Сухий ніс у кота: що робити і в чому причина, як визначити здоровий та хворий ніс у кота

Сухий ніс у кота. Що це означає? Список небезпечних хвороб та природних причин
Якщо у кішки сухий ніс, господареві треба відразу звернути на це увагу, адже це – ознака хворобливих процесів. Провокаторів сухості носа досить багато, але далеко не всі є патологією.

Наприклад, таке може статися, якщо ваш улюбленець довго гріється на сонечку або ніжиться біля батарей. Взагалі, у кота повинен бути сухий і мокрий ніс, і треба навчитися розрізняти, коли сухість носа є нормою, а коли треба звернутися до ветеринара.

Нормальний стан носа у кота

Якщо у тварини все гаразд зі здоров’ям, відповідно носик у неї буде вологим та злегка слизьким. Такий фізіологічний стан пояснюється тим, що коти регулярно облизуються язиком, при цьому виділяється специфічний секрет, який відіграє роль захисту.

  • Ніс у котика є не лише органом сприйняття запахів, а й «індикатором». За допомогою цього важливого органу для визначення ароматів або «хованок» від жертви він може легко розвідати температуру предметів і напрямок повітряної маси, що знаходяться поблизу.
  • Не бийте паніку, якщо іноді ваш маленький звір має теплий і сухий ніс. Це нормальне явище і пояснюється тим, що кошенята ще не навчилися підтримувати гігієну, а клітини слизової оболонки виробляють недостатньо секрету.

У такому разі маленькі «усатики» сподіваються на допомогу своєї мами-кішки. Якщо їх дуже рано розлучили з матір’ю, то вся відповідальність у цьому плані лягає на плечі господаря.