Лаперм: ТОП-100 фото кішки, ціна кошеня, історія виведення, цікаві факти, скільки живе, зовнішній вигляд + правила догляду

Лаперм. Що за порода котів? Опис зовнішності, характеру, здоров’я, плюсів та мінусів утримання (100 фото)

Лаперм — американський кіт із кучерявою шерстю, це цілком природна генетична мутація.

У Європі він не дуже поширений, крім дуже м’якої вовни та чарівного зовнішнього вигляду, лаперм також має відмінний грайливий, по-справжньому ласкавий, спокійний і розумний характер.

Класичні забарвлення лаперма

Колір його хутра може бути чорним, білим, шоколадним, коричним і всіма відтінками сірого і графітового, сріблясто-крижистого, бузкового, кремового, оленячого.

Шерстинки можуть мати різний малюнок: Однотонний, смугастий, двоколірний, плямистий та норковий. Для цієї породи дозволено два різновиди вовни: коротка або напівдовга.

Щодо кольору очей, то дозволені всі кольори та відтінки. Однак зазвичай вони можуть бути синьо-аквамариновими, золотисто-жовтими або гетерохромними.

Зовнішній вигляд породи Лаперм

По фото лаперма видно, що у цієї кучерявої кішки досить трикутна голова, яка варіюється в залежності від статі (ширше у самців), великі вуха біля основи зі збільшеними кінцями і кучерявим волоссям усередині.

У нього прямий ніс середньої довжини, високі вилиці і трохи широка по відношенню до голови морда. Вуса ж можуть бути завитими, кучерявими або прямими. Очі великі та виразні, мигдалеподібної форми та м’язової статури.

 • Текстура вовни особливо м’яка, з більш-менш густим підшерстком, залежно від різновиду кішки, чи то короткошерста або напівдовгошерста.
 • Особливість цього волосся в тому, що воно відрізняється еластичністю, пишністю і легкістю.
 • Завитки стають щільнішими в основі вух. Його вовна та підшерстя забезпечують гарний захист від найхолодніших температур. Лаперм гірше зазнає спеки.

Характер лаперма

Цей кіт оригінальною шерстю завжди дуже ласкавий до тих, хто вміє про нього дбати.

 • Лаперм вміє виявляти всю динамічність та гнучкість, яка цінується його власниками.
 • Завдяки своїм мускулистим лапам він ефектно стрибає і граційно пересувається.
 • Це дуже спокійний кіт та гарна компанія для людей із різним темпераментом.
 • Коли з’явиться можливість звернутися калачиком на ногах свого господаря, він без вагань зробить це.

Як правило, ця порода дуже насторожено ставиться до незнайомців, які раптово з’являються вдома. Якщо для його власника це проблема, лаперма треба з раннього віку привчати спілкуватися з багатьма людьми.

Це не дуже активно нявкаюча кішка, швидше за все своєю ласкавістю лаперм мовчазний і не буде наполегливо нявкати в самий невідповідний момент.
Лаперму для підтримки гарної фізичної форми треба бігати та грати. Не соромтеся приділити йому трохи часу, наприклад, мишкою на стрічкі, яка спонукає його стрибати і веселитися.

Його цікавий і дослідницький інстинкт змусить його часто і охоче дивитися на те, що відбувається за вікном. Тому будьте обережні, встановлюючи сітки, щоб він не стрибнув чи не впав із краю.

Апетит та смакові уподобання

У лаперма немає схильності до переїдання, але якщо йому стане нудно, він може втішитися вмістом своєї миски. Тому необхідно забезпечити кішці доступ до різних ігор та занять, щоб їй не було нудно.

 • Ці коти чудово їдять і рибу, і м’ясо, вони не дуже схильні до алергій і годувати їх можна сухим і вологим кормом.
 • Якщо ця кішка не отримує достатньої фізичної активності, вона може набрати вагу.
 • Тому необхідно буде дотримуватися інструкцій досвідченого ветеринара щодо доз і подавати корм кішці в мисках з дозатором, щоб вона могла їсти повільніше.Споживання з кішками, собаками та дітьми

Спочатку ця тварина із сімейства котячих не зрадіє приїзду до свого будинку іншого кота.Але з часом, якщо ви надасте кожному з них місця, де можна сховатися або сховатися, вони обов’язково почнуть терпіти один одного і стануть друзями.

 • Собака та кішка можуть жити разом без проблем, якщо від початку дати їм час звикнути один до одного.
 • Однак, навіть якщо здається, що вони порозуміються в коханні та злагоді, кішці в будь-якому випадку потрібно буде мати власний простір, тому варто встановити полиці на стінах, щоб вона могла сховатися на меблів, коли їй потрібно якийсь час побути однією .
 • Занадто неспокійні діти, які постійно шукають контакту з лапермом, ризикують відштовхнути кішку, а не завоювати її довіру.


Необхідно буде навчати взаємодіяти обох, дитину та кішку. І постійно стежити за ними, щоб між двома маленькими істотами встановилася чудова співучасть.

Ціна лаперма

У середньому вартість кошеня лаперм у розведенні становить від 800 до 1500 €. Вартість, очевидно, змінюватиметься залежно від заводчика, походження, віку на момент покупки та статі кішки.

Що стосується щомісячного бюджету, необхідно передбачити в середньому 3000 рублів на місяць для задоволення потреб кішки, які включають покупку туалету і високоякісного корму.

Догляд за кішкою

У плані догляду насамперед рекомендується приділяти увагу вухам, їх необхідно чистити відповідно до рекомендацій ветеринара.

Під час линьки рекомендується чистити лаперму не рідше одного разу на тиждень, якщо не двічі, залежно від довжини вовни.

Здоров’я лаперма

Тривалість життя кішки цієї породи коливається від 15 до 20 років. Зазвичай кішка ЛаПерм народжує по 3 кошеня при кожній вагітності. Допускаються схрещування з іншими кішками.

Лаперм схильний до таких захворювань, як:

 • Гіпертрофічна міокардіопатія, що призводить до потовщення серцевого м’яза. Ця патологія може призвести до серцевої недостатності, що призводить до тяжких аритмій, набряку легенів, артеріального тромбозу тощо. Діагноз ставиться на підставі ехокардіографічного обстеження, яке, як правило, повторюється не рідше одного разу на рік. На підставі медичного висновку ветеринар може призначити лікарську терапію, яка може покращити здоров’я кішки;
 • Дефіцит піруваткинази: Це спадкове захворювання, що призводить до анемії. Очікувана тривалість життя у цьому випадку може бути дуже низькою (смерть настає протягом року) або вищою (зазвичай близько десяти років). Все залежатиме від розвитку хвороби. Щоб зрозуміти, чи є кішка, що розглядається, носієм одного з двох алелей, що викликають дефіцит піруваткинази, можна провести перевірочний тест з ДНК.

Фото породи кішок Лаперм