Дерматит у кішки: симптоми, лікування, профілактика та причини розвитку дерматиту

Дерматит у кішки: перевірені способи лікування харчового та бактеріального котячого дерматиту, фото симптомів
Шкіра – важливий орган, що виконує масу функцій (терморегуляція, дихання шкіри, рецепція різних подразників). У кішок шкіра має деякі особливості будови, і має таку ж чутливість, як шкіра дітей молодшого віку.

У патогенез розвитку дерматиту лежить вплив на шкірні покриви як зовнішніх, так і внутрішніх факторів. Ділянка поверхні з дерматитом є відкритою рановою брамою, що призводить до збільшення ризику інфікування вихованця.

Причини розвитку дерматиту

Розмаїття причин, які можуть призвести до запалення, досить багато:

  1. Симптоми дерматиту у представників сімейства котячих можуть з’явитися через постійний тиск на шкіру (ремішок, нашийник від бліх).
  2. Закупорка сальних та потових залоз призводить до утворення місцевих гнійних процесів, зниження локального імунітету та швидкого поширення запального процесу.
  3. Постійні подразнення хімічними речовинами. Наприклад, причиною може стати неправильно підібраний шампунь купання.
  4. Індивідуальна непереносимість якихось лікарських препаратів, мазей, кремів, шампунів.
  5. В основі атопічного дерматиту у кішок лежить уроджений дефект рогового шару шкіри, через що втрачається волога зі шкірного покриву.
  6. Метаболічні захворювання.Особливу схильність до розвитку запальних захворювань шкіри мають вихованці із цукровим діабетом, нирковою недостатністю, гіпотиреозом.
  7. Первинний та вторинний імунодефіцит у тварин призводить до хронічного запалення на шкірі.

Величезну групу етіологічних факторів займає інфекційний процес, наприклад, блошиний дерматит у кішок. У цьому випадку ветеринар або сам власник виявить на шкірі величезну кількість точкових укусів.