Вязка кішок: підготовка, деталі та правила проведення злучки (спарювання) у котів

В’язка кішок: опис усіх нюансів першої в’язки кішки та кота (поради від заводчиків про підготовку до злучки)

В’язка котів та кішок є досить складною процедурою, яку господарям бажано планувати заздалегідь. Без нагляду людини коти та кішки у шлюбний період підбирають собі пару самостійно, спираючись насамперед на зовнішній вигляд партнера, що нещодавно було доведено вченими.

Однак про чистоту породи в цьому випадку можна навіть не думати, тому що самі тварини не думають про це, їм важливе здорове продовження роду.
Крім того, господареві необхідно знати, коли найкраще відвозити кішку на першу в’язку, як правильно підготувати вихованця та чи потрібні супровідні документи для того, щоб знайти нареченого.

Розглянемо детальніше аспект планування шлюбного періоду у кішок та котів, наведемо рекомендації та правила, яких потрібно дотримуватися, щоб процес пройшов за планом.

Готовність кішки до в’язання

Перша в’язка у кішки обумовлена ​​течкою, яка відбувається у перший рік її життя. Вік зрілості у вихованців настає після півроку, однак у першу ж тічку не можна відводити кішку до партнера. Організм ще не повністю сформований, тому вагітність може протікати значно складніше, можуть з’явитися ускладнення та патології.
Тому першу в’язку необхідно планувати починаючи з віку від півтора року, або після 3 течки. Організм повністю сформувався, гормональний фон стабільний, вона готова до виношування потомства.

Папка

Розпізнати течку у кішки дуже легко, як правило, цей період настає навесні, іноді двічі на рік. У цей час вона найбільш ласкава, зовсім не хоче грати, постійно муркоче, треться про меблі і просить ласки.

Також вона може дуже голосно нявкати, таким чином вона кличе кота, який може бути поблизу.

 • Затягувати зі спарюванням не можна, тому що кішка може стати дуже агресивною і просто відмовитися від кота і навіть покусати його.
 • Якщо не планується продовжувати рід кішки, необхідно застосовувати спеціалізовані засоби, вони можуть бути у вигляді крапель, пігулок.

Рекомендації для господаря

Кота для в’язки необхідно підбирати ще до того, як у кішки почнеться тічка. Існує ряд правил, яким потрібно керуватися, щоб правильно підібрати пару для улюбленця.

 • У тому випадку, якщо кішка породиста, її можна схрещувати тільки з тими породами, які допустимі для спарювання. Список порід можна дізнатися у ветеринарного лікаря, він проконсультує та пояснить особливості кожної особи
 • Підбираючи кота потрібно враховувати групу крові, вона повинна бути такою ж, як у кішки. У жодному разі не можна допускати спаровування вихованців з різною групою крові, тому що під час вагітності можуть початися ускладнення.
 • Кітці не можна давати гормональні препарати, спрямовані на придушення порожньої тічки, від цього також можуть бути ускладнення.
 • Щоб правильно підготувати вихованця до спарювання, його потрібно вчасно вакцинувати та провести обробку від усіх можливих паразитів, вона має бути повністю чистою, так само як і кіт. Проводити лазневі процедури за 2 тижні до трапляння категорично забороняється. Це робиться для того, щоб вовна зберегла запах, що виділяється у неї під час течки.
 • Для першої злучки потрібно підбирати досвідченого кота, це робиться з метою прискорення процесу. Не рідкісні випадки, коли кішка побоюється кота і намагається його відлякати. Процес може сильно затягнутися або знайомство не відбудеться.
 • Зміст кішки за 2-3 дні до тічки потрібно ретельно обговорювати з господарем кота, це дозволить підготувати вихованців один до одного, позбавить ймовірності переляку при зустрічі.
Процес в’язання

Спарювання тварин має відбуватися на 3-4-й день тічки. У першу добу перебування на новій території кішка ретельно досліджує її, вона повинна до неї звикнути, переконатися, що в ній безпечно.

 • Процес знайомства потрібно проводити лише на 2 день, для цього потрібно відкрити кімнати та дозволити тваринам самостійно зустрітися у будинку.
 • Після цього кішка може починати шипіти і відлякувати кота, але це лише частина ритуалу.
 • Вона може загравати з ним, піднімаючи хвіст і опускаючи тулуб, а щойно він підійде, втекти.


Залишання можуть займати до декількох годин, після чого самець переходить до рішучих дій, і якщо кішка не проти, починається акт спарювання. Він може займати до п’яти хвилин, у цей час у будинку має бути тиша, щоб не налякати тварин. Після завершення процесу кіт буде мурчати.

Поведінка після случки

Іноді трапляються випадки, кішка кішка після трапляння все одно продовжує зазивати кота. Її поведінка фактично нічим не відрізняється від шлюбного періоду. Виділення у кішки після в’язання цілком нормальні, таке буває дуже часто.

Після в’язки вона шукатиме кота, кликатиме його, цілком може відмовлятися від їжі та води, навіть перестати ходити в туалет якийсь час.


Не потрібно вживати якихось заходів приблизно 2 дні, головне стежити за тим, щоб у мисці завжди була свіжа вода та їжа, а лоток був чистим. Коли кішка заспокоїться, вона сама поїсть і сходить у лоток.

Розглядаючи питання як поводиться кішка після в’язки, необхідно також враховувати особливості її породи та характеру.

 • Наприклад, в’язання шотландських кішок відбувається дуже швидко, займаючи 2-3 дні.
 • У деяких випадках вихованці можуть знайомитися кілька днів через свій непростий характер.
 • Саме тому в партнери потрібно підбирати рішучого та нахабного кота, інакше в’язка може просто не відбутися.

Якщо кішка репетує після в’язки, це цілком нормально, її гормональний фон ще не відновився до нормального рівня, вона все ще закликає кота і шукає його. У цей час потрібно залишити кішку одну, не варто гладити її і заспокоювати, даючи їй ласку, господарі лише посилюють її становище, суттєво продовжуючи неспокійну поведінку.

Зазвичай неспокійна поведінка після в’язки зберігається не більше 2 днів, у тому випадку, якщо через цей період вихованець не заспокоївся, потрібно запросити ветеринара додому, щоб він зробив огляд і з’ясував причину, надав кваліфіковану допомогу.
Фото в’язання котів