Грибок у кішок: види та симптоми хвороби, ефективні методи лікування

Грибок у кішок – діагностика та профілактика захворювання, фото основних симптомів хвороби

Міцний імунітет кішки здатний відбити будь-яку хворобу. Недарма кажуть, у кота 9 життів. Але є ситуації, коли тварина знаходиться в зоні ризику і здатна заразитися будь-яким захворюванням. Це трапляється, коли вихованець переніс стрес або він ще зовсім маленький.

У числі наслідків контактів із зараженими тваринами може бути грибок шкіри. У кішок він зустрічається часто і має багато різновидів. Про симптоми та лікування мікозів, що вражають шкіру, волосяний покрив або навіть внутрішні органи кішки, йтиметься у цій статті.

Причини неприємного захворювання

По фото грибка у кішок можна зробити висновки про те, наскільки підступна ця недуга. Тварина стає неспокійною, постійно розчісує уражені місця. Шкіра кішки лущиться. Деякі різновиди грибка відносяться до ряду екзем, що мокнуть.

Симптоми грибка у кішок завдають маси неприємностей не тільки тварині, а й її господарям.

 • Основною причиною зараження гостро небезпечною недугою може стати часте купання вихованця.
 • Внаслідок ретельного миття вовни захисні шари шкіри перестають «працювати» і вона може бути схильна до проникнення небезпечних суперечок і мікроорганізмів.
 • Якщо в цей період ще й знижений імунітет чотирилапого улюбленця, може швидко настати гострий період грибкової інфекції.
 • Шкідливі бактерії, мікози, віруси перебувають усюди. Вони є в природному середовищі, поширюються у домашніх умовах, у воді, пилу, повітрі.


Захист від них кішки мають. Але якщо вихованець контактував з хворим на грибок котом, гризуном або іншою твариною, ймовірність отримати проблеми велика.

Основні фактори, що сприяють зараженню різними видами мікозів:

 1. Підвищена вологість повітря.
 2. Нерегулярне прибирання та дезінфекція місць проживання та приміщень, де він проводить час.
 3. Часті контакти з бездомними тваринами.

Велика ймовірність отримати зараження грибком виникає, якщо у кішки глисти, є вірусні або бактеріальні інфекції, або травмована тварина, неправильно харчується, постійно отримує стреси.

У групі ризику кошенята віком до року, вагітні особи, вихованці, які перенесли хірургічні операції. До речі, фахівці помітили: породисті тварини частіше заражені небезпечними інфекціями.

Перелік симптомів грибкової інфекції

Мікози виявляються при лабораторній діагностиці. Однак часто лікар вже за зовнішніми ознаками або описами може визначити тип недуги.

У кішки лисіють ділянки шкіри, випадає шерсть, з’являються червоні плями та роздратування на тілі, жовтіють пазурі. Це перші та найпоширеніші ознаки мікозу.

Нерідко вихованець відмовляється від їжі та води, стає млявим, у нього піднімається температура тіла, з’являється задишка, кашель.

Види грибкових поразок

Мікози можуть поширюватися не лише на шкірі та сприяти випаданню вовни. Грибок здатний «господарювати» у вухах у кішки у внутрішніх органах.

Нерідко фахівці діагностують грибок нігтів у кішок. Вчені виявили типи мікозів, які можна віднести до двох видів:

 1. Вражаюче шкіру та слизові.
 2. Діючі у внутрішніх органах.


Один із різновидів мікозу – дріжджовий стоматит. В даному випадку певний тип грибка вражає ясна та зуби вихованця. З рота кота йде дуже неохайний запах, спостерігається підвищене слиновиділення, колір ротової порожнини змінюється, можуть з’явитися ранки і виразки, що кровоточать в роті.

Стригучий лишай

Різновид грибка, що вражає шкірні покриви кішки. Шерсть починає поступово випадати, на шкірі з’являються ділянки з червоними плямами, структура епідермісу порушується, верхній шар починає лущитись. Лабораторно підтверджений лишай слід почати негайно лікувати.

Гістоплазмоз

При цьому типі мікозу кішка стає млявою, у тварини піднімається температура тіла, пропадає апетит, відбуваються зміни кольору шкіри, можуть запалюватися очі. Це небезпечна і дуже підступна недуга.

Заразитися ним можна у дворі, оскільки суперечки даного типу грибка постійно перебувають на покривах ґрунту. Лікування потрібно розпочинати якомога раніше, інакше тварина вже не врятувати.

Кандидоз

Вражає слизові оболонки ротової порожнини. Внаслідок цього з’являється білий наліт, неприємний запах, ранки.

 • Діагностувати захворювання просто.
 • Ветеринар призначає курс антибіотиків, антигістамінних препаратів.
 • Попутно слід провести антигельмінтну обробку.
 • Ускладнення кандидоз дає на легені та печінку кішки.

Вушна короста

Отодектоз вихованець може отримати при контакті з хворою твариною. Також захворювання передається від кішки кошенят. Вушна короста або вушний кліщ піддається лікуванню на будь-якій стадії з різницею в тривалості терапії. При отодектозі з вух кота виділяються коричневі катишки, тварина постійно розчісує вуха, поводиться неспокійно.

Позбутися такого типу корости допоможе фахівець. Ветеринари радять чистити вуха, закопувати протимікозними краплями та постійно контролювати процес лікування лабораторно.

 • Щойно в аналізі більше не виявиться слідів вушного кліща, лікування можна завершити.
 • Тривалість терапії приблизно 1-2 місяці.
 • Все залежить від ступеня та характеру перебігу хвороби.
 • У тяжких випадках лікар призначає ін’єкції.


Тривала терапія повинна дати результат

Як лікувати грибок у кішок? Незалежно від типу мікозу, боротися із ним потрібно комплексно. Ветеринар призначить протигрибкові препарати, мазі, гелі, деяких випадках показані антибіотики.

 • Крім того, кішці в цей період необхідний вітамінно-мінеральний комплекс, гарне збалансоване харчування.
 • Купати кішку під час лікування не варто. Це ще більше послабить імунні реакції шкіри.
 • У реабілітаційному періоді можна мити тварину із застосуванням протимікозних шампунів.

Проти грибка рекомендовано застосовувати слабкий розчин марганцівки, йод, зеленку, інші антисептики. У ветеринарії використовують і протигрибкові вакцини.


Робити їх потрібно вихованцям, які перебувають у групі ризику і лише за призначенням ветеринара.

Фото ліки від грибка у кішок