Кельтська кішка: фото, особливості та опис породи, зміст, догляд, хвороби

Кельтська кішка: ТОП цікавих фактів про породу, скільки живе і чим харчується, зовнішній вигляд та ціна кошеня, 40 фото

Досконалість за банальною зовнішністю: кельтська європейська. Якщо подивитися на фото кельтської кішки, то можна побачити звичайнісіньких, на перший погляд, представників сімейства котячих.

Однак це – справжні бавовни, придбання такої кішки коштує чималих грошей.

Історична довідка

Багато породистих вихованців з’явилося завдяки невтомній праці ентузіастів, із захопленням працювали над виведенням потомства, в якому поєднаються найкращі риси їхніх котячих предків.

 • Для британців їхній ідеал – британський короткошерстий кіт: великий, потужний і кругломордий, із щільним підшерстком.
 • Національна гордість французів, шартрез (картезіанська кішка), схожа на «британців», але має блакитне забарвлення вовни.
 • А домашні кішки шведів, зареєстровані у другій половині 40-х років минулого століття, сьогодні офіційно називаються «європейські короткошерсті».Після того, як у 81-му році було затверджено новий стандарт європейських короткошерстих кішок, було вирішено зареєструвати їх під назвою «кельтська європейська короткошерста кішка».

Але по суті, «Кельти» від «Європейців» відрізняються лише назвою – знайти відмінності у стандартах досить складно.

Зовнішність

Найчастіше розмір особин середній, хоча трапляються й великі екземпляри. Тварини, міцні, сильні та досить гнучкі. Самці можуть важити і по вісім кілограмів, а самі вдвічі легше.

Кельтських кішок відрізняє гармонійну статуру з потужною грудною клітиною, мускулистими стрункими лапами і товстим хвостом, що плавно звужується до кінчика.

 • З прямим і рівним носиком відмінно поєднуються круглі, розплющені очі, досить широко розставлені один від одного.
 • Колір очей значення не має, він повинен гармоніювати з кольором вовни.
 • Гетерохромія не вважається відхиленням від норми, як і наявність пензликів на невеликих, трохи закруглених вушках.

Незважаючи на коротку довжину, шерсть густа, із щільним підшерстком, шовковиста. Невідповідністю стандарту, згідно з описом породи кельтської кішки, вважається сіамське забарвлення, а також червоно-коричневий, фіолетовий, світло-бежевий та шоколадний.

Характерні риси

Завдяки роботі фелінологів порода наділена всіма перевагами кішок, і практично не має недоліків. Кельтським кішкам не потрібно підвищеної уваги, але при цьому спритні та кумедні котики не бродяжничать.

 • У них високий рівень інтелекту (такий приписують російським блакитним кішкам), навіть хитромудрі завдання для кельтів не проблема.
 • Дуже товариські і цікаві, комунікабельні, але при цьому спокійно можуть залишатися на самоті, самостійно знаходячи собі заняття.
 • Господар для них – не вінець природи, його бажання – далеко не завжди закон. Якщо кішці щось не подобається, вона не терпітиме цього.
 • Ластять кельти теж тільки тоді, коли їм цього хочеться.

Авторитети для себе кельтські кішки обирають самі – проблем із послухом не буде, якщо коту підійдуть звички господаря та режим дня. Але слід пам’ятати, що ці коти на все мають свою думку, і тільки її вони вважають правильною.

Підкорити їх не можна, але можна навчитися домовлятися. До незнайомців представники породи миролюбні, але не зноситимуть панібратство навіть від маленьких дітей. Грати з собою дозволять лише тим, хто не мучитиме їх або намагатиметься приголубити кота проти його волі.

Кельти досить грайливі, і ніколи не проти побешкетувати. Для безпеки варто придбати необхідні іграшки та облаштувати місце для ігор.

Щодо інших тварин у домі, то ставлення до них кельтських кішок залежить, найімовірніше, від індивідуальних особливостей конкретної особи. У когось кельти на дух не переносять інших тварин, а у когось чудово ладнають не лише з іншими кішками, а й із собаками, і навіть із гризунами та птахами.

Особливості утримання

Це найбільш здорова порода, у кельтських кішок немає генетичних захворювань, до всіляких хвороб вони мають високу опірність. Однак не варто нехтувати щорічною вакцинацією.

Особливі умови для утримання представників цієї породи не потрібні, оскільки вони зовсім не примхливі.Необхідно лише регулярно вичісувати шерсть (достатньо одного разу на тиждень, при линьці – два рази), якщо вихованець не проти, чухати його можна хоч щодня.

 • Залякати кельтського кота неможливо – стресостійкість на неймовірній висоті.
 • Щоб зрозуміти, як це виглядає насправді, варто спробувати прогнати від господарського столу кота, що вп’явся зубами в ласий шматочок.
 • Ніщо не змусить кельта кинути своє заняття – спочатку він дожує «смаку», а потім, швидше за все, спокійно вирушить у своїх справах, ігноруючи питання та обурення господарів.
 • Особливих вимог до корму вихованець не пред’являє. Головне, не годувати занадто інтенсивно та рясно, і підтримувати баланс між готовими кормами та натуральними продуктами.

Унікальна особливість кельтської кішки – любов до прогулянок, можна навіть придбати для цього шлейкою. Якщо дозволити коту гуляти самостійно, то цілком можливо, він періодично приноситиме додому мисливські трофеї – інстинкт мисливця відмінно розвинений у кельтів.

А ось купатися вони, як і більшість котячих, не люблять. Примушувати вихованця до цього не слід – кішки чудово справляються із гігієною самостійно.


Придбання кельтської кішки

Якщо постає питання, де купити чистопородну кельтську кішку, то варто звертатися до перевірених заводчиків. Найбільш висока ймовірність отримання достовірних документів із закордонних розплідників кельтських короткошерстих кішок.

А взагалі варто зазначити, що серйозним заводчикам ця порода нецікава, багато хто навіть вважає, що у цих тварин занадто банальний вигляд.

Є недорогі кельтські кішки, але з їхнім родоводом можуть виникнути проблеми. Багато кошенят на пташиних ринках, там ціна на кельтську кішку, звичайно, невисока. Але кошенята з гарним родоводом, доглянуті, з гарним, неймовірним забарвленням коштують від 400 доларів. Випадково підібрати таке кошеня на вулиці – велика удача.

Фото породи Кельтської кішки