Хвороби очей у кішок: список, фото симптомів, причини та правильна діагностика захворювання

Хвороби очей у кішок – види захворювань та поради ветеринарів.
Орган зору у кішок, як і в людини, вимагає детальної уваги та ретельного догляду. Слизова оболонка, кон’юнктива і рогівка іноді можуть бути найважливішим індикатором чи здоров’я хвороби.

А колір та особливості райдужної оболонки можуть підказати досвідченому лікарю про наявність генетичного дефекту у представника сімейства котячих.

Причини захворювань очей

Існує досить велика класифікація етіологічних факторів, що призводять до захворювання очей у кішок.

Які хвороби очей через виникнення бувають у котів:

  1. Травма ока. При цьому враховується факт завдання травми, що використовується ушкоджуючий агент, точна локалізація удару або хімічного опіку (залежно від виду травми). Пошкоджуватися може не тільки очне яблуко, але й стінки орбіти, жирова тканина, що оточує, м’язи і сльозовий апарат. Протягом деякого часу після отримання травми вихованцю необхідний спокій та реабілітація. А ось відсутність належного обсягу медичної допомоги неминуче призводить до інфікування уражених тканин.
  2. Метаболічні захворювання, наприклад, цукровий діабет, патологія щитовидної залози, патологія надниркових залоз. При надлишку глюкози в крові кішка швидко втрачає гостроту зору, а потім взагалі сліпне.Пов’язаний цей ефект із токсичною дією продуктів метаболізму нерозщепленої глюкози. При надмірній роботі щитовидної залози очний апарат піддається атакам гормонів та їх метаболітів.
  3. Артеріальна гіпертензія та ряд неврологічних захворювань часто призводить до крововиливів у сітківку, склеру, кон’юнктиву ока, а відповідно до зниження зору, приєднання інфекції.
  4. Підвищений внутрішньоочний тиск є прямою причиною розвитку глаукоми. Це може бути вроджений дефект (менші розміри камер ока) або придбана після травми, запального процесу деформація передньої та задньої камер ока.

Найбільш фізіологічним процесом є старіння кішки. При цьому рогівка втрачає частину рідини та колишню еластичність. Зменшується кількість жирової тканини в очниці, і послаблюються м’язи. При цьому може просто знизитися гострота зору або розвивається стареча катаракта.