Бомбейська кішка: фото, опис, ціна, скільки живе і чим харчується, здоровя, хвороби кішки

Бомбейська кішка: цікаві факти породи про утримання будинку, годування, догляд та характер кішки (55 фото)

Маленьких пум нагадує бомбейська порода кішок, характер яких дуже лагідний та відданий. Нині вони вважаються рідкісним виглядом.

Якщо говорити про опис, то у гарної представниці котячих трохи витягнуто частину тулуба. Розмір середній. Добре розвинена мускулатура. Представники породи відрізняються досить широкою потужною грудною кліткою.

Стройність довгих кінцівок і пропорційність прямого досить сильного хвоста доповнюють повний опис породи кішки. Передні лапи мають на відміну від задніх п’ять пальчиків. На останніх їх лише чотири.

Зовнішній вигляд породи Бомбейська кішка

Трохи приплюснутий ніс прикрашає досить широку мордочку на круглій голові кішки. Закруглені вуха посаджені широко, стоять прямо з легким нахилом у передній бік. Красу додають незвичайні очі.

 • Виразливі та величезні, вони можуть бути кольору меду, золотистими, але найпоширенішим бурштиновим відтінком.
 • Зазвичай кошенята бомбардованої кішки при народженні мають блакитні очі. Тільки через чотири місяці колір набуває свого основного вигляду.
 • Яскравий блиск лагідної вовни – візитна картка тварини. Вона щільно облягає тіло густим схожим на шовк полотном.
 • Відсутність підшерстка робить таку породу привабливою людям, які страждають на алергію.Інше забарвлення тварини не допустиме, крім чисто чорного тону. У малюків спочатку присутні маленькі освітлені плями, однак згодом вони повністю йдуть.

Про характер

На багатьох фото бомбейської кішки добре продемонстрований зовнішній вигляд, який відрізняється деякою зарозумілістю.

 • Однак, за своєю натурою вони вважаються одними з найласкавіших кішок, яким властива відданість господарю.
 • Якщо він довго відсутній, то кішечка сильно нудьгує.
 • Вони просто люблять примоститися на господарських колінах, і заспівати для нього безліч муркотливих пісеньок.
 • Розмовляти вони зазвичай не люблять, але якщо душевну розмову вже розпочато, то вона закінчиться не скоро.Це разюче відрізняє їх від родичів, яким властива різкість і гучність нявкання. Бомбейці мають дуже приємний та м’який тембр голос. Під такий фоновий «музичний супровід» легко та просто релаксувати, повністю отримати розслаблення і навіть заснути.

Попадаються представники породи досить мовчазні – це їхня основа основ. Якщо ваш вихованець зголоднів або незадоволений він краще «голосно промовчить».

Спілкування

У характері бомбейської кішки яскраво виражена схильність до комунікабельності. Самотність зовсім не їхня стихія. Ось чому залишати їх на тривалий час не рекомендується. Краще тоді завести ще одну кішечку, щоб вона не занудьгувала.

Виграти і грати вони просто люблять. Ось чому варто подбати про достатню кількість іграшок, і крім того, варто подалі прибрати крихкі предмети, і забудьте про довгі скатертини і штори, що звисають.

 • З маленькими діточками представники породи добре ладнають, беручи участь у кожній грі.
 • При цьому вони не здатні дряпатися або огризатися, коли малюк потягне його за хвіст або почне тиснути.
 • Якщо у вас є інші домашні вихованці, то порозумітися з ними вони можуть, хоча з деякою ревнивою ноткою по відношенню до господаря.
 • Для сторонніх – це закрита тема. Ставлення найчастіше насторожене. З котячою грацією уникатиме близьких контактів.

Бити тварину, а також діяти за допомогою крику не можна. Кішки досить істоти, що запам’ятовують образи і не терплять грубого відношення на свій бік. У випадку, коли її витівки стали надмірними, то достатньо буде кількох крапель води, щоб привести тварину до тями.

Зміст та залицяння

Фахівці цілком обґрунтовано вважають, що на туалетному столику красуні обов’язково має бути щітка з гумовими зубчиками. Саме такий предмет найзручніший для підтримання в порядку красивої вовни бомбардування.

Початок линяння відбувається вже на першому році життя. Лінуватися при цьому не можна, тому що весь пух повинен бути ґрунтовно вичесаний.Через зовсім невеликий період ваш вихованець стане володарем чорної прекрасної вовни з деяким мерехтінням.

Рекомендується проводити часті купання, застосовуючи спеціальні для догляду засоби.

Досить сильне сльозовиділення потребує придбання препарату. Допомагає і звичайний народний засіб – не міцно заварений чай.

 • Вигулювати вихованця немає необхідності. Найбільш комфортне для них місце існування – домашня обстановка. Про це говорить їхній природний темперамент. Проте боротися з ознаками ожиріння необхідно. Для цього цілком достатньо збалансованого харчування.
 • Розвиток представників відбувається не швидко. Ось причина, чому досвідчені заводчики рекомендують купувати кошенят від шістнадцяти тижнів і старше. Важко навіть у цей період визначити, яким стане кіт та якого кольору будуть очі. Найоптимальніше рішення – приймати бомбейця в сім’ю сформованого та підрослого.
 • Щодо апетиту, то у бомбейської кішки він на диво відмінний, який іноді доходить до ненажерливості. Це основна проблема, з якою постійно стикаються господарі.Така любов до їжі потребує постійного контролю з боку господаря. Тільки в цьому випадку можна уникнути переїдання.

Можна для цього скористатися готовими консервами або збалансованим сухим кормом. Якщо перевага надається продуктам звичайним, то належить час від часу «частувати» вихованця вівсяною, пшеничною, гречаною кашею. А також давати поласувати яєчним жовтком. Тут міститься вітамін Е.

Основне правило забезпечити таку пропорцію – вісімдесят відсотків відвести м’ясному раціону, залишивши двадцять на інші додавання.

Вартість

Якщо говорити про ціну на бомбейську кішку, то задоволення мати таку породу обійдеться в середньому в шістдесят тисяч рублів. Розплідники в даний час здатні запропонувати вже достатньо представників такого рідкісного виду.

Головне, щоб чітко простежувалася тенденція відповідності якості зазначеної вартості.

Є хороші розплідники у Києві, Мінську, і, звичайно, у Москві. Вони надають виключно породистих та здорових тварин.

Фото породи Бомбейська кішка