Свищ у кішки: все про лікування, симптоми та ознаки захворювання

Свищ у кішки – що це і як лікувати: причини розвитку + поради щодо правильної діагностики хвороби

Кішки дуже рухливі створіння, особливо в малому віці, коли їм все цікаво і їм хочеться все вивчити. Особливо це стосується тих вихованців, які мають постійний доступ на вулицю і проводять досить довгий час.

Під час прогулянок вони можуть отримати травму або рану, з якими господарі намагаються справлятися самостійно. Однак далеко не завжди зовнішнє пошкодження шкірного та волосяного покриву означає звичайну рану або поріз.

Іноді це може бути симптомом досить серйозного захворювання, з яким самостійно не впорається, потрібно звертатися до кваліфікованого ветеринарного лікаря.

Що таке свищ у кішки

Свищ у кішки це дуже серйозне захворювання, яке при близькому розгляді ніяк не можна сплутати зі звичайною раною. Проблема полягає в тому, що господарі не мають спеціальної ветеринарної освіти і не можуть провести первинний огляд вихованця, що посилює ситуацію, оскільки робляться спроби самостійного лікування.

На фото нориці у кішки можна помітити, що захворювання є своєрідним отвіром з органів назовні, або він знаходиться всередині організму, між двома органами. При близькому огляді стає зрозуміло, що різницю між ним і звичайної раною істотні.

Вроджені та придбані

Для того, щоб зрозуміти як лікувати нориці у кішки, спочатку потрібно визначити його вигляд. Він може бути вродженим та набутим, в обох випадках процес лікування відрізняється, тому необхідно провести детальний огляд та здати аналізи.

Вроджена патологія

Вроджене захворювання є каналом, що йде від порожнин організму назовні. Як правило, його можна легко помітити ще в маленькому віці у кошенят, він зазвичай з’являється у порожнині живота. У ранньому віці є можливість контролювати це захворювання, після чого, як дозволить вік, провести операцію.


Сам собою порок не становить небезпеки для тварини, її органи функціонують так само, як у цілком здорових вихованців.

Однак через те, що він є відкритим каналом до внутрішніх органів, це підвищує ризик зараження вірусними інфекціями, тому рекомендується не залишати канал.

Придбана

Придбана свищ у кішки під хвостом є дуже серйозним захворюванням, яке може призвести до летального результату вихованця. Помітити появу каналу легко, трохи ускладнює той факт, якщо тварина може вільно гуляти вулицею.У цьому випадку його можна сплутати зі звичайною раною.

Основна відмінність такого каналу від уродженого полягає особливо в будові. У вродженої патології канал складається із здорової тканини, воно рожевого кольору. У набутої недуги тканина має болісний вигляд

  • Така недуга може виникнути через проникне поранення, внаслідок чого були інфіковані тканини.
  • Другою причиною є уламок кістки, який порвав м’які тканини при переломі кінцівки.
  • У другому варіанті рана затягується самостійно, оскільки при травмуванні не занесена інфекція.
  • Однак у будь-якому випадку при виявленні такого каналу необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста.

Післяопераційна патологія

Свищ у кішки на животі може виникнути внаслідок неправильно проведеної операції. Він може виникати не тільки на черевній порожнині, але й в інших місцях, це говорить про порушення процесу проведення операції, внаслідок чого було порушено антисептичний режим та потрапила інфекція.

Параанальна нориця у кішки може з’явитися після кастрації, також внаслідок неправильно проведеної операції. У певному місці накопичується гній, який самостійно створює канали для виходу назовні.


Рекомендації

Найбільш рідкісною причиною виникнення цієї патології може бути неправильне самостійне лікування від запальних процесів. Найбільше піддаються коти і кішки, які мають постійний доступ до вулиці і проводять там багато часу.

Виявивши вдома у вихованця ранку, господарі вирішують самостійно її обробити, нерідко порушуючи санітарний режим і випадково заносячи в організм вихованця інфекцію.

Через це згодом може розвинутися набутий свищ, який є серйозною загрозою життю і здоров’ю для вихованця.Саме тому не рекомендується займатися самолікуванням навіть у тому випадку, якщо господар упевнений, що у вихованця звичайна, середня за розмірами подряпина через бійку з іншими вуличними котами та кішками.

Однак не завжди є можливість звернутися за спеціалізованою допомогою, наприклад, у селах та селищах може не бути ветеринарного лікаря, і допомогу необхідно надавати самостійно.

Слід дотримуватися кількох правил, які допоможуть знизити ризик потрапляння інфекції в організм:

  • Перед обробкою рани необхідно продезінфікувати руки по лікоть
  • Після цього на руки необхідно надіти стерильні медичні рукавички
  • Підготувати антисептики для обробки рани вихованця, також ватяні диски та марлеву пов’язку

Обробляти необхідно суворо після дезінфекції рук та у стерильних медичних рукавичках, які мають зберігатися в аптечці. Така перша допомога дозволить довести вихованця до найближчої клініки, де йому нададуть професійну допомогу і усунуть недугу.

Заражений свищ

Розглядаючи питання чи заразен свищ у кішки необхідно ознайомитися з причиною його виникнення. Якщо він придбаний, то причиною є поранення, внаслідок чого була занесена інфекція.


Сама по собі інфекція може бути повністю нешкідливою для вихованців та людей, якщо вона не потрапляє на внутрішні стінки організму та внутрішні органи.

Таким чином можна зробити висновок, що заразитися свищем не можна, тому що це спочатку рана, яка була утворена через занесення інфекції при ураженні м’яких тканин.

Тому можна не побоюватися за інших вихованців і не ізолювати їх від потерпілого, проте запобіжні заходи прийняти варто, будь-який вплив на канал завдає больових відчуттів.

Фото