Акне у кішок на підборідді: причини появи + поради.

Акне у кішок – інструкція з лікування вугрової висипки на підборідді кішки в домашніх умовах

Акне – проблема, з якою стикаються не лише люди. У кішок теж буває це захворювання, хоч би як дивно це не звучало. Для того, щоб вчасно помітити ознаки акне та почати лікування, необхідно мати вичерпну інформацію з даної тематики.

У цій статті ви дізнаєтеся багато корисного про те, які причини акне у кішок, як вилікувати акне у кішок, чи заразно акне у кішок.

Причини

Існує безліч передумов, які призводять до виникнення акне. Це і стреси, і відсутність догляду за шерстю кота. Також важливими факторами можуть бути наповнювач, який не підходить вашому вихованцю, рідке прання підстилки та брудний посуд для кішки.

Виникненню захворювання можуть сприяти гормональні порушення, неправильний раціон харчування, патології шлунково-кишкового тракту, алергії на засоби догляду та спадковість.

 • Слід також з’ясувати, чи є інші захворювання шкіри, які могли спровокувати акне. Всі ці фактори сприяють тому, що у шкірі у великій кількості відкладаються кератин і жир.
 • Акне у кішок на підборідді виникає через те, що поширені елементи частіше в областях, де менше виражений вовняний покрив, адже саме там розташовано більше сальних залоз.

До того ж, під час їжі підборіддя швидше забруднюється. Тому господарям так важливо дбати про вихованців, очищаючи цю область, а також чистити вуха.

Індивідуальні особливості

Деякі породи тварин схильні до того, щоб активно виробляти шкірне сало. Мають вони такі ознаки, як вуха великого розміру, а також досить відкриті, кучерява шерсть, відсутність шерсті.

Занадто ретельний догляд також може призвести до проблем шкіри – адже якщо ви відчищаєте весь захисний жировий шар, буде відразу запущена реакція активного вироблення жиру. Це своєрідна захисна реакція.

Ознаки проблем шкіри

Насамперед ви звернете увагу на зовнішні прояви. Це будуть комедони, розташовані в одному місці у досить великій кількості. Не можна ігнорувати такий стан, адже він може перерости у гнійники.

 • Окрім елементів на шкірі, симптомами можуть бути свербіж, болючість і навіть облисіння на ділянці ураження, а також припухлості.
 • Це пов’язано з тим, що приєднується інфекція. Ви зрозумієте це за поведінкою вашого вихованця – він тертиметься об предмети, покусуватиме себе, стане нервовим.
 • Можливим є навіть прояв агресивної поведінки, випорожнення в місцях, не відведених для цих цілей, зниження активності.

Дихання за характером може стати більш важким, тварина може почати обдирати меблі. Всі ці ознаки не можна ігнорувати, адже саме вони свідчать про те, що вихованець потребує лікування.

Уражена ділянка

Проведіть огляд вашого кота. Ви побачите скупчення комедонів, серед них також вугри, що лопаються, гребінці, ділянки сухості та лущення, гнійнички невеликого розміру, корости. Можливе випадання вовни на цій ділянці, почервоніння шкіри в області складок.

Самостійно кішка не може впоратися зі своїм станом, тому своєю поведінкою вона намагатиметься привернути вашу увагу.

На фото акне у кішок ви можете побачити найпоширеніші прояви цього стану.


Діагностика захворювання

Насамперед вам необхідно звернутися до ветеринара. Лікування акне у кішок у домашніх умовах, без консультації спеціаліста, не рекомендується. Тільки кваліфікований спеціаліст зможе точно діагностувати та диференціювати стан вашого вихованця.

 • Самостійно ви можете лише посилити самопочуття кота.
 • А ветеринар точно визначить захворювання, його етіологію, чи є паразити у сфері ураження.
 • Цілком можливо, що в результаті буде діагностовано інше захворювання, схоже на симптоматику з акне.
 • Наприклад, це шкірний кліщ, грибкова поразка, алергічна реакція або пухлинна поразка шкірного покриву, фолікулярні захворювання.

Погодьтеся, самостійно з тактикою лікування навряд чи вдасться визначитись. Курс лікування підбирається індивідуально, в середньому навіть запущену стадію захворювання можна вилікувати за кілька тижнів.

Провокаційні фактори

Фактори, що сприяють тому, що у кота з’являється акне – приналежність до сімейства котячих. Акне виникає у кішок частіше, ніж, наприклад, у собак. Але це зовсім не причина не заводити вдома котів, адже акне у кішок не так страшно, та й цілком піддається лікуванню.

 • Особливості вовняного покриву також важливі – це і кучері, і відсутність шерсті.
 • Жорсткість волосся та колір вовни не мають значення в даному випадку.
 • У меншій мірі, але також важливі довжина волосся і наскільки часто вони розташовані.
 • Але це стосується скоріше окремої ділянки на тілі кішки.Також було помічено, що у стерилізованих або кастрованих тварин знижується ймовірність захворювання на акне.

 • Догляд, який ви здійснюєте за котом, дуже важливий. Саме від нього залежатиме здоров’я вихованця.
 • Це і корм хорошої якості, і гігієнічні заходи, своєчасний огляд у ветеринара, ретельний підбір засобів для миття тварин та уважний вибір наповнювача для лотка.
 • Причому важлива не цінова категорія, а те, наскільки підходить продукт за складом, чи сухий чи жирний. Спадковість є не менш важливою складовою, оскільки саме вона може бути причиною схильності до алергій.

Інформацію про спадковість при виборі тварини ви можете дізнаватись у заводчика.

Якщо ж ви, припустимо, доглядаєте кота, якого знайшли на вулиці, звертайтеся до ветеринара, щоб скласти список препаратів, які будуть ефективні при виникненні алергічної реакції, також ви вивчите звичайні реакції вашого вихованця на ті чи інші подразники, зможете визначитися з процедурами, які стануть профілактикою акне.

Стадії акне

Спочатку стає помітним почервоніння шкіри, розташоване локально, потім з’являються гнійнички або інфільтрати кулястої або конусовидної форми. Третій етап – дозрівання фолікула.

Це проявляється зміною його кольору. Далі слідує висихання гнійників. Якщо ви вчасно розпочали лікування, після цієї стадії слідуватиме одужання.

Нелікарські засоби лікування

Якщо ви вже точно знаєте, що у вашого вихованця акне, лікування препаратами було призначено, також вам чудово допоможуть немедикаментозні методи лікування. Вони прискорять загоєння вогнища на шкірі.

 • Двофазні лосьйони відмінно усунуть зайве сало на шкірі, продезінфікують та зволожать її.
 • Такий засіб чудово підійде, щоб протерти крапки, коли вони ще починають запалюватися.
 • Також вам варто розглянути інші варіанти корму для кішки, якщо шерсть тьмяна, випадає і легко сплутується, а шкіра жирна.
 • Неправильно підібраний корм впливає і на вагу тварини, а також може викликати неприємний запах з рота кішки, пронос, блювання.


Також уважний підбір наповнювача для лотка та обробка котячого посуду допоможуть швидше вилікувати захворювання та стануть профілактикою загострень.

Слідуйте всім цим порадам, і ваш вихованець швидко одужає, а також прості правила догляду стануть відмінною профілактикою виникнення акне у кішки.

Фото ліки від акне у кішок