидіти поруч зі своїми людьми, а не стрибати на коліна.

До плюсів в описі американської короткошерстої кішки можна віднести:

 • Гарний вибір для новачків
 • Гражливий характер
 • Кохання темперамент
 • Терпить самотність
 • Добре ладить з іншими домашніми тваринами
 • Легкий догляд

Мінус

 • Легко набирає зайву вагу

Як доглядати породу

Здорова американська короткошерста кішка доживе до 15 років або близько того, що є типовою тривалістю життя більшості кішок.

Щоб правильно доглядати за своєю кішкою, пам’ятайте такі поради:

 • Відвідайте ветеринара. Планування щорічного огляду – одна із найкращих речей, які ви можете зробити для здоров’я вашої кішки. Регулярні огляди можуть допомогти вашому ветеринарові виявити проблеми зі здоров’ям на ранніх стадіях, коли лікування може бути менш складним, а результат може бути кращим. Вони також стежать за тим, щоб вакцини вашої кішки були оновлені, а вага залишалася на належному рівні.
 • Проведіть домашнє медичне обстеження. Крім регулярних відвідувань ветеринара, корисно перевірити стан здоров’я вашої американської короткошерстої кішки вдома. Кішки всіх порід відомі тим, що приховують або маскують свої симптоми, коли вони хворі, тому слід добре стежити за ними.

Якщо ви помітили падіння ваги або розпатлане хутро, можливо, ваша кішка захворіла.Знайдіть загальні ознаки, щоб визначити хворобу вашої кішки.

Слідкуйте за вагою

Ожиріння – зростаюча проблема для всіх порід котячих, включаючи американських короткошерстих. Це може призвести до низки проблем зі здоров’ям, від хвороб серця до діабету.

Поговоріть зі своїм ветеринаром на наступному щорічному огляді кішки про здорове харчування та режим фізичних вправ для вашого швидкого друга.


Регулярно чистіть щіткою

Хоча кішки зазвичай добре доглядають за собою, все ж таки важливо регулярно їх добре розчісувати. Це допомагає підтримувати їхню шерсть у чудовій формі і позбавляє відхаркувальних грудок вовни.

Проблеми із зубами

Це одна з найпоширеніших хронічних проблем у домашніх тварин, які не чистять зуби регулярно.

 • На жаль, більшість кішок не дуже добре дбають про власні зуби.
 • Без вашої додаткової допомоги та догляду у вашої кішки можуть розвинутися серйозні проблеми із зубами.
 • Захворювання зубів починається з залишків їжі, які перетворюються на зубний камінь, що накопичується на видимих ​​частинах зубів, і зрештою призводить до інфікування ясен та коріння зубів.

Регулярне видалення залишків їжі від початку може допомогти запобігти або відстрочити необхідність розширеного лікування стоматологічних захворювань. Це лікування може бути стресовим для вашої кішки і дорогим для вас, тому профілактичний догляд є корисним для всіх.

У тяжких випадках хронічної стоматологічної інфекції ваш вихованець може навіть втратити зуби або отримати пошкодження внутрішніх органів.

Щодо ціни на американську короткошерсту кішку, то вона досить індивідуальна і залежить як від самого заводчика, так і від регіону продажу.

У приватних розплідниках вам доведеться заплатити від 130 доларів, що стосується елітних розплідників, то ціна дещо вища – від 250 доларів.Фото кота породи Американська Короткошерста