Лишай у кішок: види, перші ознаки та симптоми + опис, як передається тваринам та людині

Лишай у кішок. Що робити? Фото як виглядає і чим лікувати хворобу в домашніх умовах

Кожне грибкове захворювання, що має кілька різновидів. Якщо не боротися з ним, можливі поразки внутрішніх органів та смерть тварини. Чим лікувати лишай у кішки? Все залежить від типу недуги, ступеня ураження шкіри та волосяного покриву вихованця, його віку.

Раніше хворобу відносили до категорії невиліковних і щоб кіт або кішка не мучилися, просто присипляли їх. На даний момент є безліч способів позбавлення від лишаю. Важливо лише вчасно діагностувати недугу та почати з нею боротися.

Залисини і рани, що мокнуть: які ознаки позбавляючи

Нерідко власники кішок помічають на тілі вихованців невеликі залисинки, ділянки, що лущиться. Не завжди це може говорити про ознаку позбавляючи.

 • Часто тварині просто не вистачає вітамінів, особливо у весняний період.
 • У такій ситуації потрібно просто збагатити раціон необхідними речовинами, але про всяк випадок показати улюбленця ветеринару.
 • Однак, відповідаючи на запитання про те, як виглядає лишай у кішок, фахівці якраз згадують про залисини, лущення.

Крім того, даний тип мікроскопічного грибка викликає сильне свербіння шкіри, поступово охоплює всі великі ділянки тіла тварини, переходить на пазурі, буквально зжирає вихованця. Лишай небезпечний і для людей.


Які тварини схильні до цього захворювання

Абсолютно всі кішки, тхори, щури, хом’яки, собаки, кролики. Вихованці, які часто гуляють на вулиці, особливо самі по собі, більше ризикують підчепити цю гострозаразну недугу. Але й домашні кішки, які контактують з непроханими гостями з під’їзду або вулиці, можуть бути схильні до захворювання лишаємо.

Вуличні коти зазвичай заражаються від родичів або гризунів.

Інкубаційний період триває до 4 місяців. У цей період симптоми позбавляючи поки що не виявляються, але кішка вже заразна для людини та інших вихованців. Ознаки позбавляючи кішок виявляються поступово. Спочатку невеликі залисинки, потім плями розростаються, тварина стає неспокійною, свербить, не може знайти собі місце.

Як відбувається зараження

Потрапляючи на поверхню вовни, мікоз швидко проникає в шкірні покриви і починає розмножуватися. Міцний імунітет тварини з інфекцією впорається легко, а от якщо це ще кошеня, або кіт або кішка недавно перехворіли на вірус, організм ослаблений, лишай переможе і почне пожирати вихованця.

На фото позбавляючи кішок можна розглянути різноманітні шкірні реакції на дані типи грибка. Погіршать ситуацію похибки харчування, інфікування глистами.

Небезпека для людини

Лішай становить загрозу для домочадців. Людина може отримати небезпечний грибок навіть якщо у коханого кота поки що немає проявів позбавляючи, йде інкубаційний період.

Але якщо у дитини або дорослого міцний імунітет, недуга не вразить шкірні покриви і не зможе розмножуватися на шкірі людини.

В іншому випадку лікування лишаю буде затяжним і триватиме тривалим періодом реабілітації. Головне, долікуватися та не допустити рецидиву.
Типи позбавляючи

У тих чи інших різновидів цієї недуги можуть бути різнопланові симптоми.

 • Наприклад, стрижучий лишай у кішок говорить сам за себе.
 • Грибок знищує шерсть вихованця.
 • Мокнутий, рожевий – типи позбавляючи, що вражають переважно шкірні покриви.


Стригучий

Найпоширеніший тип лишаю. Серед симптомів випадання шерсті, лускатість та почервоніння на шкірі. Це дуже живучий грибок. Якщо його не долікувати, відновлення захворювання можливе навіть за кілька років. Стрижучий лишай особливо небезпечний для дітей.

Лікування стрижучого лишаю у кішок обов’язково проводити під контролем ветеринара, попередньо продіагностувавши тип недуги. Насамперед чотирилапого друга ізолюють від інших вихованців та домочадців.

 • Підхід до терапії завжди комплексний.Це застосування протимікробних препаратів, мазей, що заспокоюють свербіж засобів.
 • Участки, уражені мікозом, обробляють антибактеріальними препаратами.
 • Можна застосовувати протигрибкові шампуні, але вже на стадії одужання кішки.
 • У харчування улюбленця необхідно включити вітаміни та мінерали.
 • Є спеціалізований корм для ослаблених та хворих тварин.

Рожевий лишай

Його ще називають оперізуючий. Це не менш небезпечний вид позбавляючи, ніж стригучий. Вражає ослаблених кішок. Цей тип грибка для людини не є небезпечним.

 • Він викликаний вірусом. Про всяк випадок, на період лікування, слід ізолювати.
 • Насамперед до раціону тварини необхідно включити вітамінний комплекс.
 • У терапії антибіотики, антигістаміни, протизапальні засоби.
 • Спеціаліст призначить широкий спектр лікування із застосуванням ін’єкцій та мазей.

Мокнутий

Це лишай-екзема. Він не заразний для людини. У кішок з’являється внаслідок контакту з агресивними хімікатами або може стати результатом гормонального збою, отриманого стресу. На шкірі з’являються виразки, яскраво червоні плями, що мокнуть.

 • Лікувати такий лишай потрібно планомірно та комплексно.
 • Лікар-ветеринар призначить крапельниці з низкою препаратів протибактеріального та протимікозного ряду.
 • Ін’єкції продовжаться не тільки в стаціонарних умовах, а й удома.

Важливо регулярно обробляти уражені ділянки шкіри підсушуючими та загоюючими засобами: саліцилова присипка, мазь Левоміколь.

Як не допустити зараження оточуючих

Якщо вихованець захворів, слід виключити його контакти з оточуючими, ізолюючи в окремому приміщенні або на лоджії.

 • Господар, який займається лікуванням, повинен вживати запобіжних заходів: Ретельно мити руки та обробляти їх антисептиком, щоразу міняти одяг, у якому контактував з твариною. А ось вихованця у період лікування категорично заборонено купати.
 • Важливо відразу ж звернутися до фахівця, продіагностувати недугу. У кішки повинен бути окремий посуд, який слід регулярно дезінфікувати. У приміщенні, де міститься хворий вихованець та інших кімнатах, необхідно постійно проводити вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих розчинів.

Бажано використовувати і метод кварцування. Обробляти деззасобами потрібно не лише підлогу, а й усі поверхні. Килимки та речі прати.

Фото найкращих ліків від лишаючи у кішок