Тонкінська кішка: фото, характеристика породи, ціна, темперамент, звички дорослої кішки та кошеня

Тонкінська кішка (тонкінез) – плюси та мінуси породи: характер, зміст, догляд, можливі хвороби

Тонкінська кішка едельвейс – штучно виведена порода, яка вийшла через схрещування сіамської та бурманської кішок. Завдяки такому гібриду вдалося отримати тварин надзвичайної краси та поступливого характеру.

Цікаво, що ця незвичайна порода була виведена досить давно, але більшою популярністю вона користувалася в Азії та Сході.

Історія породи Тонкінська кішка

Точний час поява цієї породи не визначено, його відносять приблизно до XVI-XIX століть. Коріння цих тварин веде до В’єтнаму в район Тонкін, назва якого дала ім’я породі кішок. Саме там сталося схрещування сіамської чи тайської та бурманської породи.

Також зустрічаються тексти, де описується ця порода, яка точно відповідає сучасним стандартам. Однак, незважаючи на це, офіційна історія породи починається з 30-х років XX століття.

Більше того, дві породи – тонкінська та бурманська мають спільну прабатьку – кітку Вонг Мау. Спочатку ця тварина дала рід сучасній бурманській породі, а потім і тонкінській.

Спочатку окремо тонкінську породу не планувалося виводити, але для поліпшення породистих якостей заводчики ввели в бурманський вигляд сіамських кішок.Кошенята, які вийшли зовні, досить сильно відрізнялися від бурманської, тому їх виділили в окрему породу.

 • При цьому таке виділення відбулося не одразу. Спочатку професійні заводчики не бачили перспектив у породі.
 • Оскільки отримати незвичайне забарвлення, схоже на сіамські і бурманські риси тіла можна тільки в половині випадків схрещування тварин.
 • В інші тварини будуть виходити або яскравими сіамами, або яскравими бурмами, відповідно до законів генетики.
 • Вивести стійку породу, в якій постійно народжувалися особини з однаковими ознаками, вдалося лише до 60-х років.

Остаточно вигляд був визнаний, затверджений і став допускатися до виставок лише після 1984 року.
Зовнішній вигляд породи Тонкінська кішка

Оскільки в тонкінській кішці з’єдналися гени двох неймовірно красивих і незвичайних напрямів, то вигляд цієї тварини дуже екзотичний.За забарвленням мордочки кішка більше схожа на сіамську, а за вовною та статурою – на бурманську.

Це поєднання властивостей легко можна знайти на фото тонкінської кішки, де зображення опишуть красу породи краще за будь-які слова.

Основні зовнішні властивості:

 • Туловище невелике, компактне. Тіло м’язове, але при цьому витончене з тонкими кістками. Кішка не виглядає тендітною або виснаженою. Коротка шерсть підкреслює рельєф м’язів.
 • Голова клиноподібна, але злегка плеската. Коробочка щелеп трохи витягнута. Вилиці яскраво виражені, але при цьому негострі.
 • Очі великі, мигдалеподібні, що підкреслює ще більше красу вилиць. Колір райдужної оболонки – незвичайний, голубувато-морський. Іноді зустрічаються кішки з чистим аквамариновим відтінком, які дуже цінуються.
 • Вуха невеликі, пропорційні компактному тілу. Постановка вух – висока та широка. Кінчики вух трохи закруглені.
 • Лапи невеликі, тонкі та витончені. Задні лапки трохи довші за передні, що дозволяє кішці добре стрибати.
 • Хвіст також тонкий і гострий до кінця. Має середню довжину.

Кітка має коротку, щільну вовну. При цьому вона практично позбавлена ​​підшерстя. Основні волосся досить щільно прилягають один до одного і до тіла, завдяки чому тварина має гладкий, акуратний вигляд. Забарвлення тонкінських кішок світле, на мордочці, кінчиках лап і хвоста – темні плями, як у сіамських кішок.

Характер кішки

Характер тонкінської кішки успадкував риси обох прабатьків. Це дуже грайливі та доброзичливі тварини, які дуже товариські та балакучі. Схрещування з бурманцями дозволило усунути крикливість і ревнощі сіамської породи. Завдяки цьому тонкінези люблять не стільки нявкати, скільки бурчати і видавати ніжні трелі.Ці тварини добре ладнають з дітьми і легко витримують їхні пустощі. Більше того, тонкінези люблять підвищену увагу, тому із задоволенням кататимуться в колясці або терпітимуть зав’язування бантів.Можуть при цьому вирватися і втекти, але це вони зроблять лише заради цікавішої гри і для того, щоб подразнити дитину.

Основні риси характеру:

 • Грівливість
 • Спільність
 • Комунікабельність
 • Активність
 • Любов до ласкавостей та погладжень

Кішки не терплять самотності, це тварини-компаньйони. Вони дуже швидко і міцно прив’язуються до господаря і вдома постійно йдуть за ним, як хвостик. Якщо господар не приділяє їм уваги, то всіляко залучатимуть його до себе.

Виховування

В описі породи тонкінської кішки важливо відзначити, що це дуже розумні тварини з розвиненим інтелектом, здатністю до логічного мислення та гарною пам’яттю. Вони дуже швидко розуміють усі забаганки та звички господаря, а також розмежованість території.

Від сіамів кішки успадкували не лише гарну пам’ять, а й лихоманство. Точніше буде сказати, що ці кішки пам’ятають добре все – і добре, і погане. Тому ображати їх не слід.

Тварини швидко піддаються вихованню. Також вони не налаштовані шкодити чи якось псувати речі господарів. Вони швидко розуміють правила поведінки в будинку, що вони можуть чіпати і де знаходяться їхні іграшки.

Зміст

Ця порода не з дешевих, проте дорожнеча кошеня компенсується простою у догляді та слухняністю кішки.Ціна на тонкінських кішок варіюється від 20 000 до 70 000 рублів.
Перевагою кішок є те, що вони мало линяють і не залишають шерсть по всій квартирі.

Основні вимоги щодо догляду:

 • Періодичне розчісування спеціальною рукавичкою
 • Слідкувати за зубами кішки, щоб уникнути утворення зубного каменю та подальшого запалення
 • Захищати кішку від протягів, тому що у цих тварин слабкі легені
 • Слідкувати за температурою та вологістю в будинку, оскільки похолодання та сухе повітря можуть спровокувати захворювання легень.

Живлення тонкінської кішки не викликає особливого клопоту. Її слід годувати заводськими кормами класу преміум або холіст.

Також для них підходить і натуральне харчування, проте в цьому випадку раціон має бути строго збалансованим. Не менше 50% раціону мають становити білки. Також важливі жири, що вуглеводи повинні утримуватися в харчуванні в мінімальній кількості. Не варто забувати і про вітаміни з таурином.

Вихованець буде дуже вдячний своєму господареві за хороший зміст і буде радувати довгою і приємною дружбою і ласками.Фото породи Тонкінської кішки