Нібелунг: ТОП-100 фото, опис породи, зміст, ціна кошеня, догляд, харчування, цікаві факти та особливості породи

Нібелунг (100 фото) – плюси та мінуси породи, відмінні риси зовнішності та характеру, забарвлення вовни, звички

Легка чарівність сірого димчастого нібелунгу стане додатковим приводом поспішати до рідного дому.

Красива і незвичайна назва породи пов’язана з тим, що шерстка цього представника сімейства котячих здається буквально зітканою з туману, а перших звірів господиня назвала іменами головних героїв «Пісні про нібелунги». Самі нібелунги вважалися дітьми туману, хранителями стародавніх скарбів та чарівного кільця сили.

Історія породи Нібелунг

Кішки цієї породи з’явилися доволі несподівано. Іноді у російських блакитних кішок з’являлися нащадки з пухнастою шкіркою сірого кольору. Спочатку їх бракували, але у 1986 році американські селекціонери вирішили виділити їх в окрему породу, випадково допустивши в’язку російської блакитної красуні та чорного безпритульного кота.

На подив, процедура оформлення пройшла швидко, і вже за рік стандарт нібелунгів було затверджено.Опис породи кішок

Незвичайна димчаста істота відноситься до категорії середніх кішок:

 • Зростання становить приблизно 25 сантиметрів;
 • Вага красенів коливається в районі 3-6 кілограмів. Кіт нібелунг важить значно більше за пухнасту красуню.

Будь-який опис породи кішок нібелунг наголошує на незвичайній шерсті, що надає кішці деяку загадковість туманної примари. Колір шубки може бути лише блакитним із сірим відливом. А шовковиста на дотик шкірка має виражений підшерсток.

Додаткову принадність цьому представнику котячих надає пухнастий комір і пишні штанці.
В іншому кішки характеризуються:

 • Граціозним складанням;
 • Клиновидною головою;
 • Великими, трохи нахиленими вперед вухами;
 • Овальними очима зеленого або жовтого кольору;
 • Сіруватим носиком.

Як показують фото кішки нібелунга, ці представники котячих нагадують справжніх королів і королів сутінку.

Характер породи Нібелунг

Незважаючи на свою величну зовнішність нібелунгу, неможливо назвати декоративною породою. Улюбленець сім’ї із задоволенням віддасться веселим іграм і залазінням на всі висоти.

Серед основних характерних рис характеру виділяються:

 • Самостійність. Нібелунг не заважатиме або набридатиме господареві, якщо він зайнятий або втомився для повноцінного спілкування з котом. Не стане він і докучати вимогою ласки, зісковзуючи з колін саме в той момент, коли людині потрібно змінити позу. Але якщо господареві потрібна допомога, мила тварина прийде на допомогу, заспокоюючи тихим муркотінням або діяльною участю. Без господаря кішка чудово займеться своїми справами або влаштується спати в теплому місці, при цьому навіть активні дії нібелунгів не завдадуть квартирі. Але якщо власник бажає пограти, то нібелунг з радістю відгукнеться на цю пропозицію, якщо це буде полювання або переслідування. Кішка не намагатиметься домінувати над іншими тваринами або прагнути стати головною в сім’ї.
 • Стабільність. Для нібелунгів будь-яка зміна звичного життя може стати моторошним кошмаром. Зміна місця проживання, господаря і навіть часу годівлі змусить цих кішок сильно страждати та переживати.
 • Лояльність до всіх членів сім’ї. Кіт може вибрати собі одного господаря, якого слухатиметься, але решту власників теж не залишить без дружньої участі.
 • Спокій. Кошенята нібелунг можуть бути вкрай активними, як і всі діти. Але з віком ця риса характеру змінюється цілком флегматичним ставленням до життя, якщо вона йде строго за встановленим графіком. Порода підходить для тих самих спокійних людей, літніх власників і трудоголіків, які можу затриматися на роботі. Але надто надовго залишати кота не варто: серйозне порушення розкладу призводить до стресу.


Не любить кіт незнайомих людей, гучних компаній та маленьких дітей, в основному, через їхні крики та біг. До гостей кіт віднесеться, як до татар: сховається або спостерігатиме з недоступної висоти за їхніми діями.

М’яукати кіт не любить, подати голос він може тільки в екстраординарній ситуації, а ніжний голосок стане приємною розвагою в низці звичних звуків.

Не стане кіт бігати на кожен підозрілий звук або постійно шукати каверзи у звичних предметах, хоча принесені сумки вивчить обов’язково. Притаманна кішкам цікавість не є основною рисою характеру нібелунгу.

Він воліє подивитися зверху на всі дії господарів, ніж брати в них активну участь. Хоча під настрій може залізти в шафу, диван, валізу, саквояж і мирно причаїтися там, вислуховуючи крики господарів з приводу зникнення домашнього улюбленця.

Зміст

Котам середнього розміру не потрібні великі хороми. Їм цілком підійде звичайна квартира. А ось будь-який переїзд кішки сприймуть дуже болісно.

Прогулянки не стануть найулюбленішим проведенням часу нібелунга, але якщо привчати їх до маціону з дитинства, то вони будуть із задоволенням виходити на вулицю. Але надто велика кількість сонячних променів зашкодить відтінку шкірки.

Догляд

Кішки цієї породи зовсім не вимогливі у догляді, крім туалету, який завжди має бути чистим. У брудний лоток або сильно забруднений наповнювач кіт не ходитиме. І тут він може пошукати собі інше місце для оправлення природної потреби.

 • Шерстка не звалюється в грудки і не утворює ковтуни, тому постійного вичісування коту не потрібно.
 • Але кілька разів на місяць краще все-таки причесати кота, видаляючи відмерлі волоски. Тим більше, що ця процедура принесе задоволення і кішці, і господареві.

 • Купати вихованця не рекомендується: ці кішки сильно не люблять воду, та й колір вовни може «полиняти».
 • Пітатися кіт може готовими кормами або натуральною їжею.
 • Але при цьому важливо стежити, щоб продукти не мали великого вмісту міді, заліза, червоних пігментів. Від цього шерстка може набути бурого відтінку.

Кішки швидко вчаться і запам’ятовують досить великий обсяг слів, але виконувати команди їм заважає звичайна лінь.

Найбільше нібелунги люблять смачно поїсти та поспати. Сон забирає у них приблизно 15-18 годин на добу.
Вартість кошеня Нібелунга

Порода вважається екзотичною та рідкісною, розплідників нібелунгів мало навіть у світі, а в Росії існує лише один. Тому ціна на кота нібелунг є досить великою.

 • Середня вартість у Росії становить 80-90 тисяч рублів.
 • Якщо купувати за кордоном, різниця буде невеликою, там кошеня продадуть за 1000 доларів плюс плата за доставку.

Спокійний кіт із прекрасним характером і охайністю, маленьке сіре диво, яке ніжно віджене турботи господаря та подарує справжнє кохання, стане повноправним членом сім’ї та принесе спокій та радість.

Фото кота породи Нібелунг