Балінезійська кішка: фото породи, характер кішки, правила догляду за породою, історія виведення, цікаві факти + відгуки

Балінезійська кішка – походження породи, фото кішки + цікаві факти про здоров’я та можливі хвороби

Сіамська балінезійська кішка тривалий час не визнавалася як самостійна порода. Ще в 40 роки минулого століття у сіамських кішок у посліді зустрічалися довгошерсті кошенята, проте заводчики вважали таких кошенят відбракованими.

На сьогодні достеменно невідомо, яким саме чином з’явилася нова порода, утворена від сіамських кішок. За основною версією мутація відбулася самостійно, за вторинною відбулося схрещування сіамської кішки з іншим видом.

Основною відмінністю, і фактично однією з єдиних є довжина вовни. У балінезійської кішки шерстка довга, на відміну своїх предків. Зовнішньо в іншому вони фактично не відрізняються.

Характер породи Балінезійська кішка

Розглядаючи опис породи кішки балінезійської, потрібно звернути особливу увагу на характер цих тварин. Вони є відмінними компаньйонами, здатні розуміти господаря з півслова, дуже швидко навчаються та люблять ігри. Характер балінезійських кішок лояльний, але дуже впевнений та твердий.

Для тих, хто боїться співжиття відразу двох котів або кішки та інших тварин разом, варто не переживати, тому що ця порода дуже доброзичлива і здатна порозумітися фактично з будь-якою твариною.

 • Також вихованець лояльно ставиться до дітей, уважно виявлятиме свою увагу, якщо дитина буде акуратно поводитися по відношенню до тварини.
 • У тому випадку, якщо дитина випадково вдарить кішку, вона віддасть перевагу піти в безпечне для неї місце.

Варто враховувати, що ця порода не любить переслідування, вона може відреагувати на це вкрай агресивно.Тож якщо вихованець усамітнився в затишному куточку, не варто йому заважати і намагатися витягнути в жвавіше місце. Незважаючи на це, порода дуже любить компанії людей та інших тварин, але прихильність відчуває лише одну людину.

Споживництво

Кошеня балінезійської кішки дуже активне, як і кошенята інших порід. Проте вже в ранньому віці стає помітним його особливий характер.

 • Знайомство з іншими домашніми улюбленцями потрібно починати ще в дитинстві, коли кошенята не здатні заподіяти іншим тваринам істотної шкоди.
 • У тому випадку, якщо інші тварини вже дорослі і на порядок більше, наприклад кішки або собаки, кошенят потрібно спочатку охороняти, щоб їм не завдали шкоди.

За кілька днів тварини вже уважно розглядатимуть один одного, не відчуваючи побоювання та недовіри, а через 1-2 тижні вони разом гратимуть і бігатимуть.

Рухомість

Порода дуже рухлива, любить ігри, здатна знайти собі заняття буквально з будь-яким предметом, це може бути дитяча іграшка, клубок, або випадково кинута підлога шпилька.

Вихованець завжди буде радий пограти, коли йому набридне або він втомиться, він сам припинить гру і прийме зручну позу для відпочинку.

З огляду на її спокійний характер, вона не буде надмірно нав’язливою та агресивною навіть у маленькому віці. Кошенята люблять пограти, але чудово розуміють, що з необережності можуть завдати шкоди людині, тому грають акуратно. Саме за граціозність своїх рух порода й одержала таку назву.Особливості догляду

Одним з небагатьох факторів, що відрізняють цю породу від сіамських, є довга шерсть.

 • Варто враховувати, що порода не має підшерстка, тому сильної линьці вона не схильна.
 • Це дозволяє розчісувати вихованця 1-2 рази на тиждень, цього цілком достатньо.
 • Також варто уважно стежити за гігієною ротової порожнини вихованця, для цього купуються в зоомагазині спеціальна щітка та зубна паста.
 • Догляд за порожниною рота дозволить запобігти утворенню зубного каменю та прибере неприємний запах з рота вихованця.

Також увагу варто приділяти догляду за вушними раковинами, чистку потрібно проводити не рідше 1 разу на тиждень за допомогою вушних паличок та вологих тампонів. Зверніть увагу, тампони повинні бути трохи вологими, неприпустимо щоб з них стікала вода.

На фото балінезійської кішки видно, що вона має досить великі блакитні, в деяких випадках навіть сапфірові очі. Догляд за очима також є важливою складовою гігієни вихованця.

У цьому випадку також рекомендується використовувати ватяні тампони, трохи змочені теплою водою. Це дозволить швидко і безболісно усунути забруднення з вовни навколо очей, підтримуючи частоту очей. Догляд рекомендується здійснювати в середині або наприкінці дня, бажано двічі на день.

Здоров’я

Більшість порід схильна до хронічних захворювань і схильності до отримання цих.

 • З огляду на той факт, що порода відрізняється від своїх предків лише довжиною вовни, вона успадкувала також і хронічні захворювання.
 • Вихованець може бути схильний до амілоїдозу, це порушення білкового обміну в організмі, внаслідок чого відбувається збій.
 • Як наслідок, у печиві утворюються амілоїди, що у свою чергу призводить до дисфункції внутрішнього органу та летального результату.
 • На сьогоднішній день спосіб лікування все ще не знайдений, а повністю виключити можливість захворювання вихованця на цю хворобу не можна, тому що це генетика породи.

Але якщо діагностувати захворювання в ранньому віці, його можна суттєво полегшити та зробити майже непомітним.

Якщо забезпечити належний догляд, то вихованець цілком може прожити від 12 до 15 років і більше.Вартість породи

Ціна на балінезійську кішку спочатку після виведення породи була нестабільна. Це пов’язано з тим, що заводчики сіамських кішок відмовлялися визнавати нову породу, що походить від сіамів, всіляко перешкоджаю всесвітньому визнанню породи.

Однак у 60 роках минулого століття порода була офіційно визнана в США, а у 80 роках переважна більшість світових асоціацій любителів кішок визнали балінезійську кішку як самостійну породу.

Вартість кошеня починається від 15 тисяч рублів. Купівля можлива тільки після досягнення кошеням віку 3-4 місяців, саме до цього часу у нього відростає повноцінна шерстка, він остаточно звикає до лотка та кігті. Кошеня вже повністю навчене мамою-кішкою і здатне повноцінно, самостійно доглядати за собою.

Фото породи балінезійської кішки