Турецький Ван: фото з описом породи, забарвлення, характер, факти про догляд та здоровя

Турецький Ван (120 фото породи): чим живиться і скільки живе, ціна кошеня + історія виведення породи

Білий Турецький ван – витончена порода кішок зі світлою довжиною вовни і кольоровими плямами. Завдяки своїй особливій шерсті – в міру довжиною, а місцями короткою вона заслужила популярність ще кілька століть тому.

Це одна з найдавніших порід кішок, які супроводжують людину протягом її історії.

Історія породи Турецький Ван

Історія цієї породи налічує кілька століть, а то й тисячоліть. Кішка давно жила на Вірменському нагір’ї, звідки її порода поширювалася також і в сусідні країни.

Найраніше, що дійшли до нас, зображення цієї кішки відносяться до епохи Урарту – стародавньої держави на території сучасної Вірменії, Азербайджану, Ірану, Туреччини та Грузії. Тоді ця кішка була супутницею правителів та високих вельмож.

 • У Середні віки, коли стали розвиватися європейські держави, разом із купцями та лицарями з хрестових походів кішка потрапила і до Європи.
 • Однак тоді порода не прижилася в цих країнах, тому що домашні кішки більше сприймалися як тварини для утилітарних цілей – лову щурів та мишей, ніж для прикрашання дозвілля господарів.
 • Популярність у Європі порода набула на початку XX століття, коли її знову до Старого Світу привезла британська журналістка Лора Лашингтон.
 • Вона була здивована характеру вана та його любові до водних процедур та купань. За це породу так і назвали – турецька кішка ван.

Придбати незвичайну кішку захотіли багато хто, тим більше що порода відрізнялася красою та незвичайним виглядом через довгу та коротку вовну. Так порода стала популярною вже у всьому світі.


Зовнішній вигляд кішки

Красуню, елегантність та розкіш цієї породи можна легко оцінити по фото кішки турецький ван. Витончена мордочка, пухнастий хвіст, загнутий у кільце і стрункий силует захоплять будь-кого. Турецька кішка вважається дуже масивною породою, вона має досить міцний кістяк та великі розміри.

Вага дорослих котів становить від 6 до 9 кг, кішок – від 5 до 7 кг.

 • Голова трохи плеската, у формі якої злегка проглядається клин. Мордочка має міцну коробочку, тобто підборіддя та щелепу нагадують куб. Рельєф є слабким.
 • Очі овальні, трохи розкосі.Колір райдужної оболонки – світло бурштиновий, що чудово підходить до світлої вовни з жовтими плямами. Іноді зустрічаються особини з різним кольором очей – бурштиновим та блакитним, що цілком допустимо за стандартами породи.
 • Вуха мають форму міцного трикутника із закругленим, тупим кінчиком. Коштують вуха у кішки добре і високо, мають також виражену рухливість.
 • Тулуб має міцний кістяк і добре розвинені м’язи. Разом з довгою і пухнастою вовною це візуально збільшує тварину, через що вона виглядає досить великою.

 • Лапи середньої довжини з круглими пальцями. Закруглені лапки надають ніжним кішкам і делікатному вигляду.
 • Хвіст дуже пухнастий і є справжньою гордістю кішки. Вани дуже люблять доглядати свої хвості, вилизують їх і часто закручують у кільце.

Вовна має різну довжину і практично не має підшерстка. Відсутність підшерстка надає кішці повітряної та пухнастої. Найдовші волоски розташовані на хвості, задніх лапах та в задній частині тулуба. Найкоротші – на голові та шиї. Різна довжина вовни надає кішці струнку форму і робить догляд за нею простішим.

Характер породи

В описі породи турецький ван варто наголосити насамперед на незвичайному характері кішки. Вона дуже любить води і віддає перевагу водним процедурам для охолодження в спекотний час.

Цю кішку дуже просто мити, вона вдячно відгукується на подібні дії. Коти, що купаються в тазі, виглядають дуже забавно і часто радують цим своїх господарів.

У цих тварин є безліч розваг із водою:

 • Любовування струменем води
 • Гра зі струменем
 • Виловлювання предметів із води
 • Купанії
 • Розбризкування води з мисок
 • Рух миски з водою по підлозі

Це дуже доброзичлива та віддана порода. Крім того, кішка відрізняється своєю грайливістю та пустотливістю. Однак вона не любить грати на самоті, їй потрібна обов’язкова компанія господаря.

Водночас кішка має такт і емпатію до свого власника. Вміє йому співпереживати, втішати його і не буде надмірно нав’язливою, якщо власник зайнятий важливими справами.

Вихування кошеня

Представники цієї породи мають розвинений інтелект і гарну пам’ять. Завдяки цьому кошенята турецького вана дуже просто та швидко соціалізуються.Кішки та коти з перших днів розуміють, що таке лоток і як до нього ходити.

При переїзді до нового будинку тварини дуже швидко запам’ятовують, де їхні речі, іграшки та інше приладдя, а де речі господаря і, що не можна чіпати. Завдяки цьому виховання турецького вана не приносить жодних складнощів.

 • Однак кішка має і свій гордий і вольовий характер. Насильно привчати її до чогось марного.
 • Якщо тварина вирішила щось робити, наприклад, бігати по шторах – то відучити її можна лише запропонувавши рівноцінну заміну, наприклад, висотний ігровий комплекс.
 • Покарань ця кішка не розуміє, зате добре сприймає приклади господарів та грайливе ставлення.

Кітка дуже вимоглива до уваги господарів, тому ігнор вона сприймає як справжнє лихо. Якщо їй наочно показати причину відсутності уваги – вона відразу виправить свою поведінку і більше робити поганих вчинків не буде.

Зміст

Ціна кішки турецький ван коливається близько 20 000 – 50 000 рублів. Однак це дуже проста у змісті порода, яка не приноситиме господарям зайвих проблем.

Вона досить мало линяє, тому не завдаватиме клопоту з прибиранням. При миття кішки відразу видаляється зайва шерсть, що дозволяє їй уникати ковтунів. Завдяки цьому ця порода є гіпоалергенною.

Важливо! Ван справжній перфекціоніст у питаннях чистоти та гігієни. Через це вони дуже трепетно ​​ставляться до свого лотка. Тому його необхідно міняти дуже часто та вибирати якісний наповнювач.

Особливості догляду за кішкою:

 • Регулярне розчісування, що дуже важливо для здорової та красивої вовни.
 • Чистка зубів, тому що традиційно у цієї породи вони не відрізняються добрим станом.
 • Регулярне чищення вух паличкою, тому що в них може накопичуватися сірка

У харчуванні турецький ван дуже невибагливий, його раціон нічим не відрізняється від звичайної кішки.

 • Приблизно половина раціону повинні становити білки, оскільки кішки – це насамперед хижі тварини. Від 5 до 20% посідає жири.
 • Кількість жирів, необхідну кішці, можна визначити за станом її вовни та жирового прошарку.
 • Вуглеводів кішці потрібно зовсім небагато.
 • Годувати тварину має сенс натуральним кормом чи заводським харчуванням класу преміум чи холістик.

Завдяки гарному догляду турецький ван стане відданим і душевним другом на 15-20 років.

Фото кішки породи Турецький Ван