Скільки триває вагітність кішок за часом: чим допомогти і як зрозуміти, що кішка вагітна

Скільки триває вагітність кішок: ознаки та терміни виношування кошенят за часом для різних порід

Деякі господарі планують вагітність своїх кішок і тому дуже важливо знати всю інформацію заздалегідь перед тим, як кішка стане вагітною.

Кішки можуть почати приносити потомство у досить юному віці – з 5 місяців. Але цей термін може зрушити, тому що організм кожної кішки та кожної породи дуже індивідуальний, тому напевно не передбачиш. У деяких кішок вагітність може трапити в 3.5 місяці, а в когось і на два роки.

У будь-якому випадку, навіть без обстежень у ветеринара, можна дізнатися, коли кішка вже готова стати мамою. Вона стане неспокійною, не знаходитиме собі місця, почне вимагати багато уваги та ласки з боку господаря, навіть якщо до цього була не дуже привітною, стане менше спати та їсти.

Окрім цього, ви спостерігатимете дивну позу, ніби кішка хоче лягти, але щось їй заважає, а також кинутий таз. Саме в цей період вам потрібно вирішувати, чи будуть кошенята у вашої улюблениці чи ні.
Як зрозуміти, що кішка чекає на поповнення

Якщо так сталося, що була в’язка або ви просто підозрюєте свою кішку в тому, що вона стала дорослою, і тепер вам потрібно дізнатися, чи вагітна кішка, є кілька ознак:

  • Найвірнішим способом дізнатися, чи чекає кішка кошенят, буде оглянути її молочні залози. Вони сильно набрякнуть. Особливо це спостерігається за першої вагітності кішки. Можливо, це залишиться непомітним для вас, якщо ви навмисно не переглядаєте соски кішки, але це мало ймовірно, адже вони як мінімум стануть більшими і червонішими. Це має вас насторожити.
  • Кішка здається млявою та втомленою. Якщо помічаєте, що вихованка стала якоюсь апатичною і зовсім не хоче ні грати, ні бігати, особливо, якщо вона так любить це робити.
  • Токсикоз є частою ознакою вагітності у багатьох істот, кішки – не виняток. На ранніх термінах він постійно з’являється та супроводжується нервозністю, поганим апетитом. На щастя, незважаючи на те, що це може спричинити втрату ваги у вихованці, це абсолютно безпечно для неї. Єдине – потрібно уважно стежити за тим, щоб не з’явилася діарея та зневоднення. Якщо таке станеться, терміново ведіть кішку до ветеринара.
  • Частий похід у туалет – також є симптомом вагітності. При вагітності кішки в принципі починають частіше спорожняти свій сечовий міхур. Це нормально і не варто переживати, найважливіше простежити, якого кольору сеча: якщо світла – то все добре, якщо бачите примішану кров, йдіть до лікаря до ветеринарної клініки.

Скільки часу проходить вагітність

У середньому вагітність у кішок триває близько 9 тижнів – 2 місяці.

  • Терміни можуть варіюватися від декількох факторів: порода кішки багато що вирішує, наприклад, у сіамів і оріеталів вагітність часто затягується і може тривати більше, ніж 9 тижнів, а також, скільки кошенят у посліді, чим більше, тим швидше кішка народить. src=”/wp-content/uploads/li>
  • У висловухих шотландських, британських кішок вагітність також триватиме довго – від 63-67 днів. За мірками кішок це досить тривалий термін виношування.

Якщо ви плануєте займатися розведенням породи, потрібно дуже ретельно стежити за кількістю вагітностей на рік, щоб здоров’я кішки було в нормі, а кошенята були здоровими.

Оскільки вагітність – це завжди великий стрес для будь-якого організму. Багато ветеринарів вважають, наприклад, що оптимальною кількістю вагітностей на рік можна вважати лише одну. Більше однієї вагітності на рік – надто травматично.
Як доглядати вагітну кішку

Вагітність у кішки, особливо перша, може викликати тривогу у господарів. І це нормально. Але намагайтеся не сильно показувати свою зайву занепокоєність цим питанням, адже кішки в принципі, а під час вагітності особливо чутливі і дуже тонко відчувають перепади настрою і хвилювання оточуючих.
А зайвий стрес вашій улюблениці зовсім ні до чого. Просто забезпечте їй гарне харчування з усіма необхідними речовинами та елементами, давайте більше води. Постарайтеся зробити так, щоб лоток був завжди чистим, тому що під час вагітності кішки для неї це важливіше, ніж будь-коли.

Також давайте своїй вихованці більше уваги та любові. А перед тим, як вона має народити, зробіть їй місце, де вона принесе потомство. Воно має бути досить затишним та спокійним.

Пологи

Як можна визначити, що кішка незабаром почне народжувати?

Є кілька точних ознак, вони дуже схожі на ті, що відбуваються під час початку вагітності:

  • Вона почне турбуватися, перестане їсти або почне їсти дуже мало, почне дуже часто вмиватися і почне дихати частіше.
  • Останню ознаку ви точно не зможете проігнорувати.
  • Далі кішка почне вити гніздо для пологів, якщо ви не забезпечили його заздалегідь.

Іноді може бути так, що навіть якщо вона отримала місце для пологів заздалегідь і повністю прийняла його, кішка все одно може потягати деякі ваші речі туди, щоб зробити його затишним. Після того, як облагородження гніздечка закінчиться, кішка чекатиме, лежачи в ньому, не сходячи з місця.

Найчастіше кішки справляються самостійно і не потребують допомоги з пологами. Вони в принципі не дуже люблять увагу саме в цей період, їм потрібна тиша та спокій. Тому найчастіше кішки народжують, поки нікого немає вдома чи вночі.

Але якщо трапилося так, що кішка кричить або почалася кровотеча і кошенята не з’являються, потрібно терміново викликати лікаря. І зовсім не важливо, якщо кішка народжувала до цього багато разів.

Після того, як все закінчиться, і кошенята з’являться, кішка може не їсти близько доби. Не варто переживати. Найважливіше – щоб була вода, і кішка мала доступ до неї.

Як доглядати новонароджених

Насамперед, потрібно розуміти, що кішка може спариться сама.Навпаки, краще навіть не брати кошенят зайвий раз на руки.

Якщо ж з кішкою щось не так, немає молока або воно пропало, у цьому випадку ви можете подбати про новонароджених і почати їх вирощувати. Але не більше.Інше – турбота кішки. Адже її інстинкт буде спрямований на те, щоб бути матір’ю та захищати своїх нащадків.

Фото вагітності у кішки