Стафілокок у кішок: як лікувати і наскільки заразний для людини

Стафілокок у кішок – думка ветеринарного лікаря, як правильно виявити та вилікувати стафілокок
Стафілокок – це скупчення бактерій кулястої форми, зовнішній вигляд бактерії нагадує виноградне гроно. І по фото стафілокока у кішки добре видно.

Проникаючи в організм тварини, бактерія вражає органи, тканини та викликає гнійні запалення. Якщо захворювання запустити, відбудуться злоякісні зміни у загальному стані тіла кота та погіршення у внутрішніх системах.

Ці чужорідні тіла здатні жити всередині господаря тривалий час, не видаючи ознак своєї активності. З появою сприятливого фактора вони активізуються і починають уражати організм, викликаючи низку інших розладів.

Штами стафілокока

  • Золотистий стафілокок – один із найскладніших видів, що колонізує носоглотку та шкірний покрив, здатний виробляти токсини
  • Епідермальний – селиться на гладкій шкірі та поверхні слизових оболонок, не викликає негативних наслідків
  • Сапрофітний – поширюється у сечовивідних шляхах та у статевих органах
  • Гемолітичний – руйнує клітини крові, вражає слизову оболонку травного тракту

Значну загрозу несе золотистий стафілокок, він викликає широкий діапазон недуг: від вугрів до пневмонії. Імунітет до цього захворювання відсутня, перехворівши раз, можна підхопити його знову.

Де можна заразитися

Представники поширені як у ґрунті, так у воді та в повітрі, тому велика ймовірність зараження мікроорганізмами і вдома, і на вулиці.