Аравійський мау: ТОП-100 фото кішки, ціна кошеня, історія виникнення, опис породи, догляд

Аравійський мау: всі зовнішні особливості породи, походження, зміст та можливі хвороби кішки (100 фото)

Аравійський Мау стане чудовою невибагливою та некапризною кішечкою, здатною весело пограти або швидко заспокоїти розхитані нерви. Кіт аравійський мау є одним із найдовгоживущих представників котячої раси. Перші згадки про кішку зустрічаються у найдавніших рукописах.

Сама кішка тривалий час проживала на території Аравійського півострова абсолютно нелегально і мала статус абсолютного безпритульного, а бабусею мау вважається африканська дика кішка.

Цікаві факти про породу Аравійський мау

До речі, загадкове слово «мау» перекладається просто «кішкою».

 • Довгий час кішка жила в пустелі, полюючи гризунів і ведучи нічний спосіб життя (вдень сонце занадто розжарювало пісок).
 • Поступово звірята стали привчати араби, адже вона допомагала зберегти в недоторканності запаси їжі, знищуючи хвостатих шкідників.
 • У міру зростання міст, а потім мегаполісів вимоги до котячих змінилося.

Звичайні підзабірники стали замінюватися красунями більш екзотичних порід, а місцеві кішечки продовжували залишатися улюбленцями бідняків або жили на смітниках, де простіше було знайти собі їжу. Загалом звичайна історія.

Але 2004 року витончені кішки привернули увагу голови фенологічного клубу ПАР. Завдяки її зусиллям у 2008 році порода здобула офіційне визнання. Сьогодні кішки відносяться до однієї з рідкісних порід.


Порода котів аравійський мау повністю позбавлена ​​потових залоз і має дуже маленьку пащу, тому не здатна охолоджуватися звичними способами. Врятував кішок від смерті від теплового удару перехід на нічний спосіб життя. Крім цього, це одна з небагатьох порід, що з’явилися цілком природним шляхом, без втручання людини.

Опис породи Аравійський мау

Витончі кішечки відносяться до середніх пород. Вони мають:

 • Міцна статура;
 • Довгі лапи;
 • Звужується до кінця хвіст;
 • Великі вушка;
 • Коротка гладка вовна.

Опис породи аравійський мау включає різноманітні забарвлення. Кішки можуть похвалитися чорними, сірими, білими, коричневими фарбами, іноді зі смугастими мітками.

Досить часто зустрічаються рудуваті представники породи. Особливих прикмет, що відрізняють мау від усім звичного дворового кота, для непрофесійного погляду немає.

Водночас, на фото аравійського мау видно, що кішка відрізняється легкою грацією дикого хижака та невеликими розмірами:

 • Довжина становить не більше 50 сантиметрів;
 • Маса тіла від 3,5 до 6 кілограмів.

Характер кішки

Спортивна фігурка аравійської кішки наклала відбиток і на її характер: колишній мешканець пустелі не лежатиме на дивані, зображуючи декоративну подушку. Їй неодмінно треба буде перевірити всі кути квартири, принесені пакети та сумки, послухати розмови людей.
Витончені гімнастки люблять рухливі ігри, але кішці, що розігралася, досить важко зупинитися, так що господарям доведеться брати участь у веселих заняттях протягом досить довгого терміну. До речі, увага господарів кішкам треба обов’язково.

Але напрошуватися на ласки аравійка не буде, воліючи почекати, поки господарі згадають про існування своєї улюблениці. А скромний голосок не стане на заваді відпочинку домочадців.

Характерними рисами арабського мау стали:

 • Цікавість. Кішка обов’язково перевірить усі куточки навіть відомого будинку, засуне свій ніс у будь-яку щілину. Бродяче життя наклало свій відбиток на характер домашнього вихованця. Він не проти прогулятися вулицею, при цьому шлейка тварині зовсім не знадобиться: навіть якщо кішка сильно захопиться дослідженням незнайомої території і відстане від господаря, вона обов’язково знайде дорогу до рідного вогнища. А скромна зовнішність аравійки допоможе їй не стати жертвою викрадачів кішок.
 • Відданість. Мау дуже прив’язана до господарів і здатна заступитися за «своїх» людей, якщо відчує загрозу їхній безпеці. Водночас ці кішки завзяті противники зачинених дверей, їм потрібен простір та свобода.
 • Активність. Кішці обов’язково необхідно забезпечити доступ до верхівок шаф, звідки вона зможе оглядати всі дії господарів.Якщо такої можливості немає, доведеться купити спеціальний будиночок, в якому мау зможе відточувати свої мисливські навички. Якщо випускати кота бездоглядно погуляти вулицею, то вдячна тварина приноситиме господарям видобуток: мишей або пташок.

Спільнота. Кішки люблять бути в центрі уваги і із задоволенням спілкуватимуться з людьми. Вони люблять грати, що робить їх улюбленицею дітей. Але, якщо господар зайнятий іншими справами або ліг відпочити, делікатна кішка не набридає проханнями. Вона влаштується поруч або стрибне на коліна, насолоджуючись теплом.

Вони непогано уживуться з іншими більш-менш великими тваринами, але дрібні мешканці квартири або будинку можуть сильно страждати від такого сусідства. Інстинкт змусить арабського мау оголосити на них полювання.
Кішечка стане загальною улюбленицею завдяки своєму легкому характеру та відсутності складного догляду.

Зміст та догляд

Аравійка не вимагатиме складного догляду. З гігієнічними процедурами вона звикла справлятися самостійно.

 • Харчування. Тварина спокійно віднесеться до будь-якої їжі, особливо вередувати вона не буде, хоча і не кожна страва сподобається вихованцю.Мау ніколи не відмовляться від додаткової порції їжі, але можуть страждати від ожиріння, тому годувати їх рекомендують частіше, даючи невеликі порції. Активному вихованцю необхідно давати більше білкової їжі.
 • Вичісування. Коротка шерсть не вимагає миття або складного вичісування, але пройтися кілька разів щіткою буде зовсім не зайвою процедурою, тим більше що мау спокійно переносять цю дію.
 • Ігри. Кішок необхідно забезпечити фізичною активністю. Ідеальним місцем проживання стане приватний будинок з ділянкою, де кішка зможе бігати, стрибати і грати на втіху. У квартирі доведеться забезпечити кішці можливість проникнення у всі кімнати та придбати спеціальний спортивний куточок, де кішка зможе бігати лабіринтом і забиратися на вертикальні стійки.
 • Клімат. Звикли жити в дуже теплих країнах, аравійські мау будуть вдячні гарячим приміщенням. У звичайному кліматі їм краще забезпечити тепле місце, де кішки зможуть грітися під час відпочинку.
 • Туалет. Кошеня аравійське мау досить швидко вчиться туалетним премудростям.

Симпатична та весела кішка стане улюбленицею всієї родини, але ціна на аравійського мау становить близько 1000 доларів.
Фото кішки породи Аравійський Мау