Сомалійська кішка: ТОП-150 фото, історія появи, цікаві факти, ціна кошеня, здоровя, стандарти

Сомалійська кішка: опис зовнішності та характеру довгошерстої породи, правила догляду, змісту (150 фото Сомалійської породи)

Середнього розміру тварина, дуже граціозна, з довгим тілом, чудово розвиненими м’язами. Це основний опис породи кішка Сомалі.

Щодо характеру – досить товариські, допитливі, доброзичливі вихованці. Вони люблять увагу, але в міру. Деякі особи можуть чудово проводити час на самоті, знайшовши собі заняття, або заснувши солодким сном на своїй лежанці.

Основні параметри та характеристики породи

По фото Сомалійської кішки можна повною мірою оцінити грацію цієї тварини. Форма голови трикутна, згладжена. Мордочка мила, погляд дуже розумний. Самці та самки Сомалі породи середні за розмірами.

У вазі досягають трохи більше 5 кг. Очі зеленого або жовтувато-бурштинового відтінку.

 • Шерсть коротка, гладка, м’яка, але не дуже густа.
 • Вуха великі, трохи нахилені вперед, усередині гарні пензлики.
 • Очі великі, мигдалеподібні.
 • Хвіст середньої довжини, пухнастий.

Саме ж забарвлення тварини унікальне, якого б відтінку не був вихованець.


Чаще червонуватий або рудо-коричневий тон вовни трохи темніший на хребті. До боків, пузу і, особливо, шиї та бороді, забарвлення тварини світліше. Нерідко підборіддя та грудка білого тону.

Забарвлення кішки Сомалі

Здебільшого представники цієї породи однотонні. Фелінологи реєструють стандарти червоного, палевого, гнідого забарвлення. Особливо унікально виглядає сомалійська блакитна кішка.

Однак і такі кошенята, і палеві, і червоні стоять практично однаково.Ціна кошеня

Ціна на кішку Сомалі стартує від позначки в 11 тисяч рублів.

 • З класичного родоводу в клубі сомалійку можна придбати за 35-40 тисяч.
 • За елітну особину блакитного або палевого забарвлення належить віддати більше – до 70 тисяч рублів.

Історія граціозних вихованців

Знатоки порід при погляді на кішку Сомалі скажуть, що в її родоводі напевно є абіссінка. Справді, сомалійки – довгошерста їхня версія. Батьківщина її – Англія.

Але перші кошенята сомалійської кішки виходили від чистокровних абіссинців та безпородних вуличних бродяг – володарів камуфляжного або смугастого візерунка на шерсті.

 • Не всі особи в посліді мали коротку шерсть. Народжувалися і довгошерсті.
 • Спочатку їх вибраковували, але пізніше фахівці у сфері фелінології визначили їх в окрему породу, назвавши «Сомалійською».
 • Зареєстрували цю породу в середині минулого століття.

Фелінологи не пошкодували, що вивели нову породу. Сомалі дійсно показала себе як самостійний, що відбувся вид кішок. Вони швидко завоювали загальне кохання. Вихованці – завсідники престижних вставок. У Росії є кілька розплідників, які займаються виключно розведенням сомалійки.

Темперамент та звички

Характер кішки Сомалі досить непростий. Притому як кошенята, так і дорослі вихованці дуже грайливі та рухливі. Але господар сомалійки може не турбуватися про улюблену вазу або цілісність меблів.

Сомалійські кішки досить слухняні та розумні. До того ж вони здатні потоваришувати з іншими тваринами, навіть хом’яками, та дітьми. Щоправда, юним домочадцям варто пояснити, що мучити кішку не можна, що це така ж жива істота, як вони самі.

 • Сомалійки люблять ласку та увагу, але в міру. Іноді вони хочуть прогулятися власними силами. Зрозуміло, не по двору, а залишитися наодинці із самими собою, розтягнувшись на лежанці або скрутившись клубком у затишному кріслі.
 • Голос сомалійської кішки дуже м’який, ніжний, приємний. Вони голосно муркочуть. Звички їх досить тактовні та ненав’язливі.
 • Сомалійська кішка не поранить і не подряпає маленьку дитину. У грі вихованець досить інтелігентний і тактовний. Сомалі – відмінний друг і компаньйон. За нею приємно доглядати.
 • Вони не зарозумілі та покірні. До речі, вихованці цієї породи можуть навіть вивчити кілька команд. Вони добре розуміють слова: «не можна», «ходімо їсти», «йди, поглажу».

Загалом, навчити вихованця можна сидіти на колінах або «попросити» не відвідувати обідній стіл, або дитяче ліжечко.
Однак слід пам’ятати, що це все ж таки кішки, а не собаки. Якщо сім’я має переїзд, сомалійка добре його перенесе і швидко звикне до нових умов.

Як доглядати за кішкою Сомалі

Густу, але не дуже довгу шерсть необхідно регулярно розчісувати. Варто приділяти увагу та хвосту. Шерсть не звалюється, тому сомалійка завжди виглядає бездоганно, особливо якщо періодично купати вихованця та слідкувати за чистотою вух та очей.

 • До речі, водні процедури представникам цієї породи до вподоби.
 • Але ветеринари не рекомендують купати кішку Сомалі частіше разу на півроку.
 • Обов’язково відвідувати котячий манікюрний салон. Коготки рекомендовано підстригати раз на 2-3 місяці.

Правильне утримання кішки Сомалі

Це породисте інтелігентне створення вимагає дбайливого ставлення та кращих умов утримання. Не варто випускати породисту сомалійку надвір, навіть вигул на повідку з нею не бажаний.Ці граціозні особини потребують власної лежанки, місткої миски для їжі та напувалки.

 • Лоток можна підібрати глибший із сіткою. Деякі кішки віддають перевагу деревному наповнювачу, інші – ходять в туалет виключно на сітку лотка.
 • Кошенята кішки Сомалі привчаються до лотка без особливих труднощів. Від господаря потрібно лише терпіння і трохи завзяття.
 • Якщо тварина сходила в туалет на лінолеум біля вхідних дверей, не треба карати кошеня.
 • Просто необхідно змочити шматочок туалетного паперу в сечі вихованця і підкласти в лоток, а місце, де було зроблено помилку, прибрати із застосуванням дезінфікуючих засобів так, щоб не залишилося запаху. Згодом малюк зрозуміє, де потрібно робити свої справи.

Бити кішку Сомалі не можна. Ця розумна, благородна тварина має жити в ласці та увазі.
Харчування кішки Сомалі

Їй потрібен стандартний корм, який може порадити ветеринар.

 • Їжа зі столу не така збалансована. До того ж, виробники давно створили ідеальний корм для різних порід кішок.
 • Вдома можна проростити овес чи ячмінь у невеликих ємностях. Сомалі дуже любить погризти свіжої трави.

Фото породи сомалійської кішки