Глисти у котів: симптоми, методи лікування та способи зараження гельмінтами (інструкція + рекомендації)

Глисти у кішок: ТОП найкращих засобів 2024 року для боротьби з гельмінтами у кішок

Глисти у домашніх котів – це нерідке явище. Найчастіше помітити їх неможливо доти, доки їх кількість не досягне межі, і окремі особи не почнуть виявлятися в калі.

Симптоми зараження глистами у кішок дуже важко відразу розпізнати і їх можна сплутати з іншими хворобами. Необхідно негайно реагувати на дивну поведінку вихованця та вести його до ветеринара, щоб не допустити небезпечних ускладнень.

Частими симптомами при зараженні є втрата апетиту або його різке підвищення, часта діарея та дратівлива поведінка домашнього вихованця. Звертайте увагу на поведінку свого вихованця і вміст лотка, якщо ви побачите щось біле, схоже на рис, це швидше за все глисти.

Причини зараження паразитами у кішок

Домашня кішка, яка жодного разу не була на вулиці, також має ризики зараження глистами. Даний вид паразитів відрізняється своєю живучістю та здатністю передаватися від різних переносників. Для ризику зараження до мінімуму необхідно кілька разів на рік давати вихованцю таблетки від глистів для кішок.

Кішка може підхопити глистів просто вдихнувши їхні яйця або при попаданні яєць личинок в організм через рану. Також зараження може статися при укусах комах типу комарів.Влітку ризик заразитися глистами найбільший.
При попаданні личинок всередину організму вихованця вони відразу ж починають розмноження та розвиток. Варто розуміти, що цей процес є досить швидким, тому не варто зволікати з лікуванням, адже при запущених випадках зараження глистами може спричинити смерть вихованця.

Розглянемо найімовірніші способи зараження глистами:

 • Кішка може підхопити глистів, коли виходить на вулицю, де їсть їжу, яка уражена личинками або контактує із зараженими тваринами.
 • Якщо ви даєте сирі м’ясні або рибні продукти, варто розуміти, що в них живе велика кількість паразитів.
 • Існує ризик зараження через взуття або одяг людини, на якій можуть бути личинки.
 • Укус комахи – найчастіший спосіб зараження.
 • Кошенята можуть заразитися глистами ще в утробі матері.

Слід враховувати, що кішки зі слабкою імунною системою частіше заражаються, ніж їхні родичі з міцним імунітетом.

Чим небезпечне зараження глистами

На початку, зараження глистами проходить у прихованій формі, помітити можна лише зміни у вазі у вихованця.Якщо ви помітили якісь зміни в поведінці, необхідно відразу ж почати лікування глистів у кішки. Саме собою зараження не минає і може призвести до небезпечних наслідків.

Розглянемо наявні небезпеки при зараженні цими паразитами для котів:

 • Хробаки, прогризаючи собі шлях по внутрішніх органах вихованця, можуть викликати внутрішню кровотечу та пошкодження органів.
 • Відбувається отруєння кішки, частіше проявляються блювота, діарея, вихованець відмовляється від їжі.
 • Вихованець має ризик зараження інфекціями, адже при зараженні глистами імунітет вихованця серйозно знижується.
 • Запущене зараження глистами може спричинити небезпечні для життя тварини ускладнення, такі як закупорка кишечника та пошкодження життєво важливих органів та артерій.

Сильні зараження слід лікувати лише за вказівками спеціаліста та під його постійним наглядом.


Ризик зараження глистами через вихованця існує і в людини. Найчастіше зараження відбувається через дотик до вихованця і немите руки, тому при виявленні глистів у кішки, перевірити варто всіх членів сім’ї.

Види глистів у кішки

Щоб правильно призначити лікування та вчасно виявити проблему, необхідно ретельно вивчити, які види глистів бувають у кішок. Адже кожен вид глистів відрізняється від іншого наявністю своїх особливостей та специфічних симптомів. Види глистів у кішок прийнято розділяти на круглих хробаків, плоских та стрічкових паразитів.

Розглянемо деякі особливості:

  Круглі хробаки (аскарида) – найбільш поширений вид паразитів у кішок, який поселяється в кишечнику у вихованця. Переносять личинки аскарид через кал тварин і, нерідко, через сирі м’ясні продукти. Щойно личинки круглих хробаків потрапляють у організм тварини, вони відразу починає поширюватися нею. Місцем скупчення даних паразитів вважаються легені та кишечник.
 • Стрічкові паразити (цепень) – найчастіше зараження відбувається через сире, несвіже м’ясо. Живуть ці черв’яки, найчастіше, в кишечнику тварини, де чіпляються на стінки і розмножуються.
 • Сосальщик – найнебезпечніший і рідкісний вид паразита. Вони харчуються тканинами організму тварини, тим самим руйнуючи його та пошкоджуючи. Вражають сисуни внутрішні органи такі, як печінка і легкі кішок.

Симптоми зараження паразитами у кішок

Перш ніж задаватися питанням, яким чином виводити глистів у кішок, слід звернути свою увагу на симптоми, які часто зустрічаються при зараженні у домашнього вихованця:

 • Нервозна або млява поведінка тварини.
 • Зниження апетиту або його повна відсутність.
 • Іноді апетит підвищується при зараженні кишковими паразитами.
 • Живіт може збільшуватися у розмірі
 • Починає випадати і блякнути шерсть вихованця.
 • З’являються проблеми з кишечником, які викликають блювоту, діарею, запор та різку втрату ваги.

В окремих випадках зараження можуть виявлятися й інші симптоми, які обумовлюються місцем проживання та видом глистових паразитів. Симптоми будуть проявляти себе найбільш яскраво у кішок похилого віку або зі слабкою імунною системою.

Як лікувати домашню кішку від глистів

При виявленні симптомів зараження глистами варто відразу ж звернутися до фахівця, щоб він призначив найбільш вдалий варіант лікування. Лікарські препарати від глистів прийнято ділити на таблетки, внутрішнього призначення та засоби зовнішнього застосування (різноманітні краплі та спреї).

Таблетки для внутрішнього застосування мають свої особливості:

 • Вони поділяються на препарати, спрямовані на лікування від паразитів одного типу, або на препарати, що лікують від кола паразитів.
 • Діють ліки досить ефективно. Воно паралізує паразита, щоб не допустити його розмноження, а потім його повністю знищує.
 • Під час лікування такими препаратами дуже важливо правильно розрахувати дозування. Найкраще звернутися до ветеринарного лікаря.

Краплі та спреї ветеринари рекомендують поєднувати з препаратами внутрішнього застосування, щоб повністю знищити паразитів в організмі. Препарати для зовнішнього застосування використовують при зараженні глистами через шкіру тварин.

При запущених та складних випадках можуть призначатися ін’єкції.

Фото кращих засобів від глистів у котів