Котячий грип: симптоми, лікування, як виявляється, чи передається людині

Котячий грип: перебіг захворювання, профілактика, чи небезпечний для людини + рекомендації щодо лікування

Котячий грип є досить поширеним, проте навколо нього дуже багато дезінформації, серед якої неможливо знайти правдиві відомості з конкретного питання.

Лікування котячого грипу це буденність у ветеринарних клініках, проте затягувати з цим безперечно не варто. Це може спричинити виникнення ускладнень та додаткових симптомів, що істотно погіршить самопочуття вихованця. Також розглянемо чи можна заразитися котячим грипом людині.

Хто схильний до зараження

Група ризику, схильна до зараження, досить велика. До неї входять коти, які не мають вакцини проти грипу, також коти у віці та кішки з ослабленим імунітетом.

Причиною виникнення грипу у кішок може виступати 2 збудники, ринотрахеїт або кальівірус.

Обидва провокують появу грипу, проте перебіг хвороби відрізняється.Рінотрахеїт

У цьому випадку спостерігається підвищена температура тіла, апатичний стан тварини, відмова від їжі. Також присутні виділення з очей, носа та рота, спостерігається кашель та чхання, озноб.

У деяких випадках може бути також утворення виразок у роті вихованця. У тому випадку, якщо виявлено хоча б один симптом, необхідно негайно відвезти тварину на прийом до ветеринарного лікаря.

Кальцівірус

Симптоми цього збудника фактично такі ж, проте перебіг хвороби відбувається легше, температура тіла піднімається не сильно, може бути відсутнім озноб тіла.

У цьому випадку також потрібно звернутися за допомогою до фахівця, який проведе обстеження, збере аналізи та призначить відповідне лікування.

 • Зверніть увагу, котячий грип значно відрізняється від людського.
 • Самолечення в жодному разі не допускається, тому що самостійне призначення препарату може не тільки відтягнути одужання вихованця, але й ускладнити ситуацію.

Також варто звернути увагу на те, що у маленьких кошенят при запущеній стадії грипу може розвинутися пневмонія та артрит, який піддається лікуванню.

Діагностування захворювання

Симптоми грипу у кішок схожі на цілу низку інфекційних захворювань.

 • Варто враховувати, що грип вражає верхні дихальні шляхи, що виразно прослуховується на прийомі у спеціаліста.
 • На основі проведеного огляду та результатів аналізів лікар призначає відповідний тип лікування.

У разі, якщо отриманої інформації недостатньо, фахівець може призначити проходження додаткових обстежень та аналізів, це дозволить точніше визначити тип збудника та оптимальний підхід до лікування.Лікування

Розглядаючи питання, чим лікувати котячий грип, потрібно в першу чергу брати до уваги конкретний тип збудника. Після проведених аналізів лікар виписує список препаратів, які призначені для боротьби з інфекційним захворюванням, а також препарати, які дозволять полегшити симптоми та знизити неприємні, болючі відчуття у вихованця.

Прописані препарати потрібно давати тварині в строго визначеній кількості щодня протягом усього курсу лікування, визначеного лікарем.

Всі ці фактори можуть змінюватись в залежності від стадії розвитку захворювання, віку вихованця, а також супутніх хронічних захворювань, непереносимості окремих елементів тощо.

Лікування в домашніх умовах

Слід зазначити, що полегшення симптомів або повноцінне лікування в домашніх умовах можливе лише з подання лікаря та його регулярних консультаціях, або за наявності відповідної ветеринарної освіти та знань.

Як правило, ветеринари виписують для лікування грипу антибіотики та препарати противірусного типу.

Визначаючи як лікувати котячий грип у кошеня варто розбирати окремо кожен симптом, якого потрібно позбутися.

 • Медикаментозне лікування. Прописані антибіотики спрямовані на придушення основних симптомів та боротьбу зі збудником інфекції. До таких препаратів належить Кламоксіл. Також варто використовувати засоби, спрямовані на покращення мікрофлори ШКТ вихованця.
 • Боротьба із втратою апетиту. Щоб повернути коту колишній апетит, необхідно використати спеціальні корми вологого типу із додатковими ароматизаторами. Також слід стежити за тим, щоб у мисці завжди була свіжа вода.
 • При проблемах з дихальними шляхами. У тому випадку, якщо у кішки спостерігаються проблеми з диханням, потрібно використовувати препарати, що розріджують пробки в дихальних шляхах. Це дозволить нормалізувати дихання. Додатково можуть бути призначені уколи інтерферону, цей препарат суттєво підвищує опірність організму до інфекцій та захворювань.
 • Захворювання очей. У тому випадку, якщо на тлі грипу з’явилися симптоми захворювання очей, лікар може виписати мазь або краплі для очей вихованця, як правило, це Трифлурідін або цидофовір.

Особливості догляду

Не можна забувати про якісний догляд за хворим вихованцем, дуже важливо стежити за чистотою вовни, регулярно видаляючи волоски, що випали.

 • Якщо в ротовій порожнині немає виразок, зуби також потрібно регулярно чистити в колишньому режимі.
 • Також потрібно стежити за станом очей та вушних раковин, носа, регулярно прибираючи виділення, щоб вони не перешкоджали нормальному функціонуванню органів чуття.


У тому випадку, якщо стан тварини не покращується, її потрібно госпіталізувати до ветеринарної клініки, де їй буде надано цілодобовий догляд та спостереження лікаря.

Можливість зараження

Розглядаючи ймовірність чи небезпечний котячий грип для людини чи ні, можна з упевненістю сказати, що вона нешкідлива.

Його поширення можливе лише серед одного виду, тобто серед котів та кішок.

 • Зараження відбувається через тісний контакт зараженого зі здоровими тваринами.
 • Це може бути як прямий контакт, так і за допомогою загальних предметів гігієни, мисок з їжею та водою, іграшок.

Якщо вдома проживають відразу 2 котячі і один з них захворів, його рекомендується на час лікування ізолювати, щоб він не заразив другого вихованця.

Фото найкращих препаратів від котячого грипу