Російська блакитна кішка: фото, ціна кошеня, цікаві факти, опис породи, історія виведення

Російська блакитна кішка – тривалість життя кішки, чим живиться, який темперамент і зовнішній вигляд.

Витончені аристократичні манери, яскраво-зелені очі, сріблясто-блакитний відтінок шубки, чисто котяча цікавість і витонченість кожного руху – все це російська блакитна кішка.

Походження породи Російська блакитна кішка

Історія породи налічує не одне століття. Перші згадки про вихованця з незвичайним забарвленням вовни відносяться до VIII століття.

У ті далекі часи кішки вільно жили в північних районах Росії, Фінляндії, Норвегії. Єдине, що заважало їм розмножуватися – це люди, які використовували шкурки звірка для пошиття незвичайних, а тому дорогих рукавичок та накидок.

Але з плином часу ставлення до тварин змінювалося, звідкись з’явилося повір’я, що незвичайні створіння здатні відганяти від будинку злих духів та охороняти сон немовлят. Тому кішки все частіше стали затримуватися в будинках, перетворюючись на домашніх улюблениць.

Але широкого поширення порода набула завдяки королеві Англії Вікторії. Російські посли піднесли їй у дар кількох чарівних кошенят, знаючи любов королеви до всіляких живих незвичайностей.

А кішка з блакитним хутром та вишуканими манерами якраз і була такою дивовижкою.У Великій Британії кішки придбали собі ще одну назву: Архангельська блакитна.

Офіційно порода була зареєстрована у 1912 році.
Друга світова війна, що настала, стала страшним випробуванням не тільки для людей, але і для їх вірних супутників.

 • Справжніх російських блакитних кішок залишилися буквально лічені одиниці. Допомогти відновити породу зголосилися фахівці з Фінляндії, Данії, Швеції, Англії.
 • Вони схрещували звірів із представниками інших порід, вибираючи найбільш підходяще забарвлення тварин.
 • В експериментах брали участь сіамські та британські породи.
 • Однак кошенята російської блакитної кішки відрізнялися не найприємнішим характером, і змішання порід припинилося.
 • Американських заводчиків це не зупинило, і вони продовжили досліди, створивши свою власну гілку цієї породи.

А російські фелінологи продовжили відновлювати породу з наявного матеріалу. До кінця 1970 року чисельність кішок подолала критичний поріг, а порода перестала вважатися рідкісною.

Опис породи

Порода відноситься до середніх представників котячого світу:

 • Вага коливається в межах 3-6 кілограмів;
 • Висота близько 25 сантиметрів;
 • Довжина тіла – 70 сантиметрів. Хвіст до уваги не береться.

Сьогодні існує чотири визнані стандарти, але опис породи російська блакитна кішка відрізняється лише невеликими, не дуже помітними для нефахівця, параметрами.

В іншому кішки мають:

 • М’язисте тіло;
 • Злегка клиноподібну мордочку з великими овальними очима смарагдового кольору;
 • Великі вуха, трохи нахилені вперед;
 • Довгі кінцівки, що дозволяють йти особливою «балетною» ходою, яка дуже відрізняє цих граціозних тварин від інших кішок.

Але основний наголос при описі робиться на хутрі тварини. Щільна, оксамитова шубка має незвичайне блакитно-попелясте забарвлення.
Навіть на фото російської блакитної кішки видно м’яку плюшевість тварини. Рівномірність шкурки забезпечує однакова довжина підшерстка та основних волосків.

Характер кішки

Всі відгуки про російську блакитну кішку відзначають її дивовижну витонченість і витонченість. Представників цієї породи вважають одними з безпроблемних вихованців. Кішка не буде вередувати, доводити свою точку зору, навмисно шкодити. Все це вище за її королівську величність.

Характерною рисою російської блакитної кішки вважається її повне неприйняття домашніх конфліктів. Якщо господарі звикли з’ясовувати стосунки за допомогою крику та биття посуду, то їм варто завести іншу породу. Російська красуня в такій обстановці стане нервовою та заляканою, втративши всю свою чарівність.

Характер російської блакитної кішки відрізняється:

 • Самостійністю. Вони не набридають господарям вимогою ігор, ласки та інших розваг, за відсутності людей чудово займуться власними справами.
 • Інтелігентністю.Характер кішки повністю розкривається лише при спілкуванні з перевіреними домочадцями. До незнайомців російська красуня віднесеться з явним невдоволенням, вважаючи за краще сховатися за межі зони видимості. Кішка ніколи не скривдить дитину, навіть у тій ситуації, коли малюк завдає їй болю. Вона не докучатиме людям своєю присутністю, хоча ласку і спільні ігри любить так само як і всі інші представники котячого племені. Але й повністю підлаштовуватись під запити людей архангельська кішка не буде. Вона цілком самодостатня особистість, так що спокійно займеться іграшками або влаштується спати десь у теплому місці, чекаючи, поки господар знайде час звернути увагу на свою улюбленицю.
 • Лояльним ставленням до інших тварин. Якщо не докучати кішці, вона цілком мирно існуватиме з іншими вихованцями. Але миші, щури та інші гризуни можуть стати предметом полювання. За відсутності такої живності кішка зможе розважити себе гонками за мухою або за птахами, що пролітають. Тому вікна слід тримати закритими або використовувати укріплені москітні сітки.
 • Кохання у висоту. Девізом кішки могли б стати слова: “Мені зверху видно все, ти так і знай”. Якщо є хоч найменша можливість опинитися на шафі, кішка обов’язково скористається. При цьому наявність ваз, ламп, іграшок не зупинить кота на шляху до верхівки.

Завдяки густому підшерсті, який практично не пропускають глікопротеїни шкіри у зовнішній світ, порода вважається майже повністю безпечною для людей, які страждають від алергії.Не стане кішка і нескінченно нявкати, а тонкий голос зробить вербальне спілкування з улюбленицею приємним моментом спільного існування.


При великому бажанні кішку можна навчити виконувати нехитрі команди, але робити це треба в ранньому віці домашньої тварини абсолютно спокійно, без криків, істерик і фізичного насильства.

Зміст

Спокійна від природи кішка може знайти собі місце і у міській квартирі, і у приватному будинку. Але для повного щастя кота в квартирі краще придбати спеціальний ігровий будиночок, бажано за розмірами вище.

У подібному місці кішка зможе задовольнити свої давні інстинкти лазіння, стрибків, бігу лабіринтами.

Догляд

Кітка не примхлива і не вимоглива. Більшість гігієнічних процедур вона здійснить цілком самостійно.

 • Кошенята породи відрізняються цікавістю, тому котячої дитини можна знайти в барабані пральної машинки, необережно залишеній шафі, витягнутій валізі. Отже, перш ніж щось включати, закривати, прибирати, краще переконатися, що всередині ніхто не сидить.
 • До лотка кішка привчається досить швидко, але невчасно прибраний туалет викличе у неї безліч негативних емоцій, аж до пошуку нового місця для здійснення природних процесів позбавлення організму від непотрібних продуктів.
 • Вільна вода може буквально загіпнотизувати кішку. Спостерігати за поточним струмком кішка може годинами, занурюючись у котячу нірвану. А ось митися тварина не любить, так що купають тварин, що сильно забруднені.
 • Шерстку вичісують раз на тиждень, а використання замшевої ганчірочки додасть шубці додатковий м’який блиск.

Особливих вимог до харчування кішка не висуває. Вона може із задоволенням їсти промислові високоякісні корми або вживати яловичину, птицю, каші, овочі, кисломолочні продукти.

Вартість кошеня

Ціна на російську блакитну кішку залежить від її батьків та майбутньої участі у виставках:

 • Елітне кошеня обійдеться в 40-50 тисяч рублів;
 • Звичайне маля коштуватиме 20-25 тисяч;
 • На електронних дошках оголошень можна придбати кішку за 5-10 тисяч, але чистокровність нового мешканця будинку буде під великим питанням.
Фото породи Руської Блакитної кішки