Саванна (огляд породи кішок): фото, опис породи, характер, ціна кошеня, історія появи

Саванна: ТОП-100 фото породи кішок (темперамент, забарвлення, факти, плюси та мінуси утримання)

Це гібрид африканської кішки (дикий сервал) та домашньої кішки. Порода родом із США.

Сьогодні через те, що генофонд усередині породи збільшився, більше не дозволяється в’язати кішку савана з іншими породами. Цих кішок можна в’язати лише один з одним або з сервалом.

Походження породи

Історія породи саван дуже специфічна, стародавнє походження можна знайти в її найстарішому предку, дикому сервалі. Насправді, порода зазнала зовсім недавньої еволюції: Фактично, це 1980 рік, коли Джуді Франк починає цікавитися породою та займатися селекцією, приходячи до відбору першого екземпляра 7 квітня 1986 року, від якого вона отримує перший екземпляр савани від схрещування сервалу та сіамської кішки.

На початку 90-х років перша савана буде офіційно зареєстрована TICA або Міжнародною асоціацією кішок Джойс Сроуф. З цього моменту багато заводчиків намагалися підтримувати стандарти породи, щоб вибрати і відтворити оригінальну саванну, яка максимально включає всі морфологічні і характерні особливості.

Кітка савана — «рекордна» тварина із сімейства котячих, настільки, що заслужила сертифікат Книги рекордів Гіннеса як найдовша домашня тварина із сімейства котячих у світі.

Кішка, яка виграла титул, називається Scarlett’s Magic, і це не тільки найдовша, але й найдорожча та рідкісна кішка.Кітка савана диверсифікується за поколіннями, які в даний час класифікуються літерою F та числом, що означає саме покоління:

 • F1 — екземпляри першого покоління, найбільш схожі за розміром та фізичними характеристиками на сервала,
 • F2 – другі савани. покоління, у крові якого присутні лише 25% сервалу, у третього покоління або
 • F3 натомість є прадідусь сервал, до якого вони простежують його морфологічні якості лише для 12%, у той час як для четвертого покоління цей показник знижується до 6%, F4 та 5% для п’ятого покоління F5.

Кітка савана: Чому вона така рідкісна

Ця порода була абсолютно невідомою та надзвичайно рідкісною, проте різко стала популярною завдяки розмірам та забарвленню. Не кожен наважиться завести ручного гепарда, а кіт із зовнішністю дикого звіра та характером домашнього легко впишеться у сім’ю і стане її улюбленцем.

Кітка савана є дуже дорогою породою, насамперед тому, що вона відносно нова, враховуючи, що визнання мало місце лише у 2001 році, і навіть якщо тепер вона поширилася на Францію, Швейцарію, Німеччину та Італію, нелегко отримати зразки савани . Проблема полягає якраз у схрещуванні домашніх кішок із сервалами, які зараз населяють Африку: вагітність самки сервалу, по суті, довша, ніж у нормальних котячих; насправді вагітність сягає вісімдесяти трьох днів. Крім того, це також питання вагітностей з високим ризиком: народжується щонайбільше три кошеня, і не всі вони зможуть вижити.

 • Іншим фактором, що визначає високу вартість кожного екземпляра, є класифікація самої кішки, яка ідентифікується за назвою та афіксом розплідника, а також за абревіатурою від F1 до F5, яка служить для позначення схрещування та наступності поколінь.
 • Ще один елемент, навіть більш розбірливий, ніж інші, що призводить до різкого зростання цін, – це сама фертильність самця савани, яка, на жаль, проявляється лише в п’ятому поколінні, залишаючись безплідним протягом попередніх чотирьох поколінь: це дуже обмежує поширення саван.

Залежно від покоління, до якого він належить від F1 до F5, ціна екземпляра савани може варіюватися від 6 тисяч до 12 тисяч євро.
Зовнішній вигляд кішки савани

Гордий погляд і привабливі очі завжди рухаються з бігом, типовий для диких котячих. Кішка савани підкорює своєю граціозною ходою, іноді жорсткою з лопатками, що відкриваються назовні, своїм надзвичайно ласкавим і приємним характером.

Розміри та зміст

У середньому ці кішки мають довжину понад метр і вагою до п’ятнадцяти кілограмів. Завдяки цим характеристикам савана повинна жити тільки у великих приміщеннях, оскільки зразок може стрибати з місця на висоту до двох метрів, а ця відстань може бути легко досягнута простим клацанням.

Вроджена дикість цього виду потребує великих просторів, у яких велика кішка може жити і вільно пересуватися.

Зрештою, це не повинно викликати подиву, враховуючи, що по венах тече кров сервалів, найбільших диких кішок у Серенгеті, вагою 18 кг і більше 120 см завдовжки. Хвіст не дуже довгий, середньої товщини, з чорним та злегка тупим кінчиком.

Голова та мордочка

Очі мають видовжено-овальну форму, колір може варіюватися від зеленого до коричневого, від золотого до бурштинового, а починаючи від бічних сторін очей до вусів, на морді є темніші мітки, які використовуються саванами, щоб їх не засліплювали. світло. сонячний.

Голова має бути трикутної форми,

  Трохи менше тулуба, а вуха повинні бути більшими і ширшими у підстави і закругленими на кінчику; до
 • Крім того, вони повинні мати типові очі на спині, які характеризуються центральною смугою по хребту,
 • Окаймленою чорними, коричневими або сірими штрихами, які майже утворюють форму ока.

Будування тіла

Саванна успадкувала від сервалу струнке піджаре тіло і сильні довгі ноги, а також плямисту шерсть: Насправді сервал відрізняється коричнево-жовтогарячою вовною з великими чорними плямами.

 • Однак гігантські розміри особин першого покоління зменшуються зі збільшенням поколінь: Вже сава п’ятого покоління матиме розміри трохи більше, ніж у звичайної домашньої кішки.
 • Стандарт породи, прийнятий TICA, свідчить, що типова савана має прямокутне, довге та мускулисте тіло з міцною кістковою структурою та довгими, тонкими, але потужними ногами та маленькими ступнями з довгими пальцями.

Колір шерсті може бути плямисто-тигровим з коричневим, сріблясто-тигровим з темно-сірим або чорним і сріблястим з чорними плямами, але допускається також сніжний, блакитний і мармуровий.

Характер савани

Кітка савана дуже розумна і ласкава і з цієї причини приживеться в сім’ї з дітьми, з якими поводиться грайливо і дружелюбно, стає їх другом і спільником навіть у найабсурдніших витівках.

Він дозволяє виводити себе навіть на повідку, любить консерви і не проти того, щоб час від часу митися.

Кіт дуже цікавий і активний, і його прихильність до свого господаря виявляється в абсолютній відданості і в близьких відносинах: кішка савани знає, як дати зрозуміти себе, і знає, як завжди спілкуватися зі своїм власником, до якого він не забариться приберегти свої облизування. та ніжні погладжування всім тілом.

Фото кішки породи Саванна