Підшкірні кліщі у кішок: фото, симптоми зараження, лікування

Підшкірні кліщі у кішок – опис перших симптомів захворювання та ефективних методів лікування

Підшкірний кліщ – досить часто явище у кішок. Симптоматика та лікування даної хвороби вже давно відомі. Все ж таки ця проблема може викликати серйозні ускладнення і завдати вихованцю дискомфорту.

У разі виявлення незвичайної поведінки або інших симптомів підшкірного кліща у кішки необхідно відразу звернутися до фахівця, який зможе призначити лікування. Не варто панікувати та починати лікування самостійно, адже неправильний догляд та лікування може призвести до ускладнень, які завдадуть вихованцю та господареві великі незручності.

Часто власники домашніх кішок ставлять питання «чи передається підшкірний кліщ від кішки до людини?», фахівці стверджують, що це явище зустрічається вкрай рідко.

Види підшкірного кліща у кішки

Цей паразит не є рідкістю, харчуючись котячим шкірним жиром, він виділяє шкідливі речовини, які можуть викликати роздратування шкірного покриву у вихованця. Це явище називають демодекоз у кішки.

Виявити кліща на тілі у кішки дуже складно через вовняний покрив. Сам вид цього кліща виглядає як підшкірний хробак, що поселяється під шкірою вихованця або у вухах.

Існує кілька видів підшкірного кліща та кожного виду свої особливості.
Розглянемо ці особливості:

 • Перший вид, який викликає захворювання на демодекоз – це Demodex Cati. Він має здатність довго жити під шкірою кішки, вичікуючи момент, коли імунітет вихованця ослабне. Після цього він починає виділяти речовини, які є токсичними для організму тварини.
 • Другий вид викликає хворобу під назвою хейлетієльоз. Цей кліщ викликає сильне свербіння і лупу на шерсті вихованця. Іноді вона призводить до облисіння окремих частин тіла, через що його можна переплутати з лишаєм.
 • Третій вид підшкірного кліща може викликати захворювання нотоедроз, яке може призвести до облисіння окремих ділянок шкіри тварини та викликати постійне свербіння.
 • Четвертий вид найбільш небезпечний, адже він викликає захворювання відоме як саркотоз. Він полягає в тому, що на шкірі вихованця утворюються гнійні рани, а в занедбаних випадках він може проникнути глибше в тіло вихованця.

Правильно визначити вид підшкірного кліща зможе лише спеціаліст методами діагностичних лабораторних досліджень. Перш ніж думати, чим лікувати підшкірного кліща у кішки, потрібно правильно визначити вид паразита.

Яким шляхом кліщ проникає на шкіру вихованцю

Навіть кішка, що ніколи не була на вулиці, може підхопити підшкірного кліща, який довгий час може не проявляти себе.

Існує кілька причин, через які відбувається проникнення кліща на тіло тварини:

 • Головна причина – це контакт із вже зараженою твариною.
 • Стресовий стан кішки.
 • Неправильна вакцинація тварини.
 • Ослаблений імунітет та невірний догляд за вихованцем також є причиною появи кліщів.
 • Кошенята можуть заразитися паразитами від своєї матері.
 • Контакт господаря з хворою твариною.

Усі ці причини можуть спричинити зараження паразитами, тому слід частіше звертати увагу на поведінку свого вихованця та при виявленні перших симптомів розпочати лікування підшкірного кліща у кішки.

Симптоматика зараження кліщами

Головними ознаками того, що кішка заразилася підшкірними кліщами є поява сверблячки та неспокійна поведінка вихованця.
Після того, як паразит почав свою активність, починають з’являтися й інші симптоми:

 • Шерсть вихованця стає нееластичною.
 • Поява лупи та зроговінь в області очей кішки.
 • Випадання вовни на окремих частинах тіла вихованця і, пізніше, облисіння окремих ділянок.
 • Поява гнійних і кровоточивих ран на тілі вихованця.

Слід знати, що це захворювання може протікати в локалізованій та генералізованій формах.

При локалізованій формі хвороба протікає на окремих ділянках, а при генералізованій вона поширюється по всьому тілу тварини. Наприклад, на фото підшкірного кліща у кішки ми можемо побачити, як захворювання, викликане кліщем, вражає все тіло домашнього вихованця.

Як лікують підшкірних кліщів

Лікувати це захворювання необхідно лише під наглядом фахівця, який правильно призначить лікування і дасть вам рекомендації щодо догляду за хворою твариною.

Для кожної форми захворювання призначають різні способи виведення кліщів та лікування захворювань, які вони викликають:

 • Коли захворювання вражає лише одну частину тіла, лікування проходить більш менш просто і спокійно. Традиційно призначають купання кішки зі спеціальними лікувальними шампунями, після яких починають лікувати препаратами типу «Ципама» і «Перола». Часто лікувальні препарати та шампуні поєднують з використанням вітамінів та мінералів.
 • Лікування захворювання, яке вражає все тіло вихованця стає більш складним і вимагає терпіння та правильного догляду за хворою твариною. У разі можуть призначатися уколи від підшкірних кліщів кішці. Цей варіант є найбільш підходящим для запущених випадків захворювання.

Варто розуміти, що уколи в жодному разі не робляться в домашніх умовах, необхідно звернутися до фахівця до ветеринарної клініки. Після діагностики захворювання та первинного огляду лікар вибере правильний вид антибіотиків і дасть рекомендації з лікування та догляду.

Які ускладнення можливі

Слід розуміти, що захворювання, спричинені зараженням підшкірним кліщем, не можуть пройти самостійно.Щоб не допустити небезпечних ускладнень, необхідно частіше звертати увагу на поведінку вихованця та на його загальний стан, а при перших симптомах відразу ж звертатися до клініки.

Розглянемо деякі можливі ускладнення:

 • Здорова мікрофлора організму заміщатиметься хвороботворною.
 • Формування хворих цибулин волосся.
 • Можуть розвиватися процеси хронічного некрозу.
 • Зараження кліщем у запущених випадках може спричинити сильну інтоксикацію організму вихованця.
 • Сама тварина буде виглядати невиразною і сильно виснаженою.

Щоб не допустити зараження та можливих ускладнень, слід ретельно стежити за гігієною вихованця та частіше організовувати походи до ветеринарного лікаря.

Фото ліки від підшкірних кліщів у кішок