Скільки живуть кішки: середній вік порід домашніх кішок

Скільки живуть кішки в домашніх умовах: таблиця тривалості життя по породах.

Щоб зрозуміти кішку, може знадобитися час. У тварин складний набір поведінки, який може збити з пантелику навіть найдосвідченішого заводчика.

Однак одне питання, на яке можна відповісти з упевненістю, це скільки років живуть кішки.

Середня тривалість життя кішки

У кішок може не бути дев’яти життів, але такі фактори, як дієта, здоров’я та навколишнє середовище можуть вплинути на тривалість існування. Стерилізовані кішки, як правило, живуть довше, тому що стерилізація запобігає репродуктивним захворюванням.

Хоча домашня тварина залежить від багатьох речей, у тому числі від удачі, вони можуть дожити до 20 років.

Протягом свого життя вони пройдуть шість основних життєвих етапів, які можуть допомогти власникам зрозуміти певні проблеми зі здоров’ям/поведінкою, які виникатимуть. Скільки живуть стерилізовані кішки – 15-20 років.

Етапи життя

Період дитинства (кошенята до 3 місяців) — найкращий етап, щоб познайомити кішку з безліччю нових речей, таких як інші домашні тварини, шум, чищення та догляд, а також діти.

Ви побачите, як вони переживають найшвидший стрибок зростання за цей час.Це також гарний час для стерилізації вашого вихованця, щоб запобігти появі небажаних послідів.

Юніор (півроку – два роки)

За цей час кішка досягне повного розміру і досягне статевої зрілості. Важливо правильно грати зі своїм вихованцем, тому що це навчить його добре ладнати з людьми.

Це означає, що господар не повинен грати з кішкою в грубі ігри; натомість використовують іграшки, щоб поспілкуватися з ними. Гра руками може стимулювати укуси та подряпини.

Прайм: 3-6 років

Як випливає з назви цієї фази, у ці роки кішка буде у розквіті сил. Поки вони молоді та здорові, важливо стежити за тим, щоб вихованець був вчасно щеплений та обстежений ветеринаром.

Зрілі (7-10 років)

У цьому віці кішка буде людським еквівалентом людини від сорока до п’ятдесяти. Це означає, що власник може помітити, що вихованець починає сповільнюватися, і він з більшою ймовірністю додасть у вазі.

Важливо уважно стежити за споживанням їжі, щоб у них була та кількість, що відповідає їх рівню активності. Для скорочення їжі при захворюваннях краще звернутися до ветеринара.

Старші (11-14 років)

Це означає, що кішка досягне людського віку 70 років, їй може знадобитися додаткова розумова стимуляція, щоб залишатися щасливою.

 • Збагачення довкілля кішки має відбуватися протягом усього життя і продовжуватися до старшого віку, тим більше в цьому віці вони схильні набагато більше розслаблятися.
 • Ігри з їжею — чудовий спосіб розважити кішку, а якщо вона має трохи надмірну вагу, це може зайняти її.
 • Як показала практика, питання скільки в середньому живуть кішки досить складне. Багато що залежить від способу життя та травм.


Геріатричний (15 років і старше)

Деякі кішки можуть дожити до цього віку без будь-яких ознак уповільнення (для деяких це удача). Але більшість буде жити повільним життям, щасливо спавши весь день на своїй улюбленій подушці.

Геріатричних кішок необхідно уважніше спостерігати щодо змін у їх поведінці; це може включати такі речі, як вокалізація та частота відвідування туалету. Якщо ви помітили щось незвичайне, найкраще записатися на прийом до ветеринара.

Котячі роки в людські роки

Питання, обчислення віку кошеня — це завдання елементарної математики. Поширена помилка полягає в тому, що один «котячий рік» приблизно дорівнює семи «людським», що означає, що однорічний кіт еквівалентний 7-річній дитині, а 5-річний кіт еквівалентний 35-річний дорослий.

Насправді кішки старіють інакше, ніж люди.

 • Хоча не існує наукової формули для розрахунку швидкості старіння по відношенню до людей, загальноприйнято вважати, що перші два роки життя кішки еквівалентні першим 25 рокам життя людини.
 • Після закінчення цього часу кішки старіють приблизно в чотири рази швидше за людину. Це означає, що після дворічного віку один наш рік приблизно відповідає чотирьом «котячим рокам».

Породи котів та тривалість життя

Хоча неможливо точно знати, скільки проживе кішка, відомо, що деякі породи часто радують господарів довше, ніж інші. Сіамські породи та мейн куни є тими, хто часто переживає кордон у 20-30 років.

Також можна розглянути інших довгожителів:

 1. Скільки живуть британські кішки – в середньому живуть близько 15 років.
 2. Абіссінські кішки — від 18 до 25 років.
 3. Саванна – до 20 років.

Також варто відповісти на запитання, скільки живуть висловухі кішки — близько 15 років.

Харчування та тривалість життя кішок

Кішки в основному їдять м’ясо, тому вони вважаються м’ясоїдними тваринами, і це має відбиватися на їжі, якою їх годуємо. Було проведено багато досліджень, щоб визначити дієтичні потреби кішки, тому варіанти корму, доступні власникам, численні.

 • Не всі продукти однакові. Дорослі кішки не можуть перетравлювати велику кількість вуглеводів або лактози, тому вони не є необхідними інгредієнтами у їхній їжі. Вуглеводи можуть навіть знизити кількість білка, що перетравлюється, тому вони фактично шкідливі.
 • Кішкам потрібна велика кількість білка в порівнянні з собаками через їх унікальну травну систему. Дорослі повинні отримувати не менше 5,5 г/кг білка на день. Це означає, що середньостатистичній 5-кілограмовій кішці необхідно щодня споживати не менше 20 грамів білка, а часто й набагато більше.
 • Незамінні амінокислоти також дуже важливі для кішки. Таурін, метіонін та цистин є одними з цих незамінних амінокислот, і без них, важливих вітамінів та належної кількості білка, здоров’я кішки може сильно постраждати.


Домашні кішки не схильні до такої кількості ризиків, як вуличні, оскільки вони знаходяться в безпечному будинку.

Дикі тварини та транспортні засоби не становлять небезпеки для них, їх дієта зазвичай контролюється, а вплив токсинів, паразитів та хвороб знижується, особливо якщо вони вакциновані та приймають профілактичні препарати. Скільки живуть кішки в домашніх умовах стабільно від 20 років.