Блювота у кішки: симптоми та методи лікування, види нудоти у кішок, профілактика

Блювота у кішки. Що робити? Причини нудоти та способи усунення, поради щодо надання першої допомоги

Хвороби домашнього вихованця викликають занепокоєння у багатьох домогосподарок. Практично всі люблять котів, і таке явище як блювання у домашньої кішки, може бути показником хвороби, що починається.

Перші симптоми розпізнати не просто для власників-початківців. Часто вони здатні викликати паніку та подив у питанні лікування.

Рефлекс блювання

Нусота у котів з’являється з кількох причин:

 • Переїдання;
 • Влучення в шлунок сторонніх предметів;
 • Симптоми хвороби, що починається.

Часте та рясне годування для молодого вихованця шкідливе. Чи не адаптований під великі обсяги їжі шлунок, не здатний виділити достатню кількість шлункового соку. Захисною реакцією організму в даному випадку є блювання.

Часто можна спостерігати процес поїдання кішкою зеленої трави, а також подальше блювання. Це говорить про те, що в шлунку вихованця зібралося багато злизаної вовни. З’їдена трава викликає блювання, тим самим очищає шлунок.
Вживання вихованцем токсичних речовин типу зниклої їжі, так само призведе до блювання. Панікувати у разі не варто, оскільки проявляється захисна реакція організму. З’їдена польова миша не перетравлюється в організмі тварини, і як наслідок призводить до блювотного рефлексу.

Блювота в системі зі специфічним забарвленням є показником нездорового організму.

Захворювання можна визначити за кольором блювотних мас. Рекомендується звернутися до ветеринара, фахівець допоможе поставити точний діагноз і призначить своєчасне лікування. Самолікування не завжди виявиться правильним, і здатне погіршити стан домашнього улюбленця.

Що викликає блювоту

Найчастіші ситуації, коли кішку нудить:

 • Сторонні, дрібні предмети, з’їдені під час гри;
 • Вовна, що накопичилася в шлунку;
 • Надлишок годівлі;
 • Погана якість корму, особливо сухих добавок;
 • Захворювання, що мають інфекційний характер;
 • Велика кількість кишкових паразитів(глист);
 • Захворювання печінки;
 • Хвороби ШКТ;
 • Високий тиск;
 • Гойдування в поїздках;
 • Різні травми.

Коли не потрібно турбуватися

Щодня у кішок може траплятися блювання, і це нормально. Якщо вихованець робить це не більше 2-х разів на добу, то турбуватися не слід, оскільки причин швидше за все дві, або надлишок годівлі, або очищення організму від вовни.

При цьому кішка поводиться природно, так само добре їсть, грає, немає проблем із туалетом.

 • У кішки завжди має бути миска з чистою водою.
 • Це допоможе їй відновити колишній стан після блювання.
 • Вагітність теж викликає нудоту у домашніх улюбленців. Але такий стан триває недовго.

Примітка: Блювотний рефлекс у кошенят (якщо він не пов’язаний із переїданням) повинен насторожити господаря, бо вони ще дуже слабкі. В цьому випадку відвідування ветеринара краще не відкладати.

Блювота як симптом захворювання

Якщо кішку нудить частіше 3-х разів на день, то це показник отруєння або захворювання, що почалося. Тварина втрачає активність у поведінці, апетит зникає. У деяких випадках вихованець перестає пити воду. Залишаючи такий стан без уваги, господар ризикує отримати серйозні наслідки у вигляді загибелі тварини.

 • Часте блювання у котів знижує імунітет. Сили організму не встигають відновлюватись.
 • Якщо при цьому вихованець відмовляється від води, може наступити зневоднення.
 • Вчасне відвідування ветеринара допоможе швидше відновитися.

Щоб дати більш точну інформацію лікареві про захворювання, потрібно самим розглянути блювотні маси. У таких ситуаціях не можна залишати тварину без ретельного спостереження.

Види блювоти у котів

Зміст блювотних мас та їх зовнішній вигляд мають прямий зв’язок із хворобою, що протікає. На їхній вигляд ветеринар зможе визначити причину нездорової поведінки вихованця.

Блювоту котів можна розділити на кілька видів:

 1. Блювотні маси містять наполовину переварену їжу (швидше за все нудота викликана переїданням або вовною в шлунку);
 2. Жовте забарвлення означає наявність жовчі у шлунку. Він став причиною блювотного. Можливий не здоровий стан жовчного міхура або печінки;
 3. Блювотні маси забарвлені у зелений колір. Якщо вихованець був на прогулянці і з’їв траву, то таке забарвлення та блювота цілком виправдані. А якщо ні, то це інфекція, потрібно терміново відвідати ветеринара;
 4. Одноразове блювання піною у кішки може статися через голодування. Якщо процес повторюється, то швидше за все хворий на шлунок;
 5. Каловий тип блювотних мас (запах і колір як фекалії) говорить про проблеми з кишечником;
 6. Якщо кішка рве слизом, це може свідчити про кілька видів захворювань: наявність глистів, ерозія шлункових стінок, гастрит, вірусна інфекція;
 7. Блювота кров’ю у кішки є одним із найнебезпечніших симптомів. Навіть якщо вона трапилася один раз, не варто відкладати візит до лікаря. Пошкодження в стравоході або ротовій порожнині пофарбують блювоту в яскраво-червоний колір. Виразки, захворювання нирок, пухлини, внутрішня кровотеча зроблять блювоту з домішкою темних кров’яних згустків.

З такими захворюваннями вихованці довго не живуть, тому лікування блювання у кішки не можна відкладати.
Надання допомоги

Якщо не вдається швидко доставити домашнього улюбленця до лікаря, необхідно надати йому першу допомогу:

 1. Не годувати тварину протягом доби. Можна давати воду у невеликих кількостях, але за умови, що вона не викликає негативних реакцій;
 2. При отруєнні слід викликати блювоту самостійно, натискаючи на основу мови. Перед цим тварину кладуть набік, щоб легше відходили блювота;
 3. Якщо гостре потрапило в стравохід коту, потрібно влити туди вазелінову олію не більше 1 ч. л.;
 4. При хімічних отруєннях тварині дають «Ентеросгель», трохи більше 1 ст. л.

Профілактичні заходи

Правильний раціон харчування, своєчасні щеплення та глистогонні ліки є найкращою профілактикою блювоти. Такий догляд позбавить домашнього улюбленця багатьох хвороб, а значить лікування нудоти не знадобиться.

Білі блювання у кішки говорить про наявність у ній шлункового соку, і лікування не вимагає. Але часта нудота завжди повинна насторожувати власників домашніх тварин.

Бажано не залишати на відкритому місці дрібні предмети, кішки люблять грати і можуть їх проковтнути. Слід подалі прибирати побутову хімію і тримати в чистоті всі предмети, з якими взаємодіє тварина.

Фото кращих препаратів від блювання у кішки