Очеретяний кіт (120 фото): цікаві факти, зовнішній вигляд, забарвлення, розміри, особливості утримання та догляду

Очеретяний кіт – історія походження породи, як виглядає на фото, де живе і чим живиться

Камишовий кіт – затятий мисливець з характерним забарвленням вовняного покриву, зустріти якого можна в дикій природі. Проте сьогодні дуже популярно заводити нільську кішку в домашніх умовах. Зважаючи на особливості життя, характеру та поведінки, організувати правильний режим і догляд виходить далеко не у всіх господарів.

У всьому світі можна зустріти кілька підвидів очеретяного кота, що слід враховувати при покупці кошеня у заводчика. Різні підвиди мають різні генетичні особливості, схильність до захворювань, а, отже, і вимоги до організації режиму.

Ціна на очеретяного кота досить висока і становить не менше 4-5 тисяч доларів.

Загальна характеристика породи Камишовий кіт

Дізнатися одомашненого хижака досить просто, зовнішнє опис породи очеретяний кіт має ряд характерних ознак:

 • Статевий диморфізм виражений не сильно, але самки мають менші розміри, на відміну від самців.
 • Дикий очеретяний кіт досягає маси 16 кг. Його одомашнені родичі ростуть повільніше, набираючи в масі лише 10-12 кг.
 • Довжина тулуба становить середньому 100-115 див, а висота у загривку 65-70 див.
 • Характерною особливістю є довгі, мускулисті ноги (не можна забувати про те, що нільська кішка є вродженим хижаком).
 • У котів дуже масивна голова з витягнутою мордою.
 • Вуха великі, і ця ознака закладена генетичною програмою. У дорослої тварини можна помітити невеликі пензлики на кінчиках вушних раковин.
 • Очі злегка мигдалеподібної форми, райдужка має жовте або зелене забарвлення.
 • Туло потужне з добре розвиненою грудною клітиною.
 • Вовняний покрив гладкий, блискучий, шерсть коротка, густа і м’яка за текстурою.

Незважаючи на існуючі підвиди очеретяного кота найбільш характерними типами забарвлення визнані чорний, сріблястий та табі.

На фото очеретяного кота можна помітити, що шерсть на животі та грудях пофарбована у світліші тони, на відміну від спини та голови.


Особливості характеру тварини

Важливу увагу майбутнім власникам болотяної рисі слід приділити характеру вихованця.Інстинкти хижака продиктовані генетичним фондом виду, тому повністю позбутися деяких особливостей поведінки навіть домашнього очеретяного кота не вдасться:

 1. Проживаючи на території приватного будинку або квартири, кіт вестиме переважно нічний спосіб життя.
 2. Рухливість, допитливість, постійна активність та енергія – ось основні характеристики такого незвичайного вихованця. Усі анатомо-фізіологічні особливості та спрямованість метаболізму забезпечують тварині велику рухливість, постійне прагнення пізнання нового.
 3. У характері домашнього вихованця, навіть гібрида, чітко простежується норовливість. Такий кіт абсолютно не потерпить удома іншого представника котячих. Дуже насторожено віднесеться нільська кішка і до раптових гостей.
 4. У повсякденному житті кішки та коти дуже мовчазні, але свої емоції виявляють активно, наприклад, у формі шипіння або пирхання.

Незважаючи на норовливий характер, кішки легко та швидко привчаються до лотка.

Особливу увагу власникам слід приділяти під час статевого полювання вихованця. При неправильному підході до виховання коти можуть виявляти роздратування, нетерпіння і навіть агресію.

Організація догляду за кішкою

Домашній догляд передбачає гігієнічний контроль, прогулянки на свіжому повітрі, догляд за вовною. У практичному плані догляд за вихованцем не є складними, особливо, якщо вдалося порозумітися з кішкою.

Утримувати у квартирі очеретяного кота недоцільно, через брак вільної площі. Найбільш оптимальним варіантом є приватний будинок із широким двором. Прогулянки на свіжому повітрі для представників цієї породи суворо обов’язкові для підтримки нормального рівня вітаміну D, оптимального обміну кальцію і фосфору.

Гігієнічний догляд включає наступні заходи:

 1. Камишовий кіт відноситься до дуже охайних пород. Вичісувати шерсть потрібно лише в період линяння. Для цього використовують спеціальну щітку. Процедурі вичісування приділяють максимальну увагу, щоб не заподіяти біль або неприємні відчуття вихованцю.Для цього можна чергувати розчісування та масаж щіткою різних областей тіла (переважно, простір між вухами, голова та спина). Можна спробувати робити маніпуляцію, поки кішка спить. грубі грудки вовни, що утворилися, обережно вистригають, не намагаючись розплутувати їх пальцями.
 2. Миття лап після прогулянок дозволяє підтримувати в чистоті міжпальцеві проміжки та шкіру на лапах. Для цього потрібно придбати гель або рідке мило з поверхнево-активними речовинами (розроблені спеціально для котів).
 3. Купання необхідно проводити приблизно 1 раз на тиждень (цей фактор залежить від умов утримання та індивідуальних особливостей вихованця).

Для профілактики кліщів та бліх слід використовувати таблетки, краплі, порошкові склади. Також важливою є регулярна обробка вихованця від гельмінтів, особливо при проживанні в приватному будинку.

Обов’язковим аксесуаром для хижака є точилка нігтів. Важливо міцно зафіксувати конструкцію.

Це може бути виробнича модель, або саморобна: Труба з мотузками, колода.

Особливості харчування очеретяного кота

Навіть при покупці схрещеної породи (хаус) слід пам’ятати, що очеретяний кіт – насамперед хижак. Для подібних порід необхідно суворо розділяти сухі корми та натуральні продукти.


Перші тижні кошенята харчуються молоком матері, і це найоптимальніший підхід. Нові продукти вводять до раціону через 1,5-2 місяці після народження.

Чим годувати очеретяного кота в домашніх умовах:

 1. Насамперед, у раціон вводять м’ясо, як основне джерело тваринного білка. Слід відмовитися від курки через її високий алергічний індекс. Як базовий продукт можна використовувати яловичину, кролика або субпродукти.
 2. Рослинна клітковина в щоденному меню повинна бути обов’язково, адже вона є головним стимулятором кишкової моторики. До списку дозволених продуктів включені яблука, помідори, огірки та груші. Абсолютно заборонено капусту, картопля, виноград.
 3. Цільне молоко замінюють на кисломолочні продукти з низьким рівнем жирності.

Для захисту кісткової та хрящової тканини від деструкції в харчування включають м’ясний рубець.

Доповнюють щоденне харчування очеретяного кота варені каші та яєчний жовток (цінне джерело вітаміну D).


Фото породи Камишовий кіт