Шишка у кішки: симптоми, види утворень, варіанти лікування

Шишка у кішки – основні причини появи та методи діагностики небезпечних утворень (на шиї, животі, під шкірою)

Поява підшкірних шишок у кішок – тривожне явище. Природа таких новоутворень може бути різною. Нерідко це безпечно для життя, в інших випадках – смертельно небезпечна онкологія.

Щоб не піддавати тварину мукам, необхідно якомога раніше діагностувати недугу та почати її лікування. Тільки фахівець-ветеринар підкаже, як правильно діяти. Займатися самолікуванням небезпечно.

Коли варто звертатися до ветеринара

Не варто одразу малювати собі страшні картини, виявивши шишки під шкірою у кішки. Це може бути просто алергічна реакція на укус комахи. Втім, якщо укусив кліщ, слід негайно звернутися до ветеринара.

Якщо це новоутворення, не обов’язково воно є злоякісним. Більшість пухлин мають доброякісну природу, їх можна усунути безопераційно, без застосування токсичних препаратів.

Якщо це абсцес, фурункул, фахівець швидко видавить гнійні підшкірні скупчення, продезінфікує рану та проведе протибактеріальну терапію. У випадку з гемонгеомою – червона опукла родимка – її доведеться видаляти під наркозом, хоча це й не злоякісна пухлина, але така родимка вважається провісницею онкології. Особливо, якщо на тілі кішки їх кілька.
Різновиди шишок

Нерідко кішка має шишки по всьому тілу, або тільки в області шиї, на животі. Це можуть бути ліпоми.

 • Вони доброякісні, з’являються внаслідок різкої зміни характеру та швидкості метаболічних процесів.
 • Іншими словами, якщо тварина швидко набрала або скинула вагу, на тілі можливі появи підшкірних шишок.

Фахівці називають ліпоми жировиками. Якщо вони не ростуть, можна не видаляти, але в іншому випадку краще вдатися до операції.

Мастопатія

Таке явище характерне виключно для котів, а не для котів. Якщо у кішки, що годує, з якихось причин стався застій молока, на залозі може утворитися шишка. Це добре видно з фото.

Такі шишки у кішки усунути допоможе ветеринар.Нерідко мастит супроводжується нудотою, лихоманкою. Самолікуванням займатися не варто. Ветеринар призначить комплексну терапію.

Абсцес

Найчастіше ця проблема виникає, коли місце щеплення або уколу оброблено недостатньо добре, або район ін’єкції не оброблений зовсім.

 • Абсцес дуже хворобливе явище.
 • У кота піднімається температура тіла, його лихоманить, еивотне стає млявим.
 • Самостійно не варто видавлювати гній, що накопичився.
 • Абсцес розкриває фахівець, роблячи все, щоб не допустити зараження крові вихованця.

Лімфаденіт

Запалення лімфовузлів. Таке захворювання може бути наслідком чумки, інших інфекційних хвороб, або грибкових уражень шкіри та внутрішніх органів. Лімфатичні вузли збільшуються у розмірах, запалюються, болять.

Тварина стає неспокійною, іноді навпаки – млявою. Піднімається температура тіла, може початися процес інтоксикації зі нудотою та блюванням. Все це також здатне супроводжуватися діареєю.

Кліщ

Кішка може стати жертвою нападу цієї небезпечної комахи. Добре, якщо кліщ не заразний.

 • У будь-якому випадку його вилучають та відправляють на лабораторне дослідження.
 • Протягом кількох тижнів за станом вихованця спостерігають.

Якщо з’явилися ознаки захворювання на енцефаліт, хворобою Лайма – підвищення температури, млявість, лихоманка, негайно слід звернутися до ветеринара, розповівши про недавній укус кліща. Вчасно розпочате лікування врятує тварина.

Кісти

Місцем прояву цієї недуги може стати будь-яка частина тіла вихованця.

 • Якщо з’явилися шишки на лапах у кішки, слід зробити ультразвукове дослідження, у тому числі й внутрішніх органів, щодо виявлення кіст.
 • Нарости бажано показати ветеринару. Кісти з’являються внаслідок закупорки залоз, лімфоструму.

Як правило, фахівці рекомендують видаляти такі шишки.

Злоякісні новоутворення

Це рак молочних залоз або інших органів. Якщо шишки, що кровоточать, на животі у кішки швидко ростуть, рекомендовано провести операцію з видалення пухлин.

 • Деяким тваринам такі хірургічні втручання проводять регулярно, у міру того, як онкологія прогресує.
 • Справа в тому, що кішки погано переносять хіміотерапію.
 • Продовжити життя тварині може лише операція.
 • До злоякісних новоутворень частіше призводить мастит.

Рак можуть спровокувати контрацептиви, які господарі дають кішкам у період гульки або через деякий час після пологів, оскільки тварина в цей період знову може почати вимагати кота.

Причини появи шишок

Зовсім безпечні утворення – невеликі кульки після щеплення чи ін’єкцій. Такі гранулеми зникають, згодом розсмоктуючи. Можна регулярно масажувати місця уколів, тоді шишки від них не з’являться.

У числі інших причин утворення підшкірних кульок та припухлостей:

 1. Закупорювання залоз.
 2. Алергічні реакції на укуси комах, їжу.
 3. Гельмінтоз.
 4. Збої в роботі ендокринної системи.
 5. Інфікування ран.
 6. Порушення обмінних процесів.
 7. Травми.
 8. Запалення.


У групі ризику тварини поважного віку, кошенята, кішки, що годують, вихованці, які перенесли вірусні захворювання, інфекції. Якщо тварина часто наражається на стрес, ризик виникнення у неї онкології збільшується в рази, звертають увагу фахівці.

Лікування

Здесь все залежить від характеру походження шишки або шишок.

 • Спочатку слід вести спостереження та провести діагностику під контролем спеціаліста.
 • Потім вживати необхідних заходів. Деякі ущільнення лікуються лише за допомогою хірургічного втручання.
 • Інші – небезпечні, їх можна усунути під час комплексної терапії.

Але не потрібно займатися самолікуванням. Це здатне погіршити самопочуття кота чи кішки, може призвести до загибелі тварини.

Все залежить від типу недуги. Грижі, пухлини злоякісного типу швидко оперують. Тут чекати і вести просте спостереження означає гаяти час. Тільки фахівець здатний прийняти рішення про заходи, які слід вжити в тому чи іншому випадку.

Фото ліки від шишок у кішки