Тайська кішка (110 фото): ціна кошеня, факти, стандарти породи, плюси та мінуси характеру

Тайська кішка (110 фото): опис породи з фотографіями кішки, варіанти забарвлення вовни, поради щодо догляду

Тайська сіамська кішка є однією з найпопулярніших порід на сьогоднішній день. Котят цієї породи дуже часто беруть додому як домашнього вихованця та компаньйона.

Завдяки довгому розвитку цього виду в природному середовищі, у них дуже хороші фізичні дані та імунітет. Вони майже не схильні до хронічних захворювань, тільки в тому випадку, якщо такі були у батьків кошеня в минулому, самостійний розвиток хвороби велика рідкість.

Кітка невелика, фізично гарна розвинена ідеально підійде як домашній вихованець.

Характер породи Тайська кішка

Характер тайської кішки своєрідний. Вона спокійна, але дуже активна, любить пограти, сильно прив’язується до господаря та інших членів сім’ї.

 • Їй необхідно постійно перебувати в полі зору господаря, вона всюди за ним слідуватиме.
 • Не переносить самотність, від цього вона відчуває апатичний стан та занепад життєвих сил.
 • Саме тому дуже важливо щодня приділяти їй достатньо уваги.
 • Прекрасно ладнає з іншими домашніми вихованцями, кішками та собаками, проте дуже часто у цих взаєминах виступає у ролі лідера.
 • Це обумовлено її високим інтелектом та кмітливістю, які дозволяють їй почуватися комфортно на цьому місці.

Дуже балакучі, при цьому при спілкуванні можуть використовувати не тільки міміку своєї мордочки, але й велику кількість різноманітних звуків.

Здатні відмінно розуміти господаря, майже ніколи не шкідливі і не роблять щось спеціально, тому що буквально залежать від людини.

Споживництво

Не дивлячись на те, що з іншими тваринами вона уживається дуже легко, знайомство все одно потрібно проводити в кілька етапів. Це дозволить уникнути переляку вихованців та негативної реакції один на одного.

Спершу необхідно помістити їх у суміжні кімнати за зачиненими дверима. Через щілину знизу вони обнюхають один одного і знатимуть, що в будинку є ще хтось, крім них.

Тільки після цього можна буде починати найближче знайомство, відчиняючи двері. Проводити цю процедуру краще в ранньому віці, коли вихованці не такі сильні та активні, але їм уже все цікаво.

Особливості догляду

Популярність цієї породи також обумовлена ​​тим, що вони не потребують складного нагляду за собою. Досить буде зробити необхідні щеплення в ранньому віці, щоб убезпечити вихованця від важкого перебігу таких хвороб, як котячий грип тощо.


В іншому все так само, як і в будь-якої іншої невибагливої ​​породи.

 • Пазурі необхідно регулярно підстригати тільки в тому випадку, якщо тварина не користується кігтеточкою. Інакше вони сточуватимуться самостійно.
 • Чистка вух необхідна раз на тиждень м’якими, вологими ватними тампонами, чищення ротової порожнини раз на 2-3 дні, щоб убезпечити вихованця від появи виразок у роті та зубного каменю.

Опис тайської породи кішок досить короткий, тому що вони норовливі і навіть незалежні. Довгий розвиток у природних умовах зробив з них розумних і невибагливих тварин, проте деяких рекомендацій все ж таки необхідно дотримуватися.

На фото тайської кішки видно, що вовна середньої довжини з підшерстком, догляд буде класичним, вичісувати вихованця рекомендується кожні 2-3 дні, в період линьки необхідно проводити таку процедуру щодня, щоб вчасно прибирати волоски, що відпали.

 • Купання ця порода не любить, як і багато інших кішок, але до цієї процедури її можна привчити з маленького віку.
 • Привчати потрібно поступово, щоб не налякати кошеня водою, для цього в невеликий тазик наливається мала кількість теплої води, після чого туди ставиться кошеня.
 • Потрібно дати йому час обнюхати воду та стінки ємності, після чого можна акуратно, за допомогою м’якої губки почати промочувати його шерстку.
 • Такими рухами акуратно миється вся вовна, після чого кошеня потрібно загорнути в рушник, щоб він не замерз і не захворів.

Проводити купання потрібно раз на 3-4 тижні, не довше 5 хвилин за один раз.У більш дорослому віці після консультації з ветеринарним лікарем можна придбати спеціалізовані шампуні та засоби для догляду, знайомство з ними потрібно також починати поступово, щоб не спровокувати у вихованця стрес.

Харчування кішки

Найкраще використовувати готові корми преміум і суперпреміум класу. Вони містять у собі достатню кількість вітамінів, мінералів та поживних елементів, які необхідні для повноцінного розвитку та підтримки організму в тонусі.

 • Натуральний корм також має місце, але необхідно уникати морепродуктів та печінки, тому що вони будуть надавати підвищене навантаження на шлунок вихованця.
 • Готові корми необхідно вибирати такі, в яких оптимальна кількість вмісту білків, вуглеводів та клітковини.
 • Якщо використовується тільки готовий білковий корм, необхідно буде потурбуватися про відсутні компоненти.

Забарвлення

Забарвлення тайських кішок мають велику кількість можливих варіантів, починаючи від кольору слонової кістки, закінчуючи кремовими відтінками. Однак у будь-якому випадку вони мають плями, які відрізняються від основного забарвлення.

 • Мордочка і лапи з хвостом, вуха, як правило, темніші за основний колір.
 • Але вони не обов’язково повинні бути коричневими або чорними, також допускається блакитний і фіолетовий колір, темніші відтінки кремових.
 • В деяких випадках може спостерігатися плавний перехід від темніших кольорів до світлих.

На фото тайської кішки видно, що вовна може мати одразу 2-3 відтінки, це цілком нормально.

Вартість

Ціна на тайських кішок сильно варіюється.

 • Чистокровне кошеня з документами про чистокровних батьків коштуватиме в межах 5000 рублів.
 • У той час як чистокровний нащадок стародавніх сіамських кішок коштуватиме вже від 15000 рублів.

Такий розкид обумовлений рідкістю та складністю у догляді за кошенятами, останні, до того ж, цілком можуть бути учасниками виставок та змагань.

При покупці такого кошеня в розпліднику оформляється вся необхідна документація та довідки, які будуть потрібні для допуску на такі заходи.

Фото породи Тайська кішки