Бенгальська кішка (145 фото породи) опис, цікаві факти та всі особливості породи кішок від А до Я

Бенгальська кішка: характеристика породи, скільки коштує, чим харчується, темперамент кішки, 145 фото

Кішки мають незалежну, але ласкаву вдачу. А їхня грація зачаровує. Тому ці вихованці входять у топ домашніх тварин, які чудово є сусідами з людиною. Є й господарі, які для різноманітності заводять не домашніх, а справжнісіньких диких кішок.

Такі тварини вимагають дорогого догляду та постійного дресирування, але не завжди вжиті запобіжні заходи уберегають власників від агресивних проявів цих хижаків. Прекрасним поєднанням дикої та домашньої кішки стане порода.

У даній статті наведено докладний опис породи бенгальської кішки, а також фото бенгальської кішки.

Історія виникнення породи Бенгальська кішка

Перша бенгальська домашня кішка з’явилася шляхом схрещування дикої кішки та домашнього кота у шістдесятих роках минулого століття.А все почалося з того, що любителька кішок і за сумісництвом генетик Джейн Мілл зі Сполучених Штатів Америки одного разу вирушила у відрядження на Тайвань.

 • Там до диких кішок ставилися дуже цинічно: у продаж йшло хутро дорослих особин, а також маленькі кошенята.
 • Таке ставлення людини до дикої кішки у ХХ столітті призвело до вимирання леопардових кішок.
 • Джейн вирішила врятувати хоча б одного кошеня і купила у браконьєрів маленьку кішечку для пари своєму коту, який чекав на господарку будинку.
 • Новий вихованець хоч і виріс у міській квартирі Джейн, мав темперамент дикої тварини.

У результаті у леопардової кішки народилося кошеня з забарвленням вовни як у мами, але подальшому потомству не судилося з’явитися.

Лише через кілька десятиліть бенгальські домашні кішки сповістили про свою появу на виставці 1987-го року, але офіційний статус порода набула у 1991 році. Чималий внесок для цього тріумфу зробила Джейн Мілл.Зовнішність Бенгальської кішки

Яскраве та незвичайне леопардове забарвлення – візитна картка бенгалів. Але не тільки це відрізняє бенгальських кішок від своїх побратимів. Ця порода має свої особливості, які яскраво виділяють їх серед інших представників домашніх кішок.

Загальний вигляд

Бенгальські кішки мають міцне мускулисте тіло. Задні лапи трохи довші за передні, а невеликі вушка мають округлу форму.

 • Мордочка бенгалів цікавої клиноподібної форми з чітко окресленими вилицями.
 • Кругі очі широко посаджені.
 • Їх колір може бути будь-яким, крім аквамаринового.
 • Рідкісні види породи мають яскраво-блакитні очі.

Розміри бенгалів

Довжина дорослої бенгальської кішки варіюється від 33 до 37 сантиметрів, а їхня вага коливається від 4 до 7 кг. Дорослі самці більші і важчі за самок.


Шерсть

Шерсть бенгальської кішки коротка, має щільну підшерстя. Забарвлення бенгальської кішки різноманітні, починаючи від снігового до вугільного.

Розділяють п’ять видів забарвлення:

 • Вугільний – найтемніше забарвлення;
 • Браун – основний колір цього забарвлення рудий, коричневий;
 • Сріблястий – сірий, сріблястий колір є основним на шерсті кішки;
 • Блакитний – шерсть при такому забарвленні має блакитне напилення;
 • Сніговий – найсвітліший колір, що має рожеві та бежеві відтінки.

У всіх забарвлень є свій малюнок, який у кожного представника бенгальської кішки свій. Такий малюнок є неповторним як відбитки пальців людини. Поділяють три види малюнків вовни цих вихованців: плямистий, розетчастий та мармуровий.

 • Плямистий малюнок проявляється у вигляді темних плям без будь-яких вкроплень. Плями мають округлу форму та можуть бути різних розмірів.
 • Розітчастий малюнок, являє собою темні плями круглої форми, всередині яких знаходяться цятки трохи темніше кольору основного забарвлення. Візуально такий малюнок нагадує розетку. Ці кола можуть бути замкненими, так і не замикатися.
 • Мармуровий малюнок виглядає як довгі темні смужки по всій шерсті бенгалу. Він нагадує мармурові розлучення, звідти і таку назву.

Розмір малюнка варіюється від великих смуг і плям до маленьких, певного стандарту немає.

Високо цінується малюнок, де є три кольори: Фоновий колір, сам малюнок, а також його окантовка.

Характер Бенгала

Хоча бенгальські кішки порівняно недавно одомашнені, вони відрізняються миролюбним характером. Бенгали будуть найкращими друзями своїм господарям.

 • Такі вихованці дуже активні та грайливі. Вони ніколи не сидять на місці і з великою цікавістю пізнають світ.
 • Тому важливо, щоб кішки цієї породи бували якнайчастіше на свіжому повітрі.

Бо прабатьки бенгальських кішок живуть у дикій природі і люблять поласувати рибкою, яку необхідно спочатку зловити у водоймі, бенгали дуже люблять водні процедури. Вода для них – не лякаюча стихія, а місце, де можна весело провести час.

Не варто переживати, якщо вдома є діти. Бенгальська порода кішок, при хорошому відношенні, знаходить спільну мову з будь-ким. Вони віддані своїм господарям. Навіть якщо їм щось не до вподоби, не випустять свої кігтики. Крім того, бенгальські кішки чудово піддаються дресируванні.

Вартість Бенгальської кішки

Ціна бенгальської кішки залежить не тільки від її родоводу, а й від інших факторів. Можливість до розмноження та чистота малюнка додасть чималу вартість домашньому вихованцю. А надто великі вуха можуть навпаки здешевити ціну кошеня.

Ціна на бенгальську кішку варіюється в середньому від 30 до 100 тисяч рублів. Ця порода входить у топ найдорожчих кішок у світі.

Відповідальні заводчики на продаж готують кошенят поверненням від двох до двох з половиною місяців. До цього часу кошенята бенгальської кішки вже можуть їсти дорослу їжу і відокремлення від мами не буде таким болючим, ніж на перших тижнях життя.

Здоров’я

Будь-яка породиста кішка має свої особливості здоров’я. Бенгальська кішка не є винятком, у неї можуть зустрічатися хвороби шлунково-кишкового тракту, серця, синдром плоскої грудини та імунні проблеми.Шлунково-кишковий тракт

Бенгальські кішки дуже схильні до хвороб шлунково-кишкового тракту. Це їхня генетична особливість. Такі проблеми виникають у бенгалів через поганий раціон, через який кішка отримує отруєння.

Дуже важливо стежити за тим, чим харчується вихованець. Дешеві корми не підходять цій породі. Для збереження здоров’я бенгалу слід використовувати корм преміум класу.

Серце

Рідше у бенгальських кішок зустрічаються гіпертрофічна кардіоміопатія. Це також генетична особливість бенгалів.

 • Таке захворювання проявляється у млявості вихованця після активних ігор та погіршення загального стану кішки.
 • Така недуга спровокована тим, що одна зі стінок серця переганяє кров більше за інших.
 • Для профілактики хвороби серця бенгалам до п’яти років рекомендовано систематично проводити обстеження цього важливого органу з використанням УЗД та ЕКГ.

Синдром плоскої грудини

Цей синдром зустрічається частіше, ніж захворювання серця. Кошенята бенгальської кішки, народжені з ним, відчувають труднощі дихання через стискання ребрами грудей.

 • В особливо тяжких стадіях новонароджені бенгальці не проживають і трьох тижнів.
 • Везунчикам дістається дефект запалих грудей, який надалі не заважає дорослим особинам у житті.
 • Але на виставках бенгальські кішки із синдромом плоскої грудини відбраковуються. Такий синдром зустрічається у двадцяти-тридцяти відсотків бенгальців.

Імунітет

Недобросовісні заводчики при розведенні бенгальських кошенят не дбають про те, щоб кіт періодично змінювався у кішки для отримання потомства. Союз прямих родичів цієї породи дає потомство кошеням із низьким імунітетом.

При виборі кошеня необхідно ретельно вивчити його родовід, щоб уникнути додаткової вакцинації в майбутньому.

Догляд

Щоб бенгальська кішка почувала себе добре і виглядала відповідно необхідно дотримуватися таких правил:

 • Раціон бенгалів має бути збалансованим і лише преміум класу;
 • Їм слід давати лише очищену воду, яку потрібно міняти кілька разів на день;
 • Регулярне чищення вух – обов’язкова косметична процедура бенгальської кішки;
 • Систематична стрижка пазурів убезпечить не тільки власників, а й меблі в будинку;
 • Купати кішку слід не більше 2-3 разів на місяць. Від частих водних процедур шерсть бенгальської кішки стане ламкою.
 • Не слід забувати про профілактику від паразитів;
 • Уважно стежити за станом тварини та проводити обов’язкову вакцинацію;
 • Сонячні процедури та ігри на свіжому повітрі – запорука гарного розвитку та настрою кішки.

При дотриманні вищезазначених правил вихованець радуватиме своїх господарів довгі роки активного життя. Ласкаві та мурчання гарантовані.

Фото породи Бенгальської кішки