Піометр у кішки. Як лікувати? Причини, симптоми та методи профілактики хвороби

Піометра у кішки: поради щодо догляду за кішкою після операції, терапія та профілактика захворювання

У наш час все більше людей, котрі є господарями кішок, схиляються до стерилізації свого вихованця. Ця процедура вирішить не лише проблему небажаного потомства, але й вирішить багато інших проблем, пов’язаних із репродуктивною системою тварини.

Якщо ж господар з якоїсь причини цурається цієї операції, він повинен розуміти, що здоров’я кішки може перенести деякі ускладнення. Одним із таких ускладнень є піометра. Це захворювання викликає запалення матки та утворення гнійних рідин у матці.


Піометр може призвести до летального результату через гній, який може заповнити всю черевну порожнину. Також вихованець може впасти в кому через зневоднення. Це серйозна хвороба, тому при виявленні перших симптомів слід одразу ж звернутися до фахівця та почати лікування піометрів у кішки.

Причини, що призводять до піометру

Головною причиною цього захворювання є збої у роботі репродуктивної системи тварини.

Розглянемо деякі причини, через які може виникнути це захворювання:

 • Причиною розвитку гнійних утворень у матці можуть бути ускладнення після інших хвороб, таких як помилкова вагітність, вагініт, кіста та інше новоутворення.
 • Гормональні препарати також можуть бути причиною розвитку піометрів, оскільки вони змінюють кількість гормонів в організмі кішки. Результатом такого збою може стати збої у циклі тічки у тварини, внаслідок якої може розвиватися новоутворення та різні запалення.
 • Після овуляції у тварини може підвищитися рівень прогестерону. Це може призвести до збоїв у роботі імунної системи та запалення слизової оболонки матки. Цервікальний слиз погано виходить і утворюється шкідлива мікрофлора.
 • Під час течки у тварини можуть виникнути інфекції, які також призводять до розвитку піометрів у кішки. В даний період кішка найбільш уразлива до хвороб та інфекцій. Заразитися різними інфекціями тварина може від інших тварин або через нестачу гігієни.

Варто сказати, що захворіти на піометр може навіть молода і здорова тварина. Тому, як тільки симптоми піометри у кішки почнуть виявлятися, слід негайно йти до ветеринарної клініки та розпочинати лікування даної хвороби.Симптоми захворювання на піометри

Необхідно знати, що гнійні накопичення, які викликані піометрою, є небезпечними для життя вашого домашнього вихованця. Слід ретельно вивчити симптоматику захворювання.

Помітити симптоми піометри неважко, адже основною ознакою хвороби є виділення гною через вульву. Ці виділення мають неприємний запах і специфічний колір та консистенцію.

Варто відзначити, що існує й інша форма перебігу піометри – закрита. При даній формі ознаки захворювання дуже важко знайти на ранніх стадіях.

На пізніх стадіях у кішки можуть з’явитися й інші симптоми:

 • Біль у животі під час пальпації.
 • Спазми м’язів та судом, які можуть порушити моторні навички та координацію тварини.
 • Часті позиви до сечовипускань, які найчастіше помилкові.
 • Температура, блювання та діарея.

Слід знати, що ці симптоми свідчать про занедбаний випадок захворювання, при якому можна не встигнути допомогти вихованцю. Тому, при виявленні змін у поведінці та млявості кішки, слід звернутися до фахівця для діагностики захворювання.

Можливі ускладнення при піометрі

Головним і найстрашнішим наслідком цього захворювання є смерть тварини.

 • Летальний результат настає при розриві слизової оболонки матки та заповненні всієї порожнини живота гнійними скупченнями.
 • Також може настати кома, яка викликана сильним зневодненням організму через хворобу.
 • У даному випадку ризик летального результату також дуже великий, оскільки організм дуже виснажується, і вихованець не приходить до тями.

Методи лікування піометри у кішки

Існує два способи лікування піометри: медикаментозний та хірургічний. Варто сказати, що лікування медикаментами можуть виявитися неефективними, так, застосування антибіотиків при піометрі у кішки у 80% випадків виявляється неефективним.Слід розуміти, що лікування лікарськими препаратами може допомогти лише молодим і здоровим кішкам.

Операцію видалення піометри у кішки є більш надійним способом лікування. Проводити її варто на ранній стадії хвороби, поки організм не виснажений хворобою та зможе спокійно перенести анестезію. При закритій формі перебігу піометри операцію призначають обов’язково.

Кітці після видалення піометри призначають курс реабілітації який полягає в:

 • Голоданні протягом однієї доби, щоб не викликати блювоту.
 • Застосування тільки м’яких та перетертих продуктів під час годування тварини.
 • Контроль за споживаною кількістю води, оскільки може наступити зневоднення організму.
 • Обладнання спеціального, теплого місця для відпочинку вихованця.
 • Ретельний догляд за післяопераційними швами.Профілактичні заходи

Щоб не допустити захворювання вашого вихованця, слід дотримуватися деяких рекомендацій щодо профілактики піометрів у кішки.

Мінімізувати ризик захворювання можуть допомогти:

 • Своєчасна стерилізація вихованця. Зазвичай, цю процедуру проводять ще до настання першої тічки тварини. Якщо ви не плануєте розводити породу кішки, варто задуматися над кастрацією, оскільки це вирішує безліч неприємних проблем.
 • Контроль за зовнішнім виглядом виділень при течці.
 • Виключення контакту з іншими вуличними тваринами.
 • Забезпечення достатньої фізичної активності вихованця.
 • Відмова від гормональних препаратів.
 • Контроль за раціоном харчування вихованця.

Якщо ваша кішка не відрізняється хорошим імунітетом або вона вже похилого віку, варто частіше звертатися до фахівця для своєчасної діагностики піометри.

При профілактичному огляді ветеринарний лікар призначає ультразвукове дослідження репродуктивних органів тварини та її черевної порожнини. Завдяки цим рекомендаціям можна уникнути ризику розвитку піометри у кішки та можливих ускладнень, спричинених цим захворюванням.
Фото ліки від піометри у кішки