Відлякувачі кішок: ТОП-найкращих варіантів! Поради, як вибрати і зробити відлякувач своїми руками з підручних матеріалів

Відлякувачі кішок: огляд найпопулярніших моделей 2023 року! (Інструкція + рекомендації)

Кішки – наймиліші тварини, але вони мають певні мінуси. Кішки досить допитливі і саме це може бути причиною псування предметів меблів. Яскравим прикладом псування предметів меблів є ті випадки, коли кішки піднімаються на штори або рвуть їх, або псують квіти, кусаючи їх.

Саме для таких випадків були придумані відлякувачі кішок. Існує два види відлякувачів: відлякувачі кішок для вулиці та відлякувачі кішок для дому. Розберемо найпопулярніші та робочі відлякувачі для котів.

Спрей для відлякування кішок

Спреї-відлякувачі для кішок досить популярні серед господарів, чиї пухнасті вихованці постійно знаходяться в одному місці.

Кішки часто вибирають непридатні місця для заточування пазурів, справлення потреби та своїх ігор. Саме з цих помислів було винайдено спрей для відлякування кішок. Є досить багато популярних спреїв, які у всіх на слуху.
Але порядок дії у них ідентичний:

 • Розпиляти спрей на відстані кількох сантиметрів від необхідного місця;
 • Щодня, протягом необхідної кількості часу, розпорошувати спрей у певному місці. Через деякий час у кішки виробиться рефлекс, що відштовхує, і вона перестане відвідувати це місце;
 • Не розпилюйте спрей безпосередньо на домашні квіти, оскільки рослина може зав’янути;

Уважно читайте інструкцію та не перевищуйте дозування, інакше ускладнення може отримати не лише тварина, а й господарі. Багато покупців таких спреїв залишають негативні відгуки про такий спосіб відлякування для котів.

Ультразвуковий відлякувач для кішок

Ультразвукові відлякувачі для кішок точно поділяються на множинні види.І, здебільшого, ультразвукові відлякувачі є електронними відлякувачами.

 • Суть використання цього виду відлякувачів для кішок полягає в тому, що вони діють за допомогою ультразвуку.
 • Кішки добре сприймають ультразвукові хвилі, і, в результаті цього, саме ультразвукові відлякувачі досить популярні.

Популярність ультразвукових відлякувачів для кішок полягає не тільки в тому, що вони чудово відлякують кішок, але і в тому, що вони відлякують всіх тварин.

Ще одним плюсом є те, що такі відлякувачі, працюючи від мережі, активуються лише тоді, коли поруч з ними фіксуються рухи, оскільки такі відлякувачі мають датчики руху.
Власноручні відлякувачі для кішок

Деякі господарі вихованців досить винахідливі і самі вигадують способи відлякування кішок.

Існують численні способи, серед яких:

 • Водяний відлякувач для кішок – установка з вбудованими датчиками руху. Коли вихованець наближається до певного місця, струмінь води розприскується, і тварина, яка несподівано облили водою, лякається. Дехто недолюблює цей спосіб через те, що кожного разу після роботи необхідно витирати воду.
 • Липкий шар – кішки ненавидять, коли до їхніх лапок щось липне і, відповідно, відчувають жахливий дискомфорт. У цьому вам допоможе двосторонній скотч та аркуші паперу.
 • Цитрусова пастка – кішки ненавидять запах цитрусів.Досвідчені господарі розкладають цитрусові у потрібних місцях. Або, ви можете використовувати будь-які цитрусові олії, розбавляти їх з водою і кропити місце, в яке кішці заборонено вхід.
 • Оцтова пастка – оцет діє на кішок так само, як і цитрусові. Змішавши оцет із водою 1:1, ви отримаєте спрей, за допомогою якого зможете захистити предмети меблів та заборонені місця від кішок.

Відлякувачі кішок для дому

Для будинку частіше використовують все-таки саморобні відлякувачі та ультразвукові. Існує велика кількість ультразвукових пристроїв для відлякування, але найбільша різноманітність вибору можна знайти тільки в спреях.

 1. Для приготування спрею часто використовують: перець, корицю, оцет, цитрусові фрукти, ефірні олії з цитрусовим запахом.
 2. Методи приготування практично однакові: масла з різкими запахами розмішують один до одного з водою і обприскують їм заборонені для кішки місця.
 3. Якщо до таких місць відносяться дивани та інші м’які меблі, особливо світлих кольорів, варто акуратно протестувати спрей на шматочку світлої тканини або ватці, щоб переконатися, що спрей не пофарбує предмети меблів.

Крім того, кішок відлякує алюмінієва поверхня. Алюімінієву фольгу часто використовують для захисту м’яких поверхонь. Кішці ненавидять ступати своїми лапками на слизьку лякаючу поверхню, що їх відбиває.

Відлякувачі для кішок у дворі

Окрім традиційних відлякувачів, власники вихованців часто використовують для вулиці самовідготувані засоби відлякування. Серед яких переважають спреї з ефірних олій та м’яти, кориці та червоного перцю.

 • Серед власників ділянок відзначається особлива ефективність червоного перцю чилі.
 • Його пластівці розкидають у необхідних місцях. Кішки починають чхати від перцю, підходячи близько до місця, і починають уникати його.
 • Але, крім явних плюсів цього методу, існує величезний мінус – червоний перець чилі може завдати непоправної шкоди тварині.
 • Кіт може втратити нюх через надто різкий запах. Добре подумайте, перш ніж скористатися цим методом.

Також садівники активно використовують корицю замість червоного перцю. Корицю змішують з розмарином та лавандою і варять до кипіння. Дають настоятися суміші, що вийшла близько доби, після її проціджують за допомогою марлі.

До отриманої суміші додають дві столові ложки оцту і п’ять крапель ефірної олії мандарину (або будь-якої цитрусової ефірної олії). Ветеринари рекомендують з обережністю ставитися до олії розмарину, тому що саме вона є токсичною для кішок.

Окремою популярністю у відлякуванні кішок користується ефірна олія евкаліпта. Не лише кішки, а й усі тварини ненавидять запах евкаліпту. Варто зазначити, що цей спосіб також є небезпечним, тому що евкаліпт має різкий запах і саме через це кішка може втратити нюх.

Фото найкращих відлякувачів котів