Менкс (менська кішка): фото, ціна, особливості породи та характеру, зміст, хвороби

Менкс (150 фото): правила догляду та виховання з описом міжнародних стандартів породи

На фото кішки менкс видно, що це цікаве та дивовижне створення, яке з’явилося на острові Мен під час ізоляції тварин. Люди, які проживають на острові, з радістю діляться розповідями про ці кумедні створіння, що не мають хвостів.

Їхнє зображення з’явилося на монетах Англії. Популярність виду помічена у Скандинавії та Америці. Але купити таку кішку — справа не легка.

Як виникла порода Менкс

Існує дві версії виникнення цього виду тварин. За однією версією вважається, що на острів, що знаходиться в Ірландському морі, кішок завезли з тих країн, де вони часто зустрічаються, а саме з Японії або Малайзії, але такий вид був помічений і в Китаї, і в Росії.

А пізніше місцеві кішки придбали ген безхвостості під час ізоляції на острові після природного схрещення з таким видом кішок.
За другою версією менкс з’явився через аварію іспанського корабля у водах Ірландського моря, на якому знаходилися ці тварини.

 • Але яка б версія не була вірна, а місцеві жителі острова дуже пишаються цією породою.
 • Вони їх зображують на малюнках та монетах і про них пишуть книги.
 • На початку двадцятого століття було відкрито клуб любителів менксів.
 • Під час проведених аналізів було встановлено стандарт.

Вчені боялися, що мутація безхвостості — це тимчасове явище, але коли кішки перевезли до Америки, то стійкість була підтверджена. І тепер ця порода визнана у всьому світі.

Характерні особливості Менксів

Порода кішок Менкс унікальна за своїм зовнішнім виглядом.

 • У них відмінна хода, схожа на кроляча, і округлі обриси.
 • За характером і зовнішністю вони чимось схожі з британськими короткошерстими кішками, але у менксів повністю відсутній хвіст.
 • Самці та самки цієї породи відрізняються габаритами. У котів міцне тіло середніх розмірів. А кішки виглядають, як чотиримісячне кошеня деяких короткошерстих порід.

У менксів народжуються не всі кошенята без хвоста. Тому є підвиди цієї породи. Рампі та рампі-райсер – це той підвид, який допускається до участі у виставках.

У перших геть-чисто відсутній хвіст, а у других замість нього — пучок вовни. Опис кішки менкс може трохи відрізнятися через відмінність їх хвостів.

Характер Менксів

Через відсутність хвоста ці кішки не люблять лазити по деревах, хоча вони вміло тримають рівновагу. Маючи задні потужні лапи, вони можуть перегнати будь-який вид кішок, і ця ж особливість дозволяє їм стрибати у висоту.


Менкси люблять полювання та риболовлю. Вони витривалі та рухливі. Вони легко адаптуються у різних умовах. До людей ставляться дружелюбно та спокійно. Вони кумедні у дитячому віці і розумні, коли підростають.

 • Вони можуть виконувати команди нарівні із собакою. Вони ображаються на господарів, якщо вони не приділяють їм належної уваги.
 • Ця порода зовсім не боїться води, а любить за нею спостерігати. Вважається, що ця особливість з’явилася у них тому, що їхні батьки багато подорожували морем.
 • Якщо вони не бачать воду, то їм стає нудно і вони можуть почати грати зливним бачком, натискаючи на кнопку зливу води.

З дітьми вони поводяться ласкаво та ніжно. Із задоволенням виконують усі накази та грають. Головне у грі, щоб діти не стали завдавати біль кішкам, смикаючи їх за неіснуючий хвіст або вуха та вуса.

Менкси чудово приживаються у квартирних умовах, але якщо можна погуляти двором приватного будинку, то обстежують кожен кут. Домашня кішка менкс – це радість для господарів, тому що вона не шкодлива і намагається догодити всім домочадцям.

Як купити кошеня Менкса

Кошенята цієї породи затребувані у всьому світі. Але у розведенні тварин існують проблеми. Тому незважаючи на те, що розплідники існують в Америці та в Європі купити кошенят менксів буває важко. Де придбати кішку менкса можна знайти в інтернеті або отримати інформацію у приватних власників. Особливо це стосується покупців із Росії, адже в цій країні немає розсадників цієї породи кішок. Ціна на кішку менкс залежить від багатьох факторів, а саме:

 • Від класу безхвостих, до якого належить вихованець, адже не всі класи допускаються до виставок;
 • Від родоводу кошенят та їхніх батьків, включаючи відомості про отримані нагороди.

Купувати кошенят можна у тримісячному віці, тому що вони стійко переносять захворювання і більшою мірою до них не схильні.

Ціна за кошеня може бути від 500 доларів. Якщо ж його батьки досягли чемпіонських нагород, то вартість буде вищою у кілька разів.

Купуючи кошеня, обов’язково вимагайте родовід і вивчіть його. Рампі не можна в’язати з рампі, тому що можуть виникнути приховані генетичні захворювання.

І обов’язково пам’ятайте, що безхвості кішки не завжди бувають менксами. Відмінною рисою цієї породи є не те, що в нього немає хвоста, а хода, що стрибає, і особлива статура.

При покупці звертайте увагу на зовнішній вигляд кошеня. Перегляньте вуха та очі, а також задній прохід, щоб на ньому не було розчесів і плям на шкірі. Кошеня має бути активним і стрибучим.

У продавця візьміть:

 • Договір купівлі-продажу;
 • Паспорт, оформлений за всіма правилами, на кошеня;
 • Родовід із зазначенням батьків та їх заслуг;
 • Довідку про щеплення.

Як доглядати Менкс

У догляді за цією породою кішок головне мати час на розчісування вовни, щоб надати їй блискучого вигляду. Бажано таку процедуру робити двічі на тиждень.В іншому догляді потрібно:

 • Очищати серветкою очі;
 • Один раз на тиждень протирати внутрішньо вухо ватним диском, змоченим перекисом водню. Якщо кішка відвідує вулицю, потрібно стежити за тим, щоб вона не заразилася вушним кліщем. Якщо це сталося, необхідно відвідати ветеринара.
 • Чистити зуби спеціальною пастою для кішок за допомогою щітки;
 • Підрізати кожен місяць пазурі власноруч або у ветклініці;
 • Купати цю породу кішок часто не рекомендується, але перед в’язкою чи виставкою бажано цю процедуру зробити.

Менкс дуже легко привчити до лотка. Але слід стежити за наповнювачем, щоб він не видавав різких запахів, інакше ця порода може ігнорувати горщик. Якщо кошеня було привчене до горщика заводчиком, то краще поцікавитися, який наповнювач використовувався для цього.

Обов’язково купіть кігті, щоб кіт або кішка не стали рвати м’які меблі або килим. Посуд для годування має бути зручним і не вузьким. Менкси люблять грати іграшками. Тому вони для них потрібні.

Якщо ви живете на верхніх поверхах у будинку, то слідкуйте, щоб вихованець не ходив по поруччях балкона, адже у менксів немає хвоста, і він може легко впасти, не утримавши рівновагу.

Як годувати Менксів

Ця порода кішок невибаглива в їжі. Але після придбання кошеня краще годувати його тим кормом, який використав заводчик, щоб скрасити адаптивний період у новому житлі.Після цього можна привчати до іншого корму. Але його потрібно вибирати так, щоб у ньому були всі корисні речовини та мікроелементи. Прострочений корм давати кішкам не можна.

У меню Менксів можна включити:

 • Нежирне м’ясо як у відвареному, так і в сирому вигляді;
 • Морську відварену рибу без кісток;
 • Курячі яйця;
 • Фарш дрібного помелу;
 • Овочі з дитячого харчування;
 • Вівсяну або рисову кашу.

Такий раціон харчування повинен бути у поєднанні з сухим та мокрим котячим кормом.

Кількість годівель в день залежить від віку вихованця, а саме:

 • Котять до 4 місяців годують 4 рази на добу;
 • Коли кошеняті виповнилося 10 місяців, то переходять на триразове харчування;
 • Дорослі менкси повинні їсти двічі на день.

Посуд для годування кішок має бути чистим, а в окремому посуді має стояти чиста відстояна вода.

Фото кішки породи Менкс