Азіатська таббі (125 фото): опис породи, характер котів і кошенят, факти про утримання та догляд, цікаві факти

Азіатська таббі (125 фото): історія виведення, ціна кошеня, особливості характеру та зовнішнього вигляду, цікаві факти, рекомендації

Азіатська кішка таббі була штучно виведена у 81 році минулого століття. Вона з’явилася завдяки схрещуванню таких порід як бурманська кішка та шиншила перська.

Від своїх предків вона перейняла тільки найкраще, в результаті таббі має гарну, виразну зовнішність і гарний характер. Ця порода поширена не так сильно, як решта.

Має велику кількість варіантів забарвлення, від кремово-рудого до сірого і навіть чорного. Забарвлення, що найчастіше зустрічається, є персиковим, тому що воно переважає у батьків при схрещуванні цієї породи.

Ключове слово “таббі” в назві позначає світлий відтінок вовни. Серед рис, що є характерними для цієї породи, варто відзначити невелику підводку очей і пляму на лобі, що зустрічається.
Короткий опис породи Азіатська таббі

Наводячи опис азіатської таббі варто відзначити, що кішки дуже легко перебувають у соціумі з іншими тваринами, хоча й не потребують її так сильно, як інші породи.

Їх цілком можна виводити на прогулянки на повідку, але бажано робити це поступово, спочатку випускаючи кошеня з рук тільки на кілька хвилин. Це дозволить йому поступово звикнути до навколишнього світу, і незабаром він буде вільно та без побоювання гуляти.

Характер кішки

Від батьків ця порода успадкувала лише найкращі риси. За характером такі кішки дуже спокійні, не люблять нав’язуватися господареві, не дуже балакучі.

Дуже часто можуть знаходитися на самоті, проте при цьому досить грайливі і легко відгукуються на пропозицію побігати за фантиком або шнурком.

Ця порода не з тих, хто бігатиме по дому ночами, тому вона ідеально підійде тим, хто володіє чуйним сном. Прекрасно уживається з іншими вихованцями, але знайомство рекомендується починати в ранньому віці, коли таббі ще кошеня. Це дозволить у короткий термін звикнути один до одного.

 • Кошенята азіатської таббі терпляче ставляться до дітей у сім’ї, якщо дитина ненавмисно вдарить кішку, вона віддасть перевагу піти в безпечне для себе місце, не вживаючи заходів у відповідь.
 • Якщо господаря довго немає вдома, вони не нудьгують, запросто можуть знайти чим себе зайняти. Власники цієї породи відзначають, що кішки відрізняються дуже високими розумовими здібностями, буквально розуміють із півслова, що від них хочуть.
Догляд за породою Азіатська таббі

У догляді порода невибаглива, враховуючи те, що підшерстка немає, вони линяють не часто, але при цьому варто бути уважним до них у холодну пору року, оскільки вони можуть мерзнути. Однак їх все одно рекомендується розчісувати не рідше одного разу на тиждень, щоб вчасно видалити волоски, що випали.

На фото азіатської таббі видно, що порода короткошерста, що загалом майже зводить нанівець проблеми зі шлунково-кишковим трактом через шерсть.

 • Однак все одно необхідно використовувати чесалку-рукавицю, щоб вчасно видаляти надлишки вовни.
 • З раннього дитинства потрібно стежити за станом пазурів кошеня, також потрібно звертати увагу на здоров’я ротової порожнини.

Рекомендується включати до раціону сухі корми, вони чудово видаляють наліт із зубів і виступають у ролі профілактики його утворення.

Прикорм необхідно починати поступово, спочатку сухий корм змочується водою, щоб кошеня звикло до іншого виду їжі. У міру звикання кількість води, якою змочується корм, слід скорочувати, довівши до мінімуму. Також потрібно стежити, щоб поруч завжди була повна миска води.
Зміст кішки вдома

Розглядаючи опис азіатської таббі, варто приділити велику увагу її перебування в будинку. Часто вигулювати цю породу немає потреби, їм цілком комфортно знаходиться вдома, в затишному місці.Щоб підвищити комфорт, рекомендується зробити для вихованця будиночок із можливістю утеплення на зиму.

 • На зиму цей будиночок необхідно утеплювати, тому що ця порода не має підшерстка.
 • Особливу увагу потрібно приділяти корму, вибирати рекомендується тільки якісний корм, при цьому варто орієнтуватися на спосіб життя кошеня та його активність на добу.
 • Якщо недостатньо досвіду, щоб визначити самостійно, потрібно звернутися за допомогою до ветеринарного фахівця.

Також потрібно уважно контролювати кількість корму, варто розуміти, що кошенята не розуміють скільки їм потрібно з’їсти, тому вони намагаються їсти якнайбільше.

Якщо не контролювати цей аспект харчування, це може призвести до ожиріння та захворювань серцево-судинної системи вихованця та шлунково-кишкового тракту.

Вартість породи

Ціна на азіатську таббі залежить одразу від кількох факторів. Насамперед відіграють роль батьки кошеня, їх зовнішні та фізичні дані. Заводчиками особливо цінуються кошенята з ідеальною правильною будовою черепа і без цяток на поверхні вовни. Відповідно, такі кошенята коштують дорожче за інших у посліді.

Також варто враховувати, що такі кішки можуть брати участь у виставках, і якщо батьки кошеня були призерами, то вартість значно зростає. До кошеня додаватиметься паспорт з інформацією про батьків.

 • Середня вартість звичайного кошеня починається від 1000 рублів.
 • Рідко люди віддають кошенят цієї породи задарма.
 • Ціна на азіатську кішку таббі не стабільна і може залежати від багатьох причин.

Рекомендації з догляду

Багато породистих вихованців мають вроджену схильність до великої кількості захворювань. Це пов’язано з тим, що заводчики вирощують кошенят виключно на продаж, для більшості з них зовнішні дані значно важливіші за здоров’я кошеня.

 • Тому відразу після придбання вихованця його потрібно відвезти на прийом до ветеринара, він проведе детальний огляд і призначить кілька щеплень, які допоможуть убезпечити вихованця від різноманітних паразитів.
 • Також будуть призначені препарати від глистів, які даються кошеняті з інтервалом у 10 днів до повного виведення паразитів, лише в тому випадку, якщо вони були виявлені на огляді. Для профілактики їхньої появи також можуть бути виписані лікарські засоби.Питання стерилізації в даний час не стоїть так гостро, тому що у продажу є краплі та таблетки, що знижують статевий потяг тварин у період загострення. Це дозволяє уникнути серйозних проблем зі здоров’ям та гормональним фоном.

Фото кішки породи Азіатська Таббі