Еозинофільна гранульома у кішок: що це, опис причин, симптомів та методів лікування

Еозинофільна гранульома – правильна діагностика захворювання у котів + ​​рекомендації ветеринарів щодо підбору лікування
Еозинофільна гранульома – це захворювання, яке має в основі три механізми розвитку: запальний, імунний та проліферативний процеси. В осередку поразки розростається специфічна тканина, що складається з різних клітинних елементів.

Причини активації цього процесу невідомі на сьогодні. Однак, зважаючи на схильність до злоякісного переродження та погану відповідь на терапію, завжди слід своєчасно проводити діагностику.

Фактори ризику розвитку гранульоми

Точну причину розвитку цього патологічного процесу не вдалося встановити й сьогодні.

Однак ветеринарні лікарі виділили так звані групи ризику, в які входять:

  • Тварини з підвищеним алергічним тлом. У минулому дані котів мали часті алергічні реакції у вигляді кропив’янки, набряку тканин.
  • Вихованці з дерматитами різної природи.
  • Кішки з хронічною млявою патологією, у тому числі інфекційної природи.
  • Гормональні збої (вагітність, пологи, дисбаланс статевих гормонів в організмі вихованця) є найпотужнішими активаторами проліферації еозинофілів.

Провідне значення у розвитку гранульоми надають генетичній схильності певних порід, вікових груп кішок.Спровокувати патологічний ріст гранульоми може глистова інвазія, вірусна інфекція, травма чи сильний стрес тварини.