Глисти у котів: симптоми, методи лікування та способи зараження гельмінтами (інструкція + рекомендації)


Ризик зараження глистами через вихованця існує і в людини. Найчастіше зараження відбувається через дотик до вихованця і немите руки, тому при виявленні глистів у кішки, перевірити варто всіх членів сім’ї.

Види глистів у кішки

Щоб правильно призначити лікування та вчасно виявити проблему, необхідно ретельно вивчити, які види глистів бувають у кішок. Адже кожен вид глистів відрізняється від іншого наявністю своїх особливостей та специфічних симптомів. Види глистів у кішок прийнято розділяти на круглих хробаків, плоских та стрічкових паразитів.

Розглянемо деякі особливості:

    Круглі хробаки (аскарида) – найбільш поширений вид паразитів у кішок, який поселяється в кишечнику у вихованця. Переносять личинки аскарид через кал тварин і, нерідко, через сирі м’ясні продукти. Щойно личинки круглих хробаків потрапляють у організм тварини, вони відразу починає поширюватися нею. Місцем скупчення даних паразитів вважаються легені та кишечник.
  • Стрічкові паразити (цепень) – найчастіше зараження відбувається через сире, несвіже м’ясо. Живуть ці черв’яки, найчастіше, в кишечнику тварини, де чіпляються на стінки і розмножуються.
  • Сосальщик – найнебезпечніший і рідкісний вид паразита. Вони харчуються тканинами організму тварини, тим самим руйнуючи його та пошкоджуючи. Вражають сисуни внутрішні органи такі, як печінка і легкі кішок.

Симптоми зараження паразитами у кішок

Перш ніж задаватися питанням, яким чином виводити глистів у кішок, слід звернути свою увагу на симптоми, які часто зустрічаються при зараженні у домашнього вихованця: