Стригучий лишай у кішок: ознаки, симптоми, лікування хвороби (поради ветеринарів)

Стрижучий лишай у кішок: як виглядає, чим лікувати і фото перших ознак появи захворювання

Стригучий лишай – це інфекційне захворювання у кішок, яке відбувається через грибкове зараження. Нещодавно кішок зі стригучим лишаєм присипляли, адже цю хворобу вважали цілком невиліковною.

У сучасному світі лікування стригучого лишаю у кішок є стандартною процедурою, в більшості випадків лікування відбувається без складнощів.

Варто розуміти, що при виявленні перших ознак стригучого лишаю у кішок необхідно відразу ж звернутися до фахівця, адже ця хвороба заразна не тільки для тварин, а й для людей.

Якщо ви виявили ознаки позбавляючи, не варто займатися самолікуванням і впадати в паніку, задаючись питанням як вилікувати стрижений лишай у кішки. Найкращим варіантом буде візит до ветеринарного лікаря. Він призначить правильні методи лікування, і незабаром ваш вихованець одужає.

Види лишайної інфекції

При призначенні лікування необхідно зрозуміти, яким видом позбавляючи заразився ваш вихованець.

Існує кілька видів цієї інфекції:

 • Червоний плоский лишай. Особливістю даного виду є поява червоних бульбашок на шкірі, які сверблять і лопаються. Місцем появи цих бульбашок вважаються пахова область, область живота та згини суглобів.Червоний лишай не заразний, тому не передається до людини.
 • Рожевий (оперезуючий) лишай. При зараженні даним видом у кішки починають з’являтися невеликі рожеві плями на шкірі. Ці плями покриваються скоринкою, а потім лущиться викликаючи сильне свербіння.
 • Екзема (мокнутий лишай). Вкрай рідкісний вид цієї інфекції, при якій на шкірі утворюються червоні, дуже болючі бульбашки з рідиною.
 • Отрубоподібна лишайна інфекція. Цей вид дуже заразний як інших тварин, так людей. На шкірі вихованця утворюються плями різних кольорів, які потім дуже швидко поширюються тілом кішки. Цей вид потребує особливої ​​уваги та лікування.


Особливості стригучого лишаю

Зараження даним видом лишаю відбувається через грибки – дерматофити. Саме вони вважаються збудником цього захворювання у кішок. Існує дві форми даного лишаю: форма мікроспорії та форма трихіфітії.

При мікроскопії у кішки спостерігається ламкість волосся на шерсті, воно дуже легко висмикується і випадає. Через ці волоски може статися зараження інших тварин чи людини. Трихіфітія ж характеризується випаданням волосся на голові та шиї. Ця форма зустрічається дуже рідко.

Протікати хвороба може у поверхневій, глибокій або атиповій формі.Дуже складно помітити інфекцію, яка проходить у поверхневій та атиповій формі, оскільки ознаки просто неможливо помітити, але хвороба вже розпочала процес ураження. Тому просто необхідно при виявленні перших ознак відразу починати лікування кішки.

Часто власники запитують «чи заражений стрижучий лишай у кішки». На жаль так. Справа в тому, що зараження відбувається грибками, які дуже стійкі та можуть проживати в будь-яких умовах. Заразитися можна просто взявши свого улюбленця до рук.

Загальні ознаки стригучого лишаю

Щоб правильно розпочати лікування позбавляючи, необхідно ретельно вивчити симптоми даного захворювання:

 • Утворення невеликих залисин. Їх дуже важко помітити, адже випадання клаптика вовни можна сплутати з чим завгодно. На цій стадії вихованець поводиться, як завжди, і не втрачає апетит, тому помітити захворювання на цій стадії дуже складно.
 • Облисіння починає проявлятися сильніше, утворюючи окремі плями. На деяких частинах тіла починають з’являтися плями білого кольору, які лущиться.
 • При пізніших стадіях облисіння явно виражене і плями починають розповсюджуватися по всій шкірі. На фото лишаю, що стриже, ми можемо побачити, що ці плями мають сірий, жовтий або червоний колір.
У занедбаних випадках у вихованця змінюється поведінка, повністю пропадає апетит. Слід якнайшвидше звернутися до ветклініки, щоб лікар правильно діагностував хворобу, та призначив лікування.

Спосіб лікування стрижучого лишаю

Лікар призначає лікування залежно від форм перебігу хвороби, стадії та віку вихованця. Для кожної кішки лікування індивідуальне та має свою специфіку.

Лічити лишай можна такими способами:

 • Вакцинація від стрижучого лишаю у кішки. Ефективний на ранній стадії захворювання. За наявності в будинку та інших вихованців лікар може призначити вакцину та їм для профілактики захворювання.
 • Мазь та спрей. Найчастіше при захворюванні використовуються мазі, які дають ефект навіть на великих, уражених лишаєм, ділянках.Спрей може використовуватися як доповнення до основного засобу.
 • Таблетки від лишаю. Їх використовують на пізніх стадіях захворювання, коли інших засобів недостатньо для лікування.
 • Протигрибковий шампунь. Вони не мають здатності вилікувати дане захворювання, але істотно можуть покращити загальний стан вихованця, позбавити сверблячки і заспокоїти шкіру.

Заходи запобігання зараженню

Необхідно знати, що лишай, що стриг, дуже заразний і для тварин і для людей. Оскільки лікування цього захворювання проходить вдома, слід дотримуватися деяких запобіжних заходів, щоб не допустити зараження інших членів вашої сім’ї.

Розглянемо деякі з них:

 • За наявності інших тварин слід перевірити їх на наявність цього захворювання.
 • Хвора тварина ізолюється у теплому приміщенні. Для вихованця це великий стрес, тому слід якомога частіше відвідувати кішку. Людям із слабким імунітетом краще утриматися від відвідувань.
 • При виявленні інфекції у кішки слід провести вдома ретельне прибирання, оскільки грибок лишаю може довго залишатися на предметах меблів.
 • Слід дотримуватися деяких заходів при відвідуванні хворої тварини.Необхідно переодягатися та проводити лікування в рукавичках, щоб знову не занести інфекцію до будинку.
 • Якщо кішка має довгу шерсть, її варто обстригти.
 • Слід мити руки після кожного відвідування хворого вихованця, а випадкові рани обробити антисептичними засобами.

При дотриманні всіх цих заходів ви зможете спокійно лікувати свого вихованця вдома, при цьому виключити ризики зараження.

Фото найкращих препаратів від стрижучого лишаю у кішки