Чаузі: фото, стандарти породи, ціна кошеня, скільки живе, плюси та мінуси характеру, всі особливості породи

Чаузі — повний опис породи та характеру кішки від А до Я. ТОП-150 фото + цікаві факти

Кітка Чаузі або як їх ще називають Шаузі та Хаузі — це воістину диво природи, адже цю породу називають дикою домашньою. У створенні чаузі взяли участь кішки Абіссінської породи та дикі коти. Завдяки такому схрещуванню на виході вийшли граціозні великі кішки з дуже важким характером.

Вперше чаузі вийшли випадково. Комишові коти, що проживали в Стародавньому Єгипті, успішно схрещувалися з домашніми кішками. Через кілька століть американські мандрівники під час поїздки до Єгипту помітили таких незвичайних тварин і слава про них дійшла до селекціонерів США.

Американські заводчики вирішили спробувати повторити цю породу та вивести поєднання диких та домашніх кішок. Через складність розведення ця порода є нечисленною і зустрічається в основному на території Сполучених штатів.

Тільки наприкінці 20-го століття Чаузі набули статусу породи в одній організації. Досі більшість так і не визнала її існування.


Зовнішній вигляд та характер Чаузі

Опис породи чаузі. Кошенята чаузі успадкували розум абіссинської кішки та розміри диких котів.

 • Вага такої кішечки досягає 15 кг, а розміри можуть зрівнятися із собаками середніх порід.
 • Тіло м’язове і пропорційне.
 • Мають коротку, гладку, блискучу шерсть, цікаво те, що забарвлення може бути нерівномірним, а двоколірним або навіть триколірним.
 • Голова округла, вуха видовжені, часто з «пензликами» на кінцях. У особин жіночої статі перенісся вузьке, у особин чоловічого — ширше.
 • Очі злегка розкосі і мають колірну гаму райдужної оболонки від мідних до зелених відтінків. Хвіст довгий, рухливий і без заломів.

Забарвлення виділяють три кольори:

 1. Чорний – рівномірний, без міток.
 2. Тикований теббі — волоски мають два-три кольори, часто таке забарвлення називають абіссінським.
 3. Тикований сріблястий — волоски вовни складаються з двох-трьох кольорів чорного та сірого кольорів, кінчики завжди темніші.Кішки цієї породи поділяються ще на кілька типів, які називаються маркуваннями.

 • F1 — найбільш наближені до своїх диких предків, є нащадками, мають агресивні звички та великі розміри.
 • F2 – друге покоління. Зовні вже менше нагадують очеретяних котів, але все ще наділені рисами їхнього характеру, вважаються домашніми.
 • F3 — прямі нащадки F2, характером схожі на домашню кішку, але зовнішністю на дику.
 • F4 – таку кішку вже сміливо можна назвати домашньою, частка її дикої крові менше 7%, це означає, що вона в дуже далекій спорідненості з очеретяним котом і його звичок практично не має.

Кошенята чаузі отримали вдосконалений розум «абіссінців»( багато хто говорить про схожість умінь і свідомості абіссинської породи та собак). Розумні тварини мають непокірний, незалежний характер, але абсолютно ласкавий в оточенні домашніх. Розумні та активні, вони завжди у русі.

Таку кішку не можна тримати в закритих маленьких приміщеннях, це призведе до того, що ваш улюбленець зачахне. Чаузі чудово піддається дресируванні: привчити її до спального місця або лотка буде дуже просто.

Від багатьох інших порід її відрізняє любов до води, вмиватися та плавати їй буде насолоду. Уживаються ця порода добре тільки з тваринами своїх розмірів, дрібних гризунів та птахів вона сприймає як видобуток. Щоб оцінити всю красу цих неймовірних кішок, необхідні фото.Зміст та догляд Чаузі

Для чаузі не потрібно багато догляду. Коротку шерсть досить вичісувати м’якою щіткою кілька разів на місяць, але в періоди линьки рекомендується найчастіше для зручності господаря.

 • Водним процедурам ці кішки будуть раді постійно, налийте їм теплої води, а після купання запобігайте протягам.
 • Чистіть вушка в міру забруднення вологим ватним диском або вушною паличкою.
 • Не забувайте про гігієну ротової порожнини.
 • Кігті стрижіть акуратно, не зачіпаючи нерви (якщо це ваш перший вихованець, краще звернутися до ветеринарної клініки).

Чаузі мають дуже ніжну травну систему та укорочений кишечник, які дісталися ним від диких предків. Вони не можуть перетравлювати клітковину та рослинні волокна.

Тому дана порода віддає перевагу сирому натуральному м’ясу, іноді рибі, але ніяк не сухим кормам. Ці кішки схильні до переїдання, ретельно контролюйте їх раціон харчування і норму їжі.
Здоров’я та стандарт

Якщо ви купуєте вихованця не тільки з метою урізноманітнити своє життя та придбати друга, але й плануєте возити його на виставки, то вам слід знати, що для чаузі існують досить жорсткі рамки стандартів.

Будь-яке відхилення від стандарту – дефект.

У більшості випадків це:

 1. Горбата спина
 2. Довга шия
 3. Занадто кругла форма голови
 4. Маленькі біля вуха
 5. Короткий хвіст
 6. Глухота
 7. Неопущення яєчок
 8. Ампутовані пазурі

І це лише мала частина всіх відхилень, дефектів та каліцтв, за які дискваліфікують на змаганнях та виставках.

Якщо вам важливе тільки здоров’я вашого вихованця, то при придбанні звертайте увагу на ніс та очі — вони мають бути без зелених, жовтих та рясних виділень. Шерсть не повинна бути тьмяною, а навпаки м’якою та блискучою.

Уважно подивіться на поведінку кошеня, активний та грайливий настрій мають супроводжувати маленьку особину породи чаузі. Незважаючи на багатогранне схрещування різних кровей у породі, природа нагородила їх міцним здоров’ям. Враховуйте, що кішки з маркуванням F1 та F2 не можуть давати потомство, на відміну від F3 та F4.

Як придбати кошеня

Купити таке рідкісне кошеня в Росії буде проблематичним, швидше нереальним.

 • Часто, недобросовісні заводчики продають кішок, забарвленням і зовнішнім виглядом схожих на чаузі, але не мають до них жодного відношення, за досить символічну ціну близько 50-100 тисяч рублів.
 • Символічною ця ціна є тому, що у справжніх заводників кошенята коштують від 500 тисяч рублів до 1,5 млн рублів. І знайти їх досить складно.

Селекціонерів, що розводять Чаузі, налічують близько 20 по світу і більшість з них у США.

Перед тим, як купити кошеня, ретельно вивчіть інформацію про людину або організацію, в якій ви збираєтеся придбати чаузі, не дайте себе обдурити.

Фото кішки породи Чаузі