Регдолл (142 фото): зовнішній вигляд кішки, характер, ціна, опис породи, хвороби, цікаві факти

Регдолл – варіації забарвлення, правила утримання та догляду за вовною, здоров’я породи, розведення, фото

Регдолл – це порода кішок, рекомендована для тих, хто любить сіамезів, колорпойнтів та інших подібних різнокольорових красунь.

Ці милі велетні підкорять вас не лише своїм чудовим хутром, а й незвичайним кольором та яскравими блакитними очима.

Зовнішній вигляд регдолу

Великий і міцний кіт регдол, з широкими грудьми, мускулистим тілом і ефектною зовнішністю, виділяється, перш за все, своєю м’якою, напівдовгою шерстю з шовковистою текстурою і невеликим підшерстком, завдяки якому вона щільно прилягає до тіла.

Це допомагає надати регдоллу вигляду справжньої плюшевої іграшки, і такий ефект додатково підкреслюється жабо: Коміром з густого та довгого волосся, що оточує шию.

 • Голова від середньої до великої, клиноподібна, із закругленими та широко розставленими вухами.
 • Ноги ззаду вище, складається враження, що лінія спини ковзає до голови.
 • Регдолл — кішка середнього та великого розміру: самки важать до 6,5 кг, самці — до 9,5 кг.

При максимальній висоті плеча 40 сантиметрів, кішки можуть мати максимальну довжину 1,2 метра від носа до кінчика хвоста.


Великі овальні блакитні очі, що так чарівно прикрашають фото кішки регдол, разом з їх забарвленням є характерною ознакою породи: як і сіамези, регдол є «пойнтовою кішкою».

Їхній природний колір вовни видно лише на кінцівках тіла, тобто на хвості, лапах, морді та вухах. З генетичних причин основний колір присутній лише у холодних частинах тіла, тобто у про «точках». Білий візерунок перекриває колір у центральній частині корпусу.

Походження породи

Ця кішка, яка любить людей, належить до дуже молодої породи котячих, вона бере початок у 1960-му роках. Засновником поголів’я та першим заводчиком породи кішок регдолл була Енн Бейкер із Каліфорнії.

Почавши зі схрещування ангорської кішки з кішкою, точне походження якої невідоме, він вибрав нову породу шляхом лінійного розведення.

 • Кошеня Енн Бейкер мало відповідати нинішньому стандарту регдолла: Велике, з напівдовгою шерстю і красивими блакитними очима.
 • Цю нову породу, яку вона селекціонувала, Енн Бейкер дала ім’я «Регдолл», англійський термін, який означає «ганчір’яна лялька».
 • Вона вибрала цю назву через надзвичайну здатність його кішок повністю обм’якати, коли їх беруть на руки, якби вони були тканинними ляльками.

Як часто трапляється серед заводчиків, це створило деякі проблеми: коли Енн Бейкер запатентувала назву «Регдолл», збираючи права на кожну тварину своєї породи, багато заводчиків відійшли від початкової лінії Регдоллів.

Цікавий факт – порода регдолл не лише дуже молода, а й є першою породою кішок, на яку колись був зареєстрований патент.

Розведення

Вважається, що з регдолами легко керувати. Всі живі істоти мають схильність до певних спадкових захворювань, і лінійне розведення лише посилює цю схильність. Регдол не виняток.

Хоча ця порода зазвичай вважається міцною і здоровою, вона, як правило, страждає на камені сечового міхура і серцеве захворювання, відоме як гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП). ГКМП вважається найбільш поширеним захворюванням серця у кішок, викликається потовщенням серцевого м’яза і може бути діагностовано за допомогою ультразвуку.

Сьогодні існує також генетичний тест на HCM, який дозволяє відповідальним заводчикам вчасно виключати уражених тварин із парування.

Забарвлення регдолла

Всі кольори вовни також можуть бути точковими, існують різні хроматичні різновиди: Seal Colorpoint, Blu Colorpoint, Chocolate Colorpoint, Lilac Colorpoint, а нещодавно також Red Colorpoint та Cream Colorpoint, які є типовими забарвленнями чистокровних кішок.

Як виглядає забарвлення регдолла:

 • Сил-пойнт: інтенсивно-коричневий колір лап, хвоста, кінчиків вух («холодні» ділянки тіла);
 • Блю-пойнт: відтінки чорного кольору;
 • Chocolate-Point: колір молочного шоколаду на окулярах;
 • Lilac-Point: коричневий розбавлений;
 • Red-Point: «холодні» ділянки мають відтінок омара або сомон;
 • Крем-поінт: розведення червоного. Регдолл «крем-пойнт» майже монохромний через дуже ніжні мазки кольору шампанського на вістрях вушок.

Офіційні різновиди розташування забарвлення: колорпойнт, міттед, біколор, таббі, торті та Торбі.

 • Колорпойнт: Світлий основний колір із пофарбованими «холодними» кінчиками.
 • Міттед: Крім темніших кінців, у такого регдолла біле підборіддя і часто білі смуги на носі. У нього рожеві кінчики пальців, білі рукавиці на передніх лапах та білі пінетки на задніх.
 • Двоколірний або біколор: має очевидний точковий колір, але його основний колір світліший і має перевернуту літеру V на лицьовій масці, яка йде від чола до прикріплення хвоста. Ноги білі.
 • Таббі: У очей є смуга, як у смугастих котів. Ця смуга часто помітна як на ногах, так і на хвості. Очі наче нафарбовані чорним олівцем. Таббі також часто називають «риссю».
 • Черепаха або торті: Регдолл Черепаха має «черепахове» забарвлення на вістрах. Кожна черепахова кішка унікальна — візерунки можуть бути будь-якого розміру, але заводчики віддають перевагу невеликим, рівномірно розподіленим ділянкам.
 • Торбі: Комбінація таббі та торті.«Черепахове» забарвлення — тигрове.

Як і більшість кішок поінт-забарвлення, кошенята народжуються білими і набувають остаточного забарвлення лише через 3-4 роки життя.
Характер регдолла та догляд за ним

Регдолли вважаються дуже товариськими кішками. Вони дуже милі, ввічливі, люблячі та прагнучі вчитися, але також приємні та грайливі. Вони так крок за кроком йдуть за своїм господарем, що стають майже «липкими».

Тому багато заводчиків зазвичай називають їх «котячими собаками». Регдолли справді ідеально підходять для сім’ї, тому регдолл не може пропустити котячого друга за іграм!

Довгий час кішки вважалися самотніми тваринами, проте такі товариські, як регдолл, можуть співіснувати зі схожими на них.

 • Ці тварини ідеально підходять для проживання в квартирі, можливо, зі заскленим балконом або решітчастими вікнами.
 • Однак, якщо кішка міститься виключно в приміщенні, переконайтеся, що вона зайнята як фізично, так і психологічно.
 • У будинку для котів достатньо місця, щоб сховатися, відпочити, пограти та дослідити затишні куточки.
 • Крім того, підходяща квартира для регдолу не обов’язково має бути великою.

Кожна кішка – це окремий випадок, але зазвичай досить розчісувати регдолла раз на тиждень, а може, й трохи частіше в період линяння.

Фото кішки породи Регдолл